Vaikų teisių apsauga Norvegijoje - kaip yra iš tikrųjų?

Komentuoti
 1. Domas 8 m. 8 mėn.

  2015.02.09 15:49 (prieš 3 m.)

  Turbūt visi girdėjote apie istorijas apie incidentus su Norvegijos vaikų teisių apsaugos tarnyba. Žiniasklaidoje kalbama daug, bet aiškumo nedaugėja. Ar tai tėvų, kurie nesugebėjo prisitaikyti prie Norvegijos taisyklių problema, ar vistik norvegai perlenkia lazdą?

  Labai norėtųsi susidaryti objektyvią/ visapusišką nuomonę apie šią istoriją, tad pamaniau, gal savo pastebėjimais galėtų pasidalinti Norvegijoje gyvenančios mamos?

  Kaip jūs vertinate jų darbą? Kokie apskritai vaiko priežiūros reikalavimai yra Norvegijoje? Ar teko kam nors iš jūsų artimos aplinkos atsiduri šios tarnybos akiratyje ir kodėl?

  6
 2. 2015.02.09 17:51 (prieš 3 m.)

  ir man iškyla tokie klausimai, kaip ten yra iš tikrųjų, labai lauksiu ką pakomentuos Norvegijoje gyvenančios mamytės

 3. Mažasis brolis 2 m. 2 mėn.
  Mažasis princas 6 m. 5 mėn.
  Susituokę jau 13 m. 1 mėn.
  Kartu jau 18 m.

  2015.02.09 18:13 (prieš 3 m.)

  Mūsų draugai ten gyvena, keli pažįstami, tai sakė nėra taip, kaip skelbiama pas mus . Ten vaikams grėsmė iškyla tada, kai tėvai jų neprižiūri, nuolat išgerinėja, baliavoja, palikinėja vaikus vienus, dažnai kivirčijasi tarpusavyje. Tik va, tas faktas, kad jie atima ir nebegrąžina kitų tautybių vaikų, tai čia labai negerai. Gaunasi, mano akimis, svetimų valstybių žmonių pasisavinimu, grobimu. Manau, kad jie šeimas, kurios nesilaiko jų įstatymų, turėtų deportuoti iš šalies, bet ne atimti ne savo valstybės piliečius.

  6
 4. 2015.02.09 19:33 (prieš 3 m.)

  Man tai pasakojo giminės ten gyvenantys, kad tas "vaikų atėmimas iš niekur nieko" atsiranda tada, kai užsieniečiai, nemokėdami kalbos nesistengia kontaktuoti su norvegais, vengia tam tikrų pokalbių, kurie sako visada būna jei kas ne taip. O tada ir kyla dar didesni įtarimai jiems. Visgi.. emigruojant į kokią nors šalį tikrai reiktų mokėti kalbą ar bent jau ten jos pradėt mokytis, kad nekiltų nesusipratimų..O keistų dalykų ten beabejo yra.. Ir mum labai keista, kaip negalima prie vaikų gerti vyno ar bet kokio alkoholinio gėrimo.. Prisideda ir "gerieji" kaimynai, kurie galimai nelabai mėgdami užsieniečių mėgsta ir paskambint ir paskųsti juos. Kaip ir visur.. bendradarbiavimo ir komunikavimo trūkumai padaro savo. Aišku dar tai ,kad vaiko padrausmint griežčiau negali viešai kelia įtampą. Aš pati bijočiau ten gyvent mano charakteris ne toks ramus.. bet.. jie turi tokius įsatymus.. o juos reikia gerbti, jei nori mėgautis jų gyvenimo sąlygomis, algomis ir pan...

  1
 5. 2015.02.09 21:28 (prieš 3 m.)

  Agne.kar parašė:
  Man tai pasakojo giminės ten gyvenantys, kad tas "vaikų atėmimas iš niekur nieko" atsiranda tada, kai užsieniečiai, nemokėdami kalbos nesistengia kontaktuoti su nor…

  Gerbti reikia, bet ar kitos salies pilieciu "pasisavinimas" yra teisetas?

  1
 6. 2015.02.09 21:31 (prieš 3 m.)

  Dulia parašė:
  Gerbti reikia, bet ar kitos salies pilieciu "pasisavinimas" yra teisetas?

  šito komentuoti nesiryžtu. nežinau kas ten teisėta, o kas ne. Kitas klausimas - ar žmogiška- žinoma, kad ne.

 7. Mažylis 4 m. 3 mėn.
  Princesytė 8 m. 2 mėn.

  2015.02.09 22:14 (prieš 3 m.)

  Na,jei jau vyksti i kita sali,tai malonek ir jos istatymu laikytis. Nepatinka salies istatymai - vaziuok kitur. Del nieko norvegai tikrai neatima vaiku. Nepalyginsi su Lietuvele ... Kiek vaiku pas pijokus auga,valgyt nevisada turi,o musu valstybe to nemato... Vaikai turi gyventi su savo tevais,bet ir tie tevai jiems turi suteikti tinkamas salygas.
  O musu tv daznai is muses drambli padaro....

  3
 8. 2015.02.09 23:01 (prieš 3 m.)

  Labas vakaras. Prisijungsiu ir as i sia diskusija... Buvo pamineta,kad tuos atemimus dar paskatina kalbos nemokejimas,nesupratimas... Bet kiek maciau per ivairias laidas ar skaiciau straipsnius beveik visos seimos mokejo norvegu kalba... Ir as vis tiek dar noriu tiketi,kad nera taip atimami vaikai del paprasto rankos pauostymo ar sunkaus bendravimo. Galbut tai gali buti priezastis atsigresti i ta seima ir kai pradeda gilinris pamato daugiau trukumu ir bedu... Bet toks atemimas tikrai nera pateisinamas.....

 9. kotryna 6 m. 4 mėn.
  elzbieta 14 m. 11 mėn.

  2015.02.10 07:14 (prieš 3 m.)

  o kaip sake,kodel nei vienas vaikas neatimtas is cigonu,nei vienas is babaju.jau jie visi tas kalbas taip moka?

  2
 10. Aurimas 2 m. 5 mėn.
  Urtė 7 m. 4 mėn.

  2015.02.10 07:50 (prieš 3 m.)

  Jeigu važiuoji į svečią šalį reikia mokėti tą kalbą bei laikytis tų įstatymų.
  Vaikus atiminėja ne tik iš lietuvių, bet ir iš kitų tautiečių. Šiuo metu tai yra labai eskaluojama, todėl ir susidaro įspūdis jog atiminėja tik iš lietuvių. Kaip ten yra iš tikrųjų negali žinoti, bet skandinavai labai žiūri kas vaikui yra geriausia, o ne kas tėvams yra paranku.
  Vakar kaip tik naršiau internete, nes buvo įdomu kokia vaikų teisių sistema Danijoje, nes planuojame ten emigruoti ir radau įdomų straipsnį, kur tų šalių ekspertai patys pripažįsta šio įstatymo spragas. www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-02-26-uzsienio-ekspertai-ar-valstybe-geriausiai-zino-ko-reikia-vaikams/114514

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras