Inkstų akmenys ir nėštumo planavimas

Komentuoti
 1. Neegzistuojantis vartotojas
  2015.12.30 14:47 (prieš 2 m.)

  Labas, gal atsiras, kas turi panašios patirties... Norime planuoti vaikelį, tačiau neseniai papuoliau į ligoninę dėl išsijudinusio inkstų akmenuko. Kai darė rentgeną, jis jau buvo netoli šlapimo pūslės. Kadangi skausmai nurimo, išleido namo. Gydytojas pasakė: gal išsiskaidė, gal pats išeis arba sustojo, gyventi ir tiek... Baisu, kad nėštumo metu nebūtų kokių problemų, nes nežinau, ar jis bėra. O tų rentgenų šiaip sau irgi nedaro, be to, irgi ne į sveikatą... Gal kam buvo panaši situacija?

 2. 2015.12.30 22:03 (prieš 2 m.)

  Akmenlige turi tendencija kartotis, bet kiek teko girdet, inkstu akmenys auga letai (pvz. kelerius metus). Dazniausiai jie iskeliauja patys, didesnius skaldo ultragarsu ir tik retu atveju prireikia operuoti. Jeigu tas akmenukas jau buvo praejes slapimtaki, gresmes jis jau neturetu kelti jokios, turbut jo jau nebera, o ar nesusidarys nauju, cia jau niekas negali pasakyti, taip pat neaisku, kaip greit ir iki kokio skersmens tie akmenys gali uzaugti. Manau ramiai planuokit nestuma. Gydytojai turejo Jums atlikti echoskopa ir paziureti, ar yra daugiau akmenu, kokio jie dydzio.

 3. 2015.12.30 23:39 (prieš 2 m.)

  Jei šiuo metu skausmų nebejauti, tikėtina, jog akmenukas pasišalino. Jei akmenukai yra iki 1 cm dydžio, jų niekas negydo, jei nesukelia simptomų (uždegimo ar skausmo). Jei planuoji nėštumą, jei akmuo didesnis nei 1cm (tą galima nustatyti echoskopijos metu) - tikslinga skaldyti. Jei mažesnis, yra apatinėje inskto taurelių grupėje - greičiausiai jis niekur nepajudės, jei vidurinėje ar viršutinėje taurelių grupėje - gali ir įkristi į šlapimtakį bei sukelti akmenligės priepuolį. Vis tik manau, kad jei mažesnis nei 1 cm, galima jį palikti. Moterims, kurioms formuojasi akmenukai yra didesnė tikimybė, kad ir nėštumo metu susiformuos nauji. Akmenys gali susiformuoti labai greitai.
  Pas mane prieš nėštumą buvo 6 mm akmenukas apatinėje taurelėje, aptarusi su urologu nusprendėm nieko nedaryti. Dabar esu 29 sav. nėščia ir prieš savaitę turėjau akmenligės priepuolį, kurio metu pasišalino naujai susiformavęs 4 mm akmenukas, kurio anksčiau nebuvo matyti, o tas kuris buvo, taip ir liko savo vietoj.
  Šiuo metu manau nieko kitaip nedaryčiau ir nesigailiu, kad prieš nėštumą to akmens nepašalinau, nes nėštumas buvo taip pat planuotas ir problemą žinojau, tiesiog susiformavo naujas ir čia prieš savo organizmą nepakovosi.
  Tikiuos mano patirtis padės apsispręst.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  2015.12.31 09:55 (prieš 2 m.)

  Labai ačiū už išsamius atsakymus! Kokio dydžio maniškis nepasakė, tik kad mažiukas ir turėtų pats pasišalinti, nes jau buvo šlapimtakiu atkeliavęs visai netoli pūslės. Gal tikrai nepajutau, kaip išėjo Manau, šį ciklą praleisiu, apsivalys organizmas nuo visokių vaistų ir bus matyt, ar besikartos skausmai. Jei ne, ramiai kviesim gandrus Tiesa, daugiau akmenų lyg ir nematė.

 5. 2015.12.31 14:46 (prieš 2 m.)

  Tada sekmes laukiant gandru

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras