Klausimas psichologui: vaiko baimė tuštintis

Komentuoti
  1. Emma
    2012.09.24 12:03 (prieš 5 m.)

Berniukas 7 m. 2 mėn.

2012.09.24 12:03 (prieš 5 m.)

Sveiki. Pradėsiu nuo to, kad mano mažylis su puoduku draugauja jau senai, nuo 1m apskritai atsisakėm sauskelnių. Po antibiotikų pakietėjo viduriai, sėdėjo ant puoduko ir pašoko šaukdamas, kad skaudžiai. Nuo to viskas ir prasidėjo, nebesėda ant puoduko rimtam reikalui ir viskas kenčia. Bandžiau kalbėtis, bandžiau žaidimo forma, bet nulis naudos šaukia, kad bus skaudžiai vedžiau pas chirurga, po apžiūros pasakė, kad yra mažas įtrūkimas, išrašė tepaliuko ir viskas. Bet reikalai nė kiek negerėja, priešingai po 3 parų nesituštinimo, turėjau pasinaudoti klizmute, nes nebegalėjau žiūrėti, kaip kankinasi bėga ant puoduko, sako, kad nori, bet tuoj stojasi ir bėga šalin. Nebežinau ką daryti Internete prisiskaičiau visko, bijau, kad tai neužsitęstu. Kur man dar kreiptis? Gal psichologas padėtų atsikratyti baimės?

2. tevudarzelis
    2012.09.24 12:32 (prieš 5 m.)

tevu-darzelis.lt 7 m. 6 mėn.

2012.09.24 12:32 (prieš 5 m.)

Klausimas psichologui, tad laukiame jo atsakymo. Jei mamos nori padiskutuoti ar pareikšti savo nuomonę, prašome sukurti naują temą bendrose teminėse diskusijose. Ačiū.

3. Emma
    2012.09.24 12:38 (prieš 5 m.)

Berniukas 7 m. 2 mėn.

2012.09.24 12:38 (prieš 5 m.)

taip ir padariau. aciu

2012.09.25 22:56 (prieš 5 m.)

Sveiki, iš jūsų pasakojimo panašu, kad berniukui susiformavo skausmingo pasituštinimo baimė: vieną kartą nemaloniai pasituštinęs, dabar bijo, kad kiti kartai bus tokie patys. Koks galėtų būti sprendimas?

Pirmiausia - reikėtų stengtis, kad išmatos būtų minkštos, būtinai vengti vidurių užkietėjimo. Tai reiškia, peržiūrėkite mitybą, kad sūnus daugiau valgytų daržovių (burokėlių, morkų), vaisių (kivių, obuolių, slyvų), jei verdate košes - galite papildomai pridėti sėlenų (būna parduotuvėse), įpilkite aliejaus. Mažinkite miltinių patiekalų skaičių, venkite duoti ryžių. Būtinai reikėtų gerti daug vandens, arbatos ar kokių nors kitokių skysčių (ypač tiktų kompotai iš džiovintų slyvų).

Galite pabandyti sukurti tuštinimosi ritualą: kasdien tuo pačiu metu, kai yra didžiausia tikimybė, kad sūnus nori tuštintis, sodinti ant puoduko. Dažnai vaikai nori pasituštinti po valgio, tad galite tą daryti, pavyzdžiui, po pusryčių. Jei kasdien sodinsite ant puoduko, ilgainiui susiformuos įprotis pasituštinti, taigi bus mažesnė tikimybė, kad išmatos susilaikys kelias paras ir dėl to sukietės.

Jeigu reikia - galite duoti vaistinių preparatų (Duphalac), bet, kiek išeina, venkite klizmučių, nes vaikui šiuo metu išeinamoji anga ir tiesioji žarna yra jautri zona, o ten kažką darant, gali dar labiau sustiprėti tuštinimosi baimė. Žinoma, jei kitų išeičių nėra - galima padaryti ir klizmą.

Kiekvieną kartą, kai pasiseka pasituštinti, pagirkite, paglostykite, pasakykite, kad šaunuolis ir panašiai. Tačiau stenkitės pernelyg tuštinimosi neakcentuoti, kad neatsirastų "alergijos" šiai temai ir vaikas vien apie tai užsiminus nebėgtų rėkdamas tolyn. Negalvokite ir nekalbėkite apie tai, kol neateina laikas tuštintis, leiskite laiką įprastai, skirdami pakankamai dėmesio.

Svarbiausia, jei per kelias dienas nesusitvarko - nenuleiskite rankų, būkite kantri ir toliau viską tęskite. Baimę sumažinti gali prireikti laiko.

5. Emma
    2012.09.26 07:47 (prieš 5 m.)

Berniukas 7 m. 2 mėn.

2012.09.26 07:47 (prieš 5 m.)

aciu jums labai uz issamu atsakyma pirma savaite tikrai kitos temos nebuvo, vis apie tustinimasi ir tikrai pastebejau, kad vaikas jau pats samoningai keicia tema dabar elgsiuosi kitaip. aciu dar karta

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras