Pabaisos iš darželio

Komentuoti
    2015.01.13 10:14 (prieš 2 m.)

Sveiki. Dukryte darzeli lanko pirmus metus ir atsirado tokia problema. Noreciau Jusu patarymu, gal kazkas irgi su tuo buvo susidures ir sekmingai susitvarke
    Darzelio grupeje yra skirtingo amziaus vaikai. Pries savaite dukryte pasiskunde, kad viresni berniukai ja gasdino pabaisomis. Bet pagal jos pasakojima supratau, kad tai buvo kaip ir toks ju zaidimas. Bet per savaite laiko dukryte pradejo bijoti tamsos, likti viena kambaryje, nenoriai pradejo eiti i darzeli. Buvau sokiruota kai viena vakara grizusi namo ji atsisedo ant lovos ir niekaip nenorejo nulipti nes pasak ja ant grindu buvo daug baisiu krokodilu, o kampe sedejo voras! Aisku, kita diena ejau kalbetis su aukletoja, bet mazai ka issiaiskinau. Aukletoja sako, kad tie berniukai, kaip ir berniukai, zaidzia triuksmingiau, gal kartais zaidimo metu ir kokias pabaisas issigalvoja sau, bet kad butu skriaude ar gasdine mano dukryte ji nepastebejo. Pasak jos mano dukra megsta ramesnius zaidimus ir apskritai ramesne aplinka.
    Su dukryte bandziau tartis, kad pas mus i namus jokios pabaisos neateina, nes neturi raktu nuo duru. Ir apskritai, kad tos pabaisos buna labai mazos ir netgi geros, o jai dukrytei nepatiks jaigu kokia sutiks, tai ji pati jas gali isgasdint ir jos pabegs.
    Kadangi su tokiomis vaiko baimemis susiduriau pirma karta, tai neturiu dar patirties ir geru minciu kaip su tuo tvarkytis. Lauksiu Jusu patarimu

2. Sandraem
    2015.01.13 10:23 (prieš 2 m.)

Pabandykite pasidaryti su dukryte "stebuklinga lazdele" kuria pasakius burtazodi dinks visos pabaisos. mes taip pat daremes ir isvijom varna is namu, o ta varna atsirado po kaledinio spektakliuko darzelyje

3. Eleonore
    2015.01.13 10:36 (prieš 2 m.)

9 m. 11 mėn.

2015.01.13 10:36 (prieš 2 m.)

Aš naudodavau stebuklingą purškalą nuo pabaisų Vaizduodavau, kad paimu stebuklingą nematomą flakonėlį, ir garsiai šnypšdama purkšdavau visur - aplink langus, už lovos, visus kampus ir visur kur tik prireikdavo, kur dukrytė pasakydavo. O kai išpurški pabaisos niekaip negali įeiti į namus, tampa saugu, jos bijo net prisiartinti prie namų, nes tas purškalas pabaisas sunaikina.

4. Juditel3
    2015.01.13 11:40 (prieš 2 m.)
  5. nerigute123
    2015.01.13 21:23 (prieš 2 m.)

Su vienu berniuku kuris bijojo vienas miegoti nes mane kad pabaisuyra ejom ju ieskoti. Pasiwmiau prozektoriu abu lindom po lova ir ieskojom bet netadom ir kazkaip nurimo. Be to galima pasakyti kad pabaisos geriems vaikams nieko negali padaryti nes budami geri turi nematoma apsauga nuo pabaisu ir blogio. Jei sakote kad pabaisu buna ir geru tai gal butu imanoma su seima paziureti monstru biura.

2015.01.16 09:06 (prieš 2 m.)

Bandem ziureti ''Monstru biura'' 2 kartus kazkaip nesusidomejo dukryte tuo filmuku, nes taip ir nepaziurejo viso. Bet ispudi manau paliko teigiama, nes vis aiskinau kokios tos pabaisos geros, grazios ir dar pacios vaiku bijo, tai dukryte dziaugesi, kad ir jinai gali pabaisas isgasdinti

2015.11.08 23:53 (prieš 1 m.)

Sveiki, vaikų baimės pasižymi tokia ypatybe, kad jos gali atsirasti ir be jokių aiškių priežasčių, tiesiog dėl to, kad, vaikui augant, lavėja jo vaizduotė ir jis sugeba daugiau fantazuoti - tiek kažką malonaus, tiek ir nemalonaus, apie pabaisas po lova. Yra netgi išskirtos tam tikros baimės, būdingos tam tikro amžiaus vaikams, pavyzdžiui, ikimokyklinukai (maždaug 4-6 metų amžiaus) vaikai bijo fantastinių, realybėje neegzistuojančių dalykų - monstrų, šmėklų, raganų; taip pat tamsos, triukšmo, miegojimo vieniems, griaustinio, potvynio, gyvūnų (pavyzdžiui, šunų).

Kita vertus, vaikai gali jautriai sureaguoti, jei juos kartą kažkas išgąsdino, taip pat jei girdi pasakojimus apie gąsdinančius dalykus - tai gali būti jų baimės pradžia.

Ką daryti, jei vaikas pasakoja, kad kažko bijo? Pirmiausia - nebijokite su vaiku apie tai kalbėtis. Kuo daugiau kalbama apie baimę sukeliantį dalyką, tuo baimė darosi silpnesnė: kažką pažindami imame bijoti mažiau. Klausinėkite, kaip tas daiktas atrodo, kada vaikas jo bijo labiau, kas jam padeda susidoroti su baime (pavyzdžiui, įlipti į lovą ir galvą pakišti po antklode). Parodykite, kad baimes vertinate rimtai, nesišaipykite ir nesijuokite, bet taip pat nebijokite suabejoti, jei tai yra fantastinės būtybės: Jums nebūtina pradėti tikėti vaiko vaizduotės vaisiais. Galite kartu su vaiku apieškoti kambarį, pasižiūrėti po lova ar stalčiuose, ar tikrai jie tušti, bet vis tiek pasakykite, kad krokodilo kambaryje niekaip negali būti, nes jie paprasčiausiai Lietuvoje negyvena (o jei vienas kitas ir gyvena, tai stipriai prižiūrimi ir negalėtų atsirasti vaiko kambaryje). Panašiai aptarkite ir pabaisas, kurios "gyvena" pasakų knygutėse, kad jos yra tik pasakose ar filmukuose, bet ateiti į kambarį negali.

Šalia čia jau pateiktų patarimų pasiūlysiu dar kelis . Galite pasiūlyti vaikui nupiešti tai, ko bijo. Apžiūrėkite piešinį, galbūt jame surasite mielų ar linksmų, nebaisių detalių - aptarkite su vaiku, kad pabaisa ne tokia baisi, kaip galima būtų pagalvoti vien iš pasakojimo. Galite pažaisti su žaisliukais sceneles, kai kuris nors žaisliukas ko nors bijo, o kitas išdrįsta pasižiūrėti, ar yra ragana/pabaisa/voras ar dar kas nors, ir pasirodo, kad baimė ne tokia stipri, kad jos nebūtų galima įveikti. Galite kurti pasakas apie mergaitę ar berniuką, kuris yra Jūsų vaiko amžiaus ir kuris taip pat kažko bijojo, tačiau pasikalbėjo su mama ar patikrino kambarį, ar dar kas nors įvyko, kas jam padėjo nustoti bijoti .

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras