Intrahepatinė nėščiųjų cholestazė

Intrahepatinė nėščiųjų cholestazė yra kepenų liga, dažniausiai pasireiškianti III-čiojo trimestro metu stipriu niežėjimu. Skaityti visą straipsnį
Komentuoti
  1. kriskriskris
    2018.03.06 16:06 (prieš 2 mėn.)
    2018.03.06 16:06 (prieš 2 mėn.)

Sveikos, kurie tyrimai nusako, ar yra nesciuju cholestaze? Ar uztenka ALT, ALP ir GGT?

1
  2. Mona01
    2018.03.06 17:11 (prieš 2 mėn.)
    2018.03.06 17:11 (prieš 2 mėn.)

kriskriskris parašė:
    Sveikos, kurie tyrimai nusako, ar yra nesciuju cholestaze? Ar uztenka ALT, ALP ir GGT?

Parodo 2 pagrindiniai kepenu fermentu rodikliai ALT ir AST.

3. Liepsa
    2018.03.06 19:42 (prieš 2 mėn.)
    2018.03.06 19:42 (prieš 2 mėn.)

Mona01 parašė:
    Parodo 2 pagrindiniai kepenu fermentu rodikliai ALT ir AST.

Dar bilirubinas. Jo atsiranda ir slapime virs normos.

4. kriskriskris
    2018.03.07 08:58 (prieš 2 mėn.)

Liepsa parašė:
    Dar bilirubinas. Jo atsiranda ir slapime virs normos.

Bilirubino nedare man, tik ALT ir AST..

5. kriskriskris

*Ir GGT

6. Mona01
    2018.03.07 12:59 (prieš 2 mėn.)
    2018.03.07 12:59 (prieš 2 mėn.)

Man taip pat nedare bilirubino. Jei bus cholestaze parodys sie tyrimai.

7. User has not uploaded an avatar
    2018.03.19 18:57 (prieš 2 mėn.)
    2018.03.19 18:57 (prieš 2 mėn.)

Stinna parašė:
    Sveikos mamytes. Ar kuriai nors buvo cholestaze ir nenieztejo padu bei delnu? As visa isberta net ausys,bet labiausiai niezti isorines plastakos dali bei pirstus,pi…

Man buvo tas pats nenieztejo delnu ir padu su pirmuoju mano sunumi. Pastoviai vazinedavau pas daktarus isberimu nebuvo. Taciau kepenu rodiklius tikrino. Pastovus kraujo tyrimai ir svietimai. Buvo pakiles kepenu lygis taciau daktarai prirase vaistu specialiai nuo niezejimo ir kad sumazintu kepenu fermentu padidejima. Nes kuo daugiau kasotes tuo stipriau kyla kepenu fermentai. Su pirmu sunum pagimdziau 35sav. Vandenys patys plyso. O tai dar prisidejo infekcija makstyje kurios kaip sakant as nejauciau per daug. Angliskai negaliu isversti bet tai buvo Breech. Vaikas sedejo ir nesiruose lysti darvlauk buvo darytas cezaris. O su antruoju sunumi pagimdziau lygiai 37sav daktarai tempe iki tos savaites nes pasake kad tada vaikas bus pilnai issivystes. Tad prabuvau ligonineje 4 dienas. Nes su antruoju turejau siaubingus niezulius ir delnai ir padai. O iskviete tada staigiai i ligonine kai gavo kraujo tyrimus po paros tai buvo 36 sav 6 dienos. Po pirmo norejua pati pagimdyti deje neisejo mano planai toki. Buvo atliktas antras cp bet jau su mano prasymu. Nes cia anglijoje nereikalausi nieko negausi. O mane priziurintis daktaras butent del kepenu ir su nestumu pasake kad jai per pora dienu neatsidarys gimda per 2cm ir negales kirpti vandenu darys cezari. Bet buvo ir tokiu kur 4 diena atejes daktaras pasakes desiantis man baliona i vidu kad praplestu gimda taciau as pasakiau kad as nebekankinsiu vaiko ir mano priziurintis daktaras ma kitaip pasake ir as jau buvau paruosta cezariui nei valgiau nei geriau tad jo nelaimei buvo ziauriai nepatenkintas nes as net sarasuose nebuvau. Tad jau i vakara buvo atliktas man cp. Ir aciu dievui vaikas gime sveikas tik gelta buvo 10 dienu. Is ligonines isejom jau 2 paroje. Tad jaigu kepenu lygis pakiles stebekit save nes tai kas man nutiko nepatarciau nei vienai. Galima sakyti as gimdziau 4 paras. Buvo ir skatinaieji ir viskas. Taciau niekas is ju nepadejo man. Ir as visada vaziavau i ligonine tikrinti vaiko tonusus. Paskui priskyre daktaras i savaite po du kartus tikrintis ir liepe stebeti vaiko judesius bei skaiciuoti kiek per valanda jis padaro judesiu. Kadangi mano kepenu fermentai buvo siaubingai per auksti daktaras priziurinti nerizikavo daugiau ir liepe ligonineje prisistatyti. Jis taip pat sake toki auksta lygi galime pabandyti sunormalizuoti taciau iki to lygio kad dar galetumete isnesioti vaika sako neiseis. Ir dar pasake kad jeigu buciau buvus 35sav ar zemiau ir butu toki rodikliai jie nelauktu ir nebtemptu isnesiojimo nes kenkia kudikiui ir tada jau darytu ar cp ar skatinamaji. Nes mano situacija buvo gan per pavojinga vaikui. Tad jaigu jums bus taip stenkites kuo greiciau viska ispesti is ju. Ir nenusileiskite. Su per aukstu kepenu fermentais galite pakenkti kudikiui. Tad jaigu jum neatsidarys gimda nesikankinkit ir nekankinkit vaiko darykit cp. Tai tikra mao gyvenimo istorija. o jau apie trecia vaika tai net dabar pagalvoti nenoriu nors ar taip ar taip jau pati gimdyti nebegalesiu. Deje ? Linkiu sekmes jums ?

8. User has not uploaded an avatar
    2018.05.13 06:28 (prieš 1 sav.)
    2018.05.13 06:28 (prieš 1 sav.)

Sveikos, ar šis forumas dar gyvas? nustatė ir man cholestaze...labai pergyvenu... Ir su kiekviena diena kankina stipresnis niežulys.. Pastoviai noriu kasytis tik stengiuosi valdytis... Nakti visa nusidraskau.. geriu vaistus 3 k per dieną ir ją savaite laiko kaip lasalines lasina.. Pergyvenu ir dėl pilvelio gyventojo..

9. Astartė
    2018.05.13 11:59 (prieš 1 sav.)

A 7 m. 2 mėn.

2018.05.13 11:59 (prieš 1 sav.)

IIGG parašė:
    Sveikos, ar šis forumas dar gyvas? nustatė ir man cholestaze...labai pergyvenu... Ir su kiekviena diena kankina stipresnis niežulys.. Pastoviai noriu kasytis tik…

Sveika, nusiraminkite. Esate po gydytojų priežiūra - viskas bus gerai.
    Jei tyrimai negerės, skatins gimdymą iki 38 savaitės. Jei gerės, galbūt, leis nešioti ilgiau.

10. User has not uploaded an avatar
    2018.05.13 12:08 (prieš 1 sav.)
    2018.05.13 12:08 (prieš 1 sav.)

O ar nors kuriai buvo pakilęs tiesioginis bilirubinas? Nes daktarai aiškina, kad didžiausia rizika vaikui yra būtent ,dėl šio rodiklio.

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras