Mama mamai - valanda sau (Kaunas, Dainava)

Komentuoti
  1. Mistikute
    2016.05.19 21:53 (prieš 1 m.)

Laba diena.
    "Valandos sau" idėja kilo susiklosčius eilinei situacijai. Esu mama, kuri neseniai persikėlė gyventi į Kauną. Auginu 3 m. dukrelę, kuri nepateko į valstybinį darželį. Svarstėme galimybę lankyti privatų darželį, bet per daug visko tektų atsisakyti. Vyras dažnai išvyksta į komandiruotes. Dukros seneliai yra dirbantys, todėl jais kaip gelbėjimosi ratais naudotis negaliu.
    Esu mama ir žmona ir tuo džaiugiuosi, bet taip pat esu ir moteris, kuriai norisi retsykiais surasti minutę patiems paprasčiausiems reikalams - apsilankymams parduotuvėje be nuolatinio šurmulio, puodeliui kavos ar kūno linijų gražinimui.
    Tikiu, kad aš tokia ne viena, kad yra ir daugiau tokių mamų, kurios neturi kaip ištrūkti iš rutinos, todėl kviečiu jungtis į, pavadinkime taip, savipagalbos grupes.
    Idėja labai paprasta. 3-4 mamos, auginančios panašaus amžiaus vaikučius pirmiausia turėtų susitikti ir pabendrauti. Žinoma, tai nebūtų vienas susitikimas. Jų turėtų būti keletas. Taip atsirinktumėm bendramintes mamas, vaikai turėtų laiko priprasti vienas prie kito ir kitų mamų. Kas žino, gal taip ir draugystės užsimegztų.
    Nepamirškime pagrindinės idėjos - laiko sau. Mamytei, kuri nori ištrūkti iš šurmulio, reikėtų apie tai informuoti būrelio drauges ir susitarti iš anksto. Taip kiekviena mama galėtų planuotis savo laisvalaikį.Pradinė mintis - vienu metu"ilgisis" viena mama, bet ką gali žinoti kokias taisykles susikurs būrelis .
    Kodėl grupės turėtų būti 3-4 mamyčių? Dėl to, kad vienai mamai prižiūrėti ketą vaikų nėra lengvas iššūkis, o ir ne taip linksma. Jei šį darbą atliktų kartu su drauge, jis taptų mielesniu. Be to reikia nepamiršti ir mažųjų draugų. Galbūt vieno vaiko mama bus mielesnė, bet kitos mamos vaikas bus geresnis draugas.
    Aišku, galima samdytis ir valandines aukles, bet tai atsilieps finansams. "Būrelių" vaikai taip pat įgys pirminius socialinius įgūdžius bei pažais su bendraamžiais.
    Kaip minėjau, tai tik pradinė idėja, bet tikiuosi, kad kartu su Jūsų pagalba tai paversime veiksminga sistema :).
    Labai laukiu komentarų, laiškų bei susidomėjusių mamų :).

2. AJTam
    2016.05.20 15:03 (prieš 1 m.)

Giriu už idėją! Kadanors manau norėčiau ir aš tokio dalyko

3. KristeSaule
    2016.05.20 17:08 (prieš 1 m.)

Labai gera idėja ;) aš ir vis pasvarstau apie tokį dalyką

4. Mistikute
    2016.05.20 17:47 (prieš 1 m.)

Palaikanciu sulaukiau daug... Dabar liko surinkti buri norinciu dalyvauti

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras