PAP ir citologinis tyrimas skystoje terpėje

Komentuoti
 1. 8 m. 1 mėn.
  12 m. 2 mėn.

  2018.06.22 16:32 (prieš 3 mėn.)

  Labas. Kas kiek laiko Jūs darotės PAP ( paprastą citologinį tyrimą) arba citologinį tyrimą skystoje terpėje?
  Kiek Jums metų? Ar Jūsų šeimoje buvo gimdos kaklelio ar kitų vėžinių susirgimų? Ar pas Jus gimdos kaklelyje buvo rastos pakitusios ląstelės?

  Lietuvoje dabar moterims nuo 25 metų nemokamai daro PAP tyrimą tik kas 3 metus. Jo patikimumas yra 70 proc.

  Pabendraukime.

 2. Fėja Niekadėja 1 m. 2 sav.

  2018.06.22 19:07 (prieš 3 mėn.)

  Lauksmė parašė:
  Labas. Kas kiek laiko Jūs darotės PAP ( paprastą citologinį tyrimą) arba citologinį tyrimą skystoje terpėje?

  Idomu kokiu tikslu darote sia apklausa?

 3. 8 m. 1 mėn.
  12 m. 2 mėn.

  2018.06.22 20:04 (prieš 3 mėn.)

  Mėlyna Rasa parašė:
  Idomu kokiu tikslu darote sia apklausa?

  Tiesiog idomu kas daro Pap tyrima.Kas daro citologini skystoj terpej.Kaina skirias dvigubai ar 2.5 karto.Gyd.sake patikimumas irgi zymiai tikslesnis.Anksciau dariau ta paprasta Pap tyrima kas metus.Pries vaikus buvo kaz kokiu nezymiu pakitimu.Dabar po vaiku viskas ramu,atsakymai geri.Musu karta rupinas sveikata,tikrai daug moteru tirias.Bent jau kas 3 metus.Dabar valstybe kompensuoja 1 Pap tyrima kas 3 metus.Vyresnes moterys isvis nezino kas cia per tyrimas.Kaz kada paklausiau anytos,ji i mane pasiziurejo tokiu keistu zvilgsniu ir pasake,kad niekada tokio tyrimo net negirdejus.Kaz kaip baisoka,kad vyresnes moterys neina pas ginekologus ir nepasirupina savo sveikata.

 4. 2018.06.22 20:39 (prieš 3 mėn.)

  Lauksmė parašė:
  Tiesiog idomu kas daro Pap tyrima.Kas daro citologini skystoj terpej.Kaina skirias dvigubai ar 2.5 karto.Gyd.sake patikimumas irgi zymiai tikslesnis.Anksciau dariau…

  Jums ne visai tiesą pasakė. Pap ir skystos terpės testai savo tikslumu, nustatant pakitimus, nesiskiria. Pap testai dėl paėmimo specifikos kiek dažniau būna nevertintini: tokiu atveju tiesiog negaunamas atsakymas ir testą reikia pakartoti. Šitoje vietoje prasideda asmeniniai skaičiavimai: ar man labiau apsimoka vieną iš dešimties kartų testą pakartoti, ar mano laikas labai brangus ir geriau darytis testą, kuris tikrai duos rezultatus.

  Aš darausi Pap. Valstybė kompensuoja kas tris metus, nes pakitimai gimdos kaklelyje vėžėja lėtai ir toks dažnis pakankamas užkirsti kelią pažengusiam vėžiui. Aš darausi kasmet, nes turiu gimdos kaklelio eroziją ir man taip ramiau (bet nėra klinikinių tyrimų, kurie pagrįstų, kad išeitys geresnės darant kas metus).

  Lietuvoje dėl gimdos kaklelio vėžio patikrinama apie 70% moterų, kas yra gerokai per mažai. O tos, kurios nesitikrina, apskritai pas ginekologus nevaikšto (gan būdinga klimakso sulaukusioms vyresnės kartos moterims: o kam man ten eiti?.,), tad gimdos kaklelio vėžiai LT dažnai nustatomi vėlyvoje stadijoje.

 5. 8 m. 1 mėn.
  12 m. 2 mėn.

  2018.06.22 21:00 (prieš 3 mėn.)

  Nu va kaip idomiai del to tikslumo.Gal tada ir neverta daryt to skystoj terpej.Mane gyd.ikalbejo daryt ta skystoj terpej.Atsakymas geras.
  Gal cia tiesiog farmacija ir biznis del to brangesnio tyrimo,gal del to ji ir siulo pacientems.

 6. 8 m. 1 mėn.
  12 m. 2 mėn.

  2018.06.22 21:08 (prieš 3 mėn.)

  Niritė parašė:
  Aš darausi kasmet, nes turiu gimdos kaklelio eroziją ir man taip ramiau (bet nėra klinikinių tyrimų, kurie pagrįstų, kad išeitys geresnės darant kas metus).…

  Man anksciau irgi buvo erozija.Pakeiciau gyd.pries 2 metus.Naujoji gyd.dabar nieko nesako apie ja. Gal po paskutinio nestumo,susitvarke naturaliai.Reiks uzklaust apie tai sekanti karta,kai eisiu pas gyd.

  Manau geriau dazniau padaryt ta tyrima,nes jei butu kaz kokie pakitimai,galima greiciau pradet gydyma.

 7. Neegzistuojantis vartotojas
  2018.08.01 14:14 (prieš 1 mėn.)

  Sveiki. Noreciau prisijungti. Gavau savo tyrimo atsakymus, daktare tik rytoj dirbs tad negaliu tiesiai jai pasiskambinti. Seimoje mama buvo lazeriu operuota pries vezinej stadijoj gal nelabai tiksliai rasau nes visai sitoje vietoje nieko nesuprantu.
  Gavau atsakyma kurio vel gi nesuprantu

  Gal jums kazka sako tai? Nes isijunge baimes rezimas ir nezinau ar as lygioj vietoj cia panikuoju ar visgi kazkas ne to. Suprantu ,kad geriausiai man atsakys daktare rytoj , bet kazkaip sakau gal cia atsiras kuri nors suprantanti labiau

 8. 2018.08.01 14:29 (prieš 1 mėn.)

  Mama Sapnov parašė:
  Sveiki. Noreciau prisijungti. Gavau savo tyrimo atsakymus, daktare tik rytoj dirbs tad negaliu tiesiai jai pasiskambinti. Seimoje mama buvo lazeriu operuota pries v…

  Priešvėžinių ar vėžinių pakitimų nėra. Nustatytas uždegimas. Gydytoja turbūt skirs gydymą uždegimui ir tiek.

 9. Neegzistuojantis vartotojas
  2018.08.01 14:30 (prieš 1 mėn.)

  Niritė parašė:
  Priešvėžinių ar vėžinių pakitimų nėra. Nustatytas uždegimas. Gydytoja turbūt skirs gydymą uždegimui ir tiek.

  Aciu o tai man tie terminai medicininiai visi skamba baisiai.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras