Gyvenimas emigracijoje, kaip viskas iš tikrųjų?

Komentuoti
 1. 2017.04.22 13:37 (prieš 1 m.)

  Sveikos, mamytės.

  Kadangi mano galvoje pradėjo knibždėti mintys apie meigraciją. Noriu, kad pasidalintumėte savo patirtimi, pamastymais. Ar tikrai verta, ar tikrai ten geriau?
  Emigravusių su vaikais pažįstamų neturiu, todėl įdomu viską sužinoti

  1
 2. 2017.04.22 13:57 (prieš 1 m.)

  Sveika, aš du metus gyvenau Nyderlanduose. Tačiau sužinojusi, jog laukiuosiu grįžau į Lietuvą (gimdyti noriu būtent čia) ;) Manau, jog po gimdymo tikrai vėl važiuosiu atgal... Kadangi laukiuosi pirmagymio, tai nelabai ką galiu pasakyti apie visas dokumentacijas, tačiau kiek kolegių turėjau su vaikais visos buvo labai patenkintos tiek darželių prieinamumu, tiek pagalba susirandant aukle... Miestai taip pat "pritaikyti" mamytėms ir vaikučių patogumui. Vienintėliai minusai turbūt tie, jog vaikutis visgi turės pramokti ir užsienio kalbą, bei artimųjų ilgėsys... ;)

 3. 2017.04.22 14:06 (prieš 1 m.)

  Sveikinimai laukiantis mažojo stebuklėlio Manau tas artimųjų ilgesys nėra didelė problema, nes ir dabar gyvendami Lietuvoje retai matomės. Man įdomu ar labai sunku pradžiai išvažiavus? Vyktumėme visa šeima aišku, bet va baugina ta nežinomybė ar greit priprasiu ten

  1
 4. 2017.04.22 14:14 (prieš 1 m.)

  Ačiū labai! Turbūt viskas priklauso ir nuo valstybės į kurią važiuosite, tačiau mano patirtimi viskas vyko labai sklandžiai... Mano sesuo gyveno Airijoje, ten taip pat vaikai didelių rūpesčių nesudaro. O jeigu vykstate visa šeima, juo labiau bijoti neverta, nes visada turėsite juos O blogiausiu atvėju, juk galite susirasti ir dar kitą vietą kur jausitės geriau Nenoriu būti nepatriotiška, tačiau jeigu norite pajusti "tikrąjį gyvenimą" važiuokite!

 5. Domas 10 m. 9 mėn.

  2017.04.22 15:02 (prieš 1 m.)

  Aš siūlyčiau pirmiausia vienam išvažiuoti, susirasti darbą, išsinuomoti būstą(ne visur lengva iškart išsinuomoti butą ar namą be darbo ar ką tik pradėjus dirbti , sąskaitos banke ir pan), tai pat priklausomai kur važiuotumete išsiaiškinti dėl darželių, sveikatos apsaugos atvykusiems (ypač dėl vaikų) ir pan, nes visur įstatymai skirtingi, skirtinga ir pagalba kai tarkim vaikai gimė toj šalyje ir atvykę, o šiaip dėl gerumo tai nuo žmonių priklauso, aš Lietuvoj viena, mama, sesuo Anglijoje apie 20 metų, esu dirbusi ten, gyvenusi, jau turėdama vaiką ir galvojau gal išvykti visam, bet visur gerai kur mūsų nėra, man tai kalėjimas, per laiką pradeda erzinti kalba ir aplinka, man Lietuvoj gerai, bet žmonės skirtingi, mano sesę nebent surištą parvežtų, net atostogų ne kasmet grįžta, taip kad čia tik jūs galite numanyti kaip jausitės, ar jums tai priimtina ir aišku nusprendus išvykti pirmiausia pradėti iškart mokytis tos šalies kalbą.

 6. 2017.04.22 15:04 (prieš 1 m.)

  Sveikos, man irgi labai aktuali tema... vyras isvaziavo i JK pries pora menesiu, gavo darbeli, dabar kviecia ir mus vaziuoti pas ji. musu sunui beveik 8 menesiai, as su juo bunu istisa para. suprantu, kad nuvykus ten, reiks eiti dirbti, nes vyrui nepavyks musu triju islaikyti... tai labai baisu dabar atodo, kad reiks kazkam vaika palikinet... ir seip svetima salis, kalba...
  taip pat labai baiminuosi, kad po brexito galiu neberasti daro, kad nebeduos vadinamojo insuranso imigrantam...
  zodziu, baimes ir nezinios pilna sirdimi vaziuosiu. bet tikiuo, kad kai visa seima kartu, visada yra langviau bent jau psichologiskai..

 7. 2017.04.22 15:16 (prieš 1 m.)

  mums irgi baisu, kad nuvažiuosime, o pasirodys, kad darbą sunku rasti man. aišku vyras važiuotų pirmas kuriam laikui. Lietuvoje mums nėra blogai, pragyvename, savęs neribojame, bet kaip sakoma visada norisi geriau kai paklausai kaip ten žmonės gyvena, atrodo viskas puiku. aišku, yra ur tokių,. kuriems ir ten nepasiseka.

 8. 2017.04.22 15:17 (prieš 1 m.)

  Strazdė parašė:
  Sveikos, man irgi labai aktuali tema... vyras isvaziavo i JK pries pora menesiu, gavo darbeli, dabar kviecia ir mus vaziuoti pas ji. musu sunui beveik 8 menesiai, a…

  O jūsų vyras Lietuvoje būdamas ieškojosi, ar jam pasiūlė? ar sunku buvo išsinomuoti būstą ir kokios nuomos kainos?

 9. 2017.04.22 15:24 (prieš 1 m.)

  Erniike parašė:
  O jūsų vyras Lietuvoje būdamas ieškojosi, ar jam pasiūlė? ar sunku buvo išsinomuoti būstą ir kokios nuomos kainos?

  mano vyras isvaziavo ekspromtu, apsistojo pas seseri. per agentura susirado darba ganetinai greitai - per savaite. dabar ieskosi busto, kad turetume kur gyventi kai atvaziuosim mes su vaiku. nuomos kainos gan dideles, bet visa kita nedaug kainuoja.. kadangi jis daar gyvena mazam miestuke, tai su nuoma prastai... kolkas nieko neranda... tai man dar baisiau, kad atvaziavus neliktume gatvej, nes musu triju tikrai negales priimt vyro sesuo...

 10. 2017.04.22 15:28 (prieš 1 m.)

  Na, tada Jums geriausia palaukti kol vyras suras būstą. Aš esu girdėjusi, kad ten su nuoma sunku labai gauti ir kainos nemažos, bet pats pragyvenimas Anglijoje geresnis palyginus su Lt.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras