Brown'o sindromas (akies žvairumas)

Komentuoti
 1. Monika 21
  2014.09.13 11:49 (prieš 4 m.)

  Kamile 7 m.

  2014.09.13 11:49 (prieš 4 m.)

  Butu idomu pasikalbet su kuria mamyte, apturejus sia problema. Laukiam operacijos ..
  Isamiau .. BROWN‘o SINDROMAS – tai restrikcinio žvairumo tipas, pasireiškiantis sutrikusiu akies pakėlimu, kuris ypač išryškėja addukcijoje (t.y. žiūrint į nosies pusę). Sindromas gali būti įgimtas arba įgytas. Tikras įgimtas Brown sindromas atsiranda dėl nežinomų priežasčių išsivysčius viršutinio įstrižo raumens sausgyslės neelastiškumui, standumui. Tokiu atveju pasukus akį link nosies, negalima jos pasukti aukštyn. Toks judesio apribojimas yra pastovus, pats savaime neišgyja.

  Esant įgimtam Brown sindromui žiūrint tiesiai akių padėtis tiesi ar stebimas nedidelis akies pakrypimas žemyn, negalimas judesys į viršų addukcijoje. Žvelgiant link ausies (abdukcijoje) į viršų judesys normalus ar tik nežymiai ribotas, nėra ar tik nežymi viršutinio įstrižo raumens hiperfunkcija. Dažnai nustatoma netaisyklinga galvos padėtis – galvos pasukimas bei smakro pakėlimas – tai sudaro sąlygas formuotis stereo matymui. Restrikcija nustatoma atliekant priverstinės dukcijos (pakreipimo) testą.

  Įgytą Brown sindromą gali sąlygoti viršutinio įstrižo raumens sausgyslės ar skridinio uždegimas bei paburkimas (dėl ūmaus sinusito, suaugusiųjų ar juvenilinio reumatoidinio artrito, sisteminės raudonosios vilkligės), apie skridinį susiformavę randai ir sąaugos (dėl lėtinio sinusito, akiduobės traumos), jatrogeninės priežastys (peribulbarinė anestezija). Kartais įgyto Brown sindromo priežastys lieka neaiškios.

  Esant įgimtam Brown sindromui paprastai nereikalingas joks gydymas. Operacija atliekama, jei pirminėje padėtyje akis nukrypusi žemyn ir/ar yra netaisyklinga priverstinė galvos padėtis. Esant įgytam Brown sindromui taikomas bendras priešuždegiminis bei etiologinis gydymas (t.y. gydoma sindromą sukėlusi liga).

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras