Butai viršutiniame aukšte: privalumai ir trūkumai

Komentuoti
 1. 2018.07.25 23:48 (prieš 9 mėn.)

  Sveikos. Vis nerimstu su tais butais gyvenančios viršutiniuose aukštuose, kokie pliusai, minusai. Ir svarbiausia, kaip stogas? Ar dažnai bėga? Čia bendrai kalbu, statistikai O gal čia irgi mitas? Ar labai prikaitina saulė?

  Kiek domėjausi, kol kas tokia mano nuomonė:
  Pliusai
  Šilta, vasarą ypač
  Ramu, kad per langą neįlips niekas
  Gražus vaizdas, jei yra į ką žiūrėti
  Švaresnė laiptinė
  Niekas ant galvos nešokinėja
  Kaimynai neužpils (nebent lietus )

  Minusai
  Karšta, galbūt (čia vyrui baisiau )
  Aukštai lipti jei lifto nėra
  Stogas praleidžia ???

  Gal dar kažkokių pastabų?

 2. Natanielis 6 m. 2 mėn.

  2018.07.26 04:28 (prieš 9 mėn.)

  Scorpiona parašė:
  Sveikos. Vis nerimstu su tais butais gyvenančios viršutiniuose aukštuose, kokie pliusai, minusai. Ir svarbiausia, kaip stogas? Ar dažnai bėga? Čia bendrai kalbu…

  Tai bet tas sokinejimas ant galvu toks reikalas, girdisi ir soniniu ir apatiniu butu gyventojai. As gyvenu 5 is 5 aukstu (seoos statybos daugiabutis), tai 4 po manim laksto vaikai ir dunda kaip drambliukai
  Stogo leidimas irgi toks reikalas, galbut jis suremontuotas? Del silumos/salcio tai nepastebejau, kad butu labai blogai. Pas mane ziema buna apie 21 laipsni, o pvz pas kaimyne 1 aukste tik 18. Vasara karsta, bet vasara visur karsta
  Dar pliusas, kad vamzdziais beganti kanalizacija nesigirdi, kaip pvz pas anyta kuri gyvena pirmam aukste.
  Ai ir visada turesit pagalvoti, kad sildymo sezono pradzioj turesit but namie, kad radiatorius nuorinti. Nes kitaip niekam nesildys
  Tik tas laipiojimas uzknisa, ypac kai yra mazu vaiku, ar pvz naujagimiu planavimas, nes tampyt vezima pirmyn atgal... na bent svoris greit kris irgi pliusas

 3. Berniukas 2 m. 1 sav.
  Mergaite 5 m. 7 mėn.
  Berniukas 9 m. 3 mėn.

  2018.07.26 07:17 (prieš 9 mėn.)

  medu parašė:
  Tai bet tas sokinejimas ant galvu toks reikalas, girdisi ir soniniu ir apatiniu butu gyventojai. As gyvenu 5 is 5 aukstu (seoos statybos daugiabutis), tai 4 po mani…

  Nuomavau butą 5iš 5 aukšte. Langai į pietūs buvo. Tai vasaros metu turėdavai iki 11h butą palikti ir grįžti tik apie 17h... Nes bute būdavo rimta pirtelė, praktiškai neištveriama. Ir čia dar buvo puspalėpė dar negrynai stogas virš galvos. Daug šitų daugiabučių klp yra.
  Žiema viskas ok, šilta, nes šildymas nuo viršutinio aukšto pradedamas. Pasidomėkit kaip šildoma, nes yra namų, kur šildymą paduoda nuo viršaus ir kur nuo apačios. Jei jūsų name paduos nuo apačios tai viršuje jau vėsoka bus.
  P.S. dėl karščio šiaip dabar didelės bėdos nematau. Pasistatot kondicionierių ir problemą pamirštat.
  Renkantis butą viršutiniame aukšte svarbiau kokia name priežiūra vykdoma. Jei vietinė bendrija, tvarkinga, tai į kiurstantį stogą reaguos operatyviau. O jei pusę miesto prižiūrinti bendrovė, tai pagalbos ilgai lauktumėt. Vėlgi paklausinėkit namo gyventojų ar patenkinti prižiūrėtojais, ar nėra konfliktų ir t.t.

 4. 2018.07.26 07:39 (prieš 9 mėn.)

  Gyvenu 9 is 9. Su liftu. Musu aukste kaimynu beveik nematau (dvi mociutes gyvena), tai galiu zindydama duris atsidarius sedet, visiem dzin. Kam nereik neuzlipa. Is apacios kaimynai girdisi ir ju vaikai girdisi, bet pakenciama. Musu butas is vienos puses turi langus is rytu, o kitoj pusej is vakaru pusiu, tai ryte sukames labiau vienoj pusej buto, vakare kitoj su balkonais irgi pliusas, kad gali sedet ir dairytis, niekas is virsaus neaplies ir vaikai neapspjaus. Del stogo nepastebejau jokiu minusu kol kas. Nama tvarko silainiu bustas, bet gan greit reaguoja jei ko prireikia.
  Anksciai gyvenau 4 is 4 be lifto, tai minusas buvo, kad pastininke tingedavo lipt ir siuntu nenesdavo turedavom patys i pasta pedint. Vezimas sunkus buvo ir nenesiodavom. Masinoj laikem viska.

 5. Mergytė 3 mėn. 1 sav.
  7 m. 11 mėn.

  2018.07.26 07:53 (prieš 9 mėn.)

  gyvenam 5 a is 5a.minusu jokiu kolkas.laipiot nesunku.vezima laikysim masinoj.vasara neikaitina-yra palepe.ziema silta.triuksmo nesigirdi is kaimynu.sviesu jauku.gyvenom viduriniam-kaimynai girdedavos,ir ziema saldavom.nuo namo priklauso

 6. Natanielis 6 m. 2 mėn.

  2018.07.26 08:49 (prieš 9 mėn.)

  dorotte parašė:
  Nuomavau butą 5iš 5 aukšte. Langai į pietūs buvo. Tai vasaros metu turėdavai iki 11h butą palikti ir grįžti tik apie 17h... Nes bute būdavo rimta pirtelė, praktiška…

  Pas mus irgi du kambariai pietinej pusej ir kiti siaurinej, tai bet nepasakyciau, kad pirtis namie. Labiausiai ta siluma jauciasi kai tik tik silt oras pradeda, tada pas sunu kambary labai faina sedet, nes namai dar ne visi isile, o ten jau silta, gera buna
  Aisku man tas laipiojimas uzknisa, dabar rinkciausi buta zemiau, bet svarbu savas stogas

 7. 2018.07.26 08:56 (prieš 9 mėn.)

  Gyvenam 5is5 lb uzknysa laipiot - sunku pirkinius, vaika tampyt. Vezima paliekam masinoj, tai nors tiek. O jei antro lauktis ir pirna dar panest reiktu - ojej.
  Musu langai i pietrycius, tai vasara katastrofa. Esam nusipirke lempa su ventiliatorium, tai kol po juo - viskas gerai, zingsnis i sona - karsta. Kt metais galvojam statyt kondicioneriu. Tik nerimauju kaip su vaiku bus..
  Ziema karsta, atidarom langus.
  Man smagu, kad nieks virs galvos netripsi, is apacios ir sono nieko nesigirdi. Buvo grazus vaizdas-dabar nama pastate. Del stogo problemu dar nebuvo, bet buves seimininkas nagingas buvo - pats tvarke, tik nzn kodel.
  Siaip ateity ne pries paskutinio auksto, bet tik su liftu

 8. 2018.07.26 08:58 (prieš 9 mėn.)

  As nuomavausi 5a/5a buta, kosmaras kaip karsta buvo vasara, skersvejus darydavau. Kita seima zinau, kad gyvena 12a/12a tai isrenge kondicionieriu daugiau minusu nebuvo man

 9. Mažoji šypsenėlė 1 m. 10 mėn.
  Didysis patrakėlis 3 m. 9 mėn.

  2018.07.26 09:46 (prieš 9 mėn.)

  Mes gyvenam 5 aukšte iš 5. Jei galėčiau laiką atsukt ir vėl rinktis iš tų butų, iš kurių rinkomės tada, vis tiek pirkčiau šitą, kuriame ir gyvename.

  Seniau gyvenom antram aukšte, tai ačiū, bet gyvenime nebenoriu. Aišku, dar nuo buto ir gyventojų priklauso, bet ten gyvenant teko kęst šaltį, amžiną prieblandą, nuolatinę rūkorių smarvę, nes langai palyginus netoli nuo laiptinės durų, kaimynų baliukus virš galvos, labai dažną trepsenimą, kai praeidinėdavo žmonės, šaltį, kuris skverbdavosi iš laiptinės žiemą, nes kiti gyventojai užmiršdavo normaliai uždaryti laiptinės duris ir t. t.

  Taip, gyvenant 5 aukšte be lifto, tenka laipiot patiems. Bet kažkaip nesudaro tai problemų, 2 metų vaikas pats pasišokinėdamas užlipa, o man užsinešt mažąją irgi nesunku. Vienintelis dalykas, ką keičiau - atsisakiau 15kg sveriančio vežimo ir naudoju tik lengvą vežimuką bei nešynę. Būtų galima naudot ir tą sunkųjį vežimą, bet nenoriu jo laikyt rūsy, o mašinos neturim, kad laikyt bagažinėj.

  Vasaros karštis? Nejaučiu skirtumo, per karščius būdavo lygiai taip pat karšta, kai gyvenom antram aukšte. Bet užtat žiemą dabar džiaugiamės šiluma, o gyvendami antram aukšte kalenom dantimis. Mūsų buto langai į dvi puses, tai jeigu šviečia saulė, pirmoj dienos pusėj šilčiau vienur, antroj dienos pusėj – kitur. Čia, mano galva, labai didelis plousas karščių metu, nes gali pabėgt į kitus kambarius.

  Gražūs vaizdai pro langus, šviesūs kambariai, labai ramus gyvenimas, nes niekas netrepsi virš galvų, negirdim laiptinės durų, nuolat laiptais lipančių žmonių ir t. t. Kaimynų šone ir apačioj irgi negirdim, bet tiesiog nuskilo – turim ramius ir tylius kaimynus.

  Stogas? Na, pas mus jis neseniai renovuotas. Plius turim atskirą bendriją, namo pirmininkas greitai reaguoja į problemas, tad jei jau kas nutiktų su stogu, operatyviai jį imtų tvarkyti.

  Minėjo čia dėl paštininkės, tai mūsiškė netingi lipt į 5 aukštą, tvarkingai viską užneša.

 10. 2018.07.26 09:52 (prieš 9 mėn.)

  Dėl karščio tai vyras nemėgsta, man su vaiku tai dzin dabar gyvenam pietų pusėj 7 aukšte ir dar namas renovuotas, o kambarys išeina į įstiklintą balkoną, kuriame 44 laipsniai gyvenam be kondicionieriaus kurį norint pasistatyti berods reikia kaimynų sutikimo.

  Kaimynus girdžiu tik iš viršaus, šoninių ir apačios ne nors butas vidurinis. Kai nuomavomės irgi girdėdavau tik viršutinius dėl to kažkaip nekreipiu dėmesio, kad ir aplink dae žmonių yra nors turbūt jei pasileistų muziką garsiausiai ar tikrai triukšmaut padėtų tai išgirščiau

  Dėl pirkinių tai dažniausiai barboroj perkam, gyvenant be lifto pirkimai internetu padažnėtų manau

  Vežimą, žinoma, galima laikyti rūsyje arba mašinoje. Mes keli mėnesiai nebenaudojam tai ir vargo nebėra. Nežinia kaip būtų jei būtų daugiau vaikučių.

  Na, čia garsiai svarstau kol kas neišgasdino perdaug tas viršutinis aukštas

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras