Užspringimas

Komentuoti
    2011.11.09 16:47 (prieš 6 m.)

Jeigu kvėpavimo takus kemša svetimkūnis, vaikas negali kvėpuoti, o darant dirbtinį kvėpavimą, nesikilnoja krūtinės ląsta. Negalima aklai pirštu ieškoti ir bandyti pašalinti svetimkūnio. Nesąmoningam vaikui ar kūdikiui viršutiniai kvėpavimo takai apžiūrimi suėmus liežuvį ir apatinį žandikaulį pirštais ir pakėlus juos į viršų. Jeigu svetimkūnis matomas, jį galima bandyti pašalinti. Tačiau, kvėpavimo takus mėginti atlaisvinti reikia tik tada, kai yra visiškos obstrukcijos požymių: neefektyvus kosulys (nebėra garso), nėra balso (vaikas nebeverkia), vaikas ar kūdikis negali įkvėpti/ iškvėpti, greitai mėlynuoja ir praranda sąmonę.
    Sąmoningam kūdikiui svetimkūnis šalinamas taip:
    kūdikis laikomas kniūpščias ir galva žemyn ant rankos;
    penkis kartus delno pagrindu stipriai suduodama tarp menčių;
    kūdikis atverčiamas aukštielnikas ant kitos rankos. Galva kiek žemiau kūno;
    penkis kartus spaudžiama krūtinės ląsta kaip darant širdies masažą;
    veiksmai kartojami tol, kol iškrenta svetimkūnis ar kūdikis praranda sąmonę.
    Jei kūdikis prarado sąmonę, ar jau yra nesąmoningas:
    kvėpavimo takai apžiūrimi pakėlus žandikaulį ir liežuvį;
    du kartus bandoma įpūsti oro;
    penkis kartus suduodama tarp menčių, penkis kartus spaudžiama krūtinės ląsta;
    pirmas- trečias veikmas kartojami, kol ventiliacija taps pakankama.
    Sąmoningam vaikui svetimkūnis šalinamas atliekant Heimlicho mėginį:
    atsistojama vaikui už nugaros, jis apkabinamas per liemenį;
    vienos rankos kumštis nykščiu aukštyn dedamas priekinėje vidurinėje linijoje, tarp bambos ir krūtinkaulio kardinės ataugos;
    kita ranka dedama ant pirmosios ir dviem rankom spustelnama viršaus link;
    pilvas spaudaliojamas tol, kol iškrenta svetimkūnis ar vaikas praras sąmonę.
    Kai vaikas yra nesąmoningas ar praranda sąmonę:
    guldomas aukštielninkas;
    pakeliamas žandikaulis ir liežuvis. Kai svetimkūnis matosi, jis pašalinamas;
    dukart bandoma įpūsti oro;
    atsiklaupiama šalia arba apsižergiamos vaiko šlaunys;
    plaštaka dedama ant pilvo vidurinėje linijoje, arčiau bambos, kita dedama ant jos;
    abiem rankom atliekami gilūs pilvo paspaudimai viršaus link;
    anras- šeštas veiksmas kartojamas, kol kvėpavimo takai tampa pralaidūs.
    www.ou.edu/oupd/choke.htm
    Tekstas gal kiek sukomercintas, bet nėra blogai. Labiau suprantama nemedikui. Geri paveikslėliai.

2. laua
    2011.11.09 22:20 (prieš 6 m.)

Nikas 6 m. 3 mėn.
    Matas 10 m. 2 mėn.
    Nojus 11 m. 4 mėn.

2011.11.09 22:20 (prieš 6 m.)

aciu uz si traipsni,man jis tikrai gali praversti ,kadangi mano 4 metu sunus labai skuba valgyti ir ryja dideliais kasniais,ar jai kas pavaisina ledinuku be pagaliuko jis ji praryja ir uzspringsta,ir jau uzspringes buvo ne viena karta bet nebuvo prarades samones,

3. vi-a
    2011.11.09 22:38 (prieš 6 m.)

o man nesenai menesiu dukryte miegodama uzspringo, be galo pasimetem...nei is sio nei is to pradejo lyg koseti, spingti, seiles ejo burbulais, pradejo melynuot, akiu neatmerkia, nes miegojo...bandem ir per nugara tapsnot ir krutine spustelt, skambinom greitajai, bet skambinant pradejo balti ausytes galas, tai supratom,akd atsigauna...buvo be galo baisu, ir dabar dar baisu, o kas jei kokios rimtos ligos pozymis...ar galejo siaip seilem uzspringt?

2011.11.10 08:58 (prieš 6 m.)

vi-a parašė:

Gali užspringti ir seilėmis, ir snergliukais. Tačiau, jei įsiskaitėte, kai verkia, ne taip ir baisu. Nes kvėpavimo takai laisvi. O pamėlsta tokiu atveju vaikai nuo vadinamos hiperventiliacijos, kai rėkia nepaliaudami, lyg ir gauna deguonies, tačiau kvėpavimas paviršutinis, neįsisavinamas deguonis pakankamai. Bet tokiu atveju, kokį aprašote, paprastai užtenka pakelti vaiką į vertikalią padėtį. Kartais prireikia išvalyti burną ir nosį.

5. 2011.11.10 11:16 (prieš 6 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2011.11.10 11:16 (prieš 6 m.)

idomiai.. pazistama uzauginus du vaikus, ne karta minejo, kad vaika atsprangdino TIK ikisusi pirsta i burna ir istraukusiu svetimkuni (kai jis matomas plika akimi).. Tai elgtis nederetu?

Mano Natukas buvo paspringes vos poros savaiciu (pienuku). Baisiai issigandau, bet inkstinktyviai (pries tai nebuvau skaiciusi kaip elgtis tokiu atveju) apverciau ji zemyn galva ant rankos, prilaikydama jo galvyte ir krestelejau pora kart.. isbego pienukas ir Natukas pradejo kvepuoti. Ar teisingai elgiausi?

2011.11.10 11:47 (prieš 6 m.)

Evitute 6 m. 8 mėn.

2011.11.10 11:47 (prieš 6 m.)

aagute parašė:

as taipat toki atveji girdejau kaip vaikas paspringo desrele lygei taipat dare tavai pagal tavo aprasyma auktyn galva apsuko vaika

2011.11.10 14:03 (prieš 6 m.)

aagute parašė:

Nesuprantu, kas jums "įdomiai". Rašoma ir algoritme, kad svetimkūnis pašalinamas, jei tik jis matomas ir pasiseka. Neieškoma aklai, kai jo nesimato. Nes galima nustumti dar giliau, tai gali sukelti dar sunkesnių pasekmių. Kita vertus, gaištamas laikas.
    Savo aprašytoje situacijoje elgėtės teisingai.

2011.11.10 14:04 (prieš 6 m.)

ausrelev1 parašė:

"Aukšytn galva"? Visur rašau, kad galva turi būti žemiau kūnelio.

9. 2011.11.10 14:39 (prieš 6 m.)
    Neegzistuojantis vartotojas
    2011.11.10 14:39 (prieš 6 m.)

anesteziologas parašė:
    Savo aprašytoje situacijoje elgėtės teisingai.

as tikriausiai neteisingai supratau. As supratau, kad svetimkunio jokiu atveju negalima salinti, kisant pirsta i burna.
    Tikiuosi neistiks musu tokia beda...ptiu ptiu tpiu

2011.11.11 20:50 (prieš 6 m.)

Tikiuosi neistiks musu tokia beda...ptiu ptiu tpiu

Linkiu nepatirti tokios nelaimės.

Žinutės parašytos:
Naujas komentaras