Vaikas su akyčių problemomis (glaukoma, katarakta)

Komentuoti
 1. Evita 6 m.

  2019.04.03 15:13 (prieš 1 mėn.)

  Sveikos mamytes ar yra cia esanciu mamyciu kas auginate vaikuti su akiu problemom? Mano dukryte turi igimta katarakta ir gliaukoma. Dabar laukiam eiles prie akiu lesiuko keitimo. Gal kas turit tokia bedele?

 2. 2019.04.04 11:42 (prieš 1 mėn.)

  raminta708 parašė:
  Sveikos mamytes ar yra cia esanciu mamyciu kas auginate vaikuti su akiu problemom? Mano dukryte turi igimta katarakta ir gliaukoma. Dabar laukiam eiles prie akiu l…

  O kaip pasireiškia ir kada nustatė? Aš pati esu su katarakta ir abiem keistais lęšiukais, tai bijau, kad ir mergaitei to nebūtų.. Buvom 8 mėn. pas akių gydytoją, tai dar nieko nematė.

 3. Evita 6 m.

  2019.04.04 18:35 (prieš 1 mėn.)

  mus nuo gimimo patikrino ir pasake jo katarakta gliaukoma prisidejo paskui,,,, galit papasakoti kaip kas yra su lesiukais ? pirkote lesiukus? ar kompensuojamus emete?

 4. 2019.04.04 20:58 (prieš 1 mėn.)

  raminta708 parašė:
  mus nuo gimimo patikrino ir pasake jo katarakta gliaukoma prisidejo paskui,,,, galit papasakoti kaip kas yra su lesiukais ? pirkote lesiukus? ar kompensuojamus e…

  Man vienas lęšiukas keistas kai man buvo 17 m., kitas 20 m., o man dabar jau 35 m. Mes neėmėm kompensuojamo, nes jis kažkoks kietas buvo ir pjūvis akyje būtų buvęs 12 mm, o nekompensuojamas lankstus buvo, tai pjūvis 3 mm. Bet čia jau buvo viskas prieš 18 ir 15 metų, gal jau ir pasikeitė.. tai va, pati operacija man buvo be narkozės, tik su vietine nejautra, jaučiau kaip ten knebinėja. Ir vis sakydavo nejudint akies, tai man labai baisu buvo, bijojau pajudint. Operacija truko gal apie pusvalandį, kitą dieną jau išleido namo, tik reikėjo pasisaugot vėjo, saulės, nekelt sunkiai. Po kokios savaitės ar 10 dienų ištraukė siūliuką. Jokių bėdų po to nebuvo, tik į tolį žiūrėt reikia akinių, nes tokius lęšiukus pasirinkom, nes jie jau neprisitaiko kaip natūralus ir į tolį, ir arti žiūrėti. Tai skaityt matau puikiai, o tv žiūrėt, vairuot, spektaklį žiūrėt ir pan. turiu su akiniais. Vairuotojų komisiją praeinu be problemų maksimaliam laikui, tik ant teisių įrašo koduką, kad vairuot su regos korekcija. Buvau susirūpinusi, ar galėsiu pati gimdyt, ėjau konsultuotis į Kauno klinikas, kur ir operavausi, tai leido gimdyt, viskas puikiai praėjo. Tik rado vienoj aky antrinę kataraktą, tai čia per daug metų randas apauga audiniais, tai reikia lazeriu juos pašalint. Tai va reiks kada prisiruošt. Tai tokia mano patirtis, bet manau dabar gal jau naujovių kokių yra, klauskit gydytojų, tikrai viską išsamiai paaiškins.

 5. Evita 6 m.

  2019.04.04 21:50 (prieš 1 mėn.)

  Na aisku na mums bus gal kitaip viskas nes dukryte 6 metu ir liepia jau darytis operacija tai db vis duomiuos kas kaip biski bijau taip pat vel viskas kaip pries 5,5 metu kai dare kudykiui kataraktos operacijos ir pasake 30% kad isgyvens :/

 6. 9 m. 9 mėn.

  2019.04.05 08:56 (prieš 1 mėn.)

  Mano vyresneliui issivyste katarakta po stipraus sinusito, jam buvo 4,5 metu. Is pradziu buvo tik vienos akies po metu kitos. Operacija dare iskarto kai pastebejo, o pastebejom labai greitai tai 4,5 metu ir operavo. Pirmiausia dare narkoze, kad patikrintu ar turi tinkamo dydzio lesiuka, o paskui po savaites dare operacija. Vaikams visada daro pilna narkoze ir keiciant lesiuka ir po 2 men isimant siulus ir ligoninej po lesiuko keitimo laiko maziausiai savaite nes leidzia hormonus kad nebutu atmetimo reakcijos ir geriau prigytu. Lesiukai yra 100% kompensuojami ir nera ten is ko rinktis, kaip kad suaugusiams. Taip pat ir operacijos kardinaliai skiriasi nuo suaugusiuju.
  1. Vaikai gauna pilna narkoze, o suauge ne. 2. Suaugusius paleidzia po paros o vaikus laiko ilgiau.
  3. Suaugusiems siuva su tirpstanciais siulais o vaikams ne, todel reikalinga dar viena operacija siulams isimti.
  Maniskui dabar 9 su puse m tai pirma operacija dare pries 5 m panasiu metu. Galbut kasnors toje srityje ir pasikeite ir dar maniskiui nera gliaukomos tai ir tuo gali skirtis situacijos sudetingumas.
  Tiesa pasirodo problemos su katarakta nesibaigia pakeitus lesiukus, kdangi vaikas auga ir organizme yra daug hormoniniu pokiciu tai labai greitai vystosi antrine katarakta, todel beveika kasmet vaziuojam daryti lazerio operacijos, kad pravalytu apnasas.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras