Darbas ir motinystė 24/7

Komentuoti
  1. 2015.07.21 10:04 (prieš 2 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2015.07.21 10:04 (prieš 2 m.)

"Esu X tarptautinės finansų bendrovės X skyriaus vadovė. Keliuosi 5:30 ryte pabėgioti, todėl turiu tobulas kūno linijas ir reprezentatyvią išvaidą. Šypsena gali pavergti ir šeichą. Darbe dirbu dirbu dirbu, sumušiau šiemet visus pelningumo rodiklius. Po darbo šeimai paruošiu afigieną vakarienę, kokios negautum net Stikliuose. Visą vakarą mokau ir auklėju vaikus, todėl jau dvimetis moka visą abėcėlę, o trimetis pats skaito pasakas, labai mėgsta enciklopedijas. Aišku, vaikai auginami pagal WHO rekomendacijas ir psichologijos vadovėlius pagal moksliškai patikrintą praktiką. 22 val. visus užmigdau ir iki 2 val. dirbu, o ryte vėl keliuosi su šypsena." Tai tikrai ne apie mane (aišku, būtų gerai, jeigu taip būtų :D), o apie piešiamą/formuojamą tobulos moters (darbuotojos/mamos) portretą-siekiamybę. Anksčiau tikėjau, kad darbą ir motinystę galima suderinti, bet ar tikrai? Motinystė (kol maži vaikai) savaime yra labai atsakingas ir tikrai nelengvas "darbas", tik su moraliniu užmokesčiu, reikalaujantis daug atsidavimo, žinių, netgi fizinės energijos. Kaip ir kiekvienam darbe, nori rezultato, dėk visas pastangas. O iš kur gauti tokios energijos ir laiko grįžus po tieisoginio darbo, kuriame taip pat norėdamas kažko pasiekti, turi dirbti iš peties?! Tad kuo toliau, tuo labiau tikiu, kad darbas (atsakingas) ir motinystė, siekiant tikrosios kokybės ir nesant pagalbos iš šalies (kaip kad auklės, močiutės ir pan.), yra nesuderinami. Atsakymo neiškau :), bet įdomu padiskutuoti, ar kokybiška motinystė ir darbinės funkcijos yra suderinami ir kaip?

3
  2. 2015.07.21 10:40 (prieš 2 m.)
    2015.07.21 10:40 (prieš 2 m.)

Manau, kad ne. Nukenčia vienas arba kitas. O kas - jau asmeninis reikalas. Viskas turi savo kainą. Bet visur tobulas nebūsi... arba neilgai - sveikata sustabdys.

4
  3. Astartė
    2015.07.21 10:42 (prieš 2 m.)

A 7 m. 3 mėn.

2015.07.21 10:42 (prieš 2 m.)

Jo.J. parašė:
    "Esu X tarptautinės finansų bendrovės X skyriaus vadovė. Keliuosi 5:30 ryte pabėgioti, todėl turiu tobulas kūno linijas ir reprezentatyvią išvaidą. Šypsena gali pav…

Ne, nebent aš labai nemoku

Ryte atsikeliu po 4 žadintuvo signalo, susiruošimui turiu 10 min, nes tada reikia kelti vaikus ir juos ruošti darželin (max 10 min), gerai, jei rytais būna vyras, tai tuomet į darbą nevėluoju (kol kas pastabų negavau dėl 5-10 min vėlavimo), iš darželio privalau pasiimti iki 17:30, nes ilgiau dirbančio darželyje mūsų mieste nėra, tad apie privatų sektorių net pasvajoti negaliu (vyras dirba kitame mieste, tad grįžta apie 18-21 val). Grįžus, pabūnu kokias 10-15 min su vaikais ir einu gaminti, jei nuotaika gera, tai vaikai padeda, jei jie prastos nuotaikos, tada tiesiog įjungiu filmukus, nes žinau, kad bent 20 min turėsiu valgio pagaminimui. 19 val. sėdam prie stalo (kol valgyt gaminasi, stngiuosi viską orkaitėje kepti, kad nereikėtų "stovėti prie puodų", užsiimu su vaikais, pavalgius guldau vaikus, nes 20 val jau pradeda zirzti... užmiega apie 21 val, tada dėmesys vyrui, bet ilgiau kaip 22 val neištempiu ir einu miegoti... Jei pasiseka, naktį atsikeliu prie vaikų 2-3 kartus, jei nepasiseka...
    Turiu ir "popamokinės" veiklos, dalyvauju susirinkimuose su vaikais gerai, kad tas yra kol kas toleruojama ir vaikų būreliai tam netrukdo (laikas mokslo metais suderintas būna).
    aišku, jei turi auklę, ar vyrą, kuris dirba nuo 8 iki 17 val bei darbo namo neparsineša, manau, kad galima. Arba, kai ateina tas laikas, kada vaikai namuose gali pabūti vieni.

3
  4. Marsiete
    2015.07.21 11:25 (prieš 2 m.)

Mažasis 1 m. 5 mėn.
    Didutis 6 m. 7 mėn.

2015.07.21 11:25 (prieš 2 m.)

Manau tikrai galima. Sakyčiau čia pagrindinės salygos:
    Darbai daugiau mažiau turi būti 8.00 -17.00.
    Turi abu tėvai vienodai vaiku ir namais rūpintis.
    Esant reikalui pagelbėjanti močiutė/auklė.

1
  5. Ugnavija
    2015.07.23 06:57 (prieš 2 m.)
    2015.07.23 06:57 (prieš 2 m.)

Visada sakau, kad žmogus negali turėti visko - jei vienoje srityje sekasi, kitoje - nebūtinai. Taip ir su motinyste bei darbu - kažkas nukenčia. Klausimas, kiek daug aišku, jei dirbi kūrybinėje sferoje ar ne 8-17 darbe, darbą su motinyste įmanoma suderinti, juk kiek daug pavyzdžių, kaip mamos įkuria verslus, pradeda siūti, kurti drabužius ir pan. Bet tikiu, kad už tų gražių istorijų slypi nutylimos bemiegės naktys, nuovargis, irzlumas ir kt.
    Kai kolegoms prireikė pavasarį pagalbos, puoliau padėti. Žinoma, dirbau iš namų, bet tas kelias dienas buvau ne pati geriausia mama savo vaikui: negalėjau skirti tiek daug dėmesio, nors ir stengiausi dirbti savo miego sąskaita.
    Kai mano mama sako, kad uoj, anksčiau kitaip vaikus augino, mamos į darbus ėjo ir pan., pabaksnoju jai, kad tuo metu ir močiutės namie sėdėdavo, nelikdavo vaikai namie vieni (bent jau mūsų šeimoje taip buvo), o ir dauguma mūsų keliavo į darželį nuo 1 metukų.
    Dabar dar darbuojuosi laisva pavara, bandysiu nuo rudens didinti greitį, žiūrėsim, kaip seksis būti ir gera mama, ir neprasta darbuotoja

6. Cheria
    2015.07.24 00:01 (prieš 2 m.)
    2015.07.24 00:01 (prieš 2 m.)

Pas mane gal kiek kitokia situacija, nes vyras pasieme tevyste. Mano darbas daznai ir naktinis (dirbu su sventemis), tai kas yra issimiegojimas jau seniai pamirsau. mano vyras su mazaja buna kartu, kai as dirbu (nes dar pati maitinu). Tai tempas yra nerealus, kai reik ir dirbti ir maziuke rupintis. Kol kas viskas pavyksta, bet aisku saskaita nemiegotu naktu. Buna kad 5 ryto griztu is renginio, o mano grazuole 9 nori keltis.

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras