Viskas apie žindymą

Komentuoti
  1. daktariukė 3 m. 2 mėn.
    programukas 5 m. 11 mėn.

2018.10.21 23:55 (prieš 3 sav.)

utvak parašė:
    Mamos, kurios nevalgo didžiųjų alergenų, koks jūsų meniu? Ką valgot? Ko ne?

Jus produktai domina ar konkretesni receptai? Neišimkit visko iš karto ar bent jau be išankstinio pasiruošimo, kad neliktumėt tik ant “vandens ir bulvių”. Aš pati taip dariau, tai pirmas savaites buvo košmaras, nėra, ką valgyti. Ir išlenda nesvietiškas cukraus/saldumynų poreikis - iš to visiškai nieko gero, nes vėliau sekė ligos ir kilogramai... Paskui apsipratom. Bet už tai turiu dėkoti savo vyrui, kuris iš nieko sugebėdavo gaminti mums pietus.

Ko nevalgyti - nuorodoj, kur Aistei rašiau, pažiūrėkit. Šalia alergenų ten ir labiausiai dirginantys surašyti.

Bet reikia nepamiršti, kad dieta nėra gydymas. Tai yra vienas būdas išsiaiškinti, kas netinka. Taip pat nėra įrodymų, kad nevartojant alergenų ilgą laiką nuo gimimo vaikas nebus alergiškas. Gali netgi būti priešingai.

Dar vienas dalykas - produktas produktui nelygus. Pvz., vaikas gali būti nealergiškas/nejautrus vištienai. Bet jei pirksite neekologišką, galimai su antibiotikais augintų viščiukų mėsą, tai net ir nealergiškas/nejautrus vaikas gali reaguoti.

Dažnai būna su vaisiais, obuoliu - kad žalio negalima, o termiškai apdorotas tinka.

Net jeigu ir valgote alergizuojančius produktus, nes nepavyksta atsekti, bet pavyksta rotuoti maistą, alergenų poveikis gali būti silpnesnis. MP turi apsauginių mechanizmų dėl alergijos.

2. 2018.10.22 01:36 (prieš 3 sav.)

Boružėlytė parašė:
    Jus produktai domina ar konkretesni receptai? Neišimkit visko iš karto ar bent jau be išankstinio pasiruošimo, kad neliktumėt tik ant “vandens ir bulvių”. Aš pati t…

Pas mane tokia situacija, jog vaikas viduriuoja jau 11d, atrasti priežasties dėl ko neina. Pradžia tikrai buvo virusas, o paskui, matyt, kažkas kito. Daktarai su mano klausimais, ar negali viduriavimą skatint mano pienas, kategoriškai atmeta. Todėl pati ieškau priežasčių ir bent jau kol susitvarkys viskas, norisi nebevalgyt didžiųjų alergenų. O bet tačiau, tada iškyla klausimas - ką valgyt?

3. 2018.10.22 08:25 (prieš 3 sav.)

Sveiki, gal kas susiduret, pasidariau skydliaukes tyrimus. TTH IR FT4 virsija normas. Ar galima maitint tokiu atveju kudiki?? Geriu tiroxina. Tiesiog po gimdymo hormonai reguliuojasi ir dabartine doze pasidare per didele. Ar nepakenkiau maitindama, gal reikia istirt vaikui skydliauke?

4. daktariukė 3 m. 2 mėn.
    programukas 5 m. 11 mėn.

2018.10.22 10:44 (prieš 3 sav.)

utvak parašė:
    Pas mane tokia situacija, jog vaikas viduriuoja jau 11d, atrasti priežasties dėl ko neina. Pradžia tikrai buvo virusas, o paskui, matyt, kažkas kito. Daktarai su ma…

Ligoninėj gulėjot? O pasėlį darėt pakartotinai po pasveikimo? Niekas neišaugo?

Probiotikus vartojat?

Kadangi prasidėjo viskas su infekcija, tai pirmiausia galvočiau, kad dėl žarnyno išbalansavimo arba AS įsimetė (ypač jei ligoninėj gulėjot). Arba atsirado didesnis jautrumas kavai, juodai arbatai ir pan. (Geriat, negeriat?). Arba “išlindo” glitimo netoleravimas (reiktų eliminuot viską su kviečiais, miežiais, rugiais ir dalinai avižom, jei neklasifikuotos kaip be glitimo). Arba atsirado antrinis laktozės netoleravimas (tokiu atveju dar būtų pilvuko pūtimas, skausmai - ar yra?).

O kaip daktarai aiškina? Kažkokį gydymą skiria?

5. daktariukė 3 m. 2 mėn.
    programukas 5 m. 11 mėn.

2018.10.22 10:54 (prieš 3 sav.)

Charline parašė:
    Sveiki, gal kas susiduret, pasidariau skydliaukes tyrimus. TTH IR FT4 virsija normas. Ar galima maitint tokiu atveju kudiki?? Geriu tiroxina. Tiesiog po gimdymo hor…

Pagal e-lactancia, jeigu reikia levotiroksino ne profilaktinės, bet stiprios dozės, reiktų stebėti ir vaikelio skydliaukės funkciją. Tai kadangi pas Jus per daug, manau, ta pačia logika vadovaujantis nepakenktų ištirti, kokia situacija pas vaikutį. Tikriausiai galima “išvartyti”, kad net ir gavęs perteklių vaikučio organizmas susitvarkė, bet nžn, aš asmeniškai norėčiau žinoti tiksliai, kaip yra.

6. 2018.10.22 12:05 (prieš 3 sav.)

Sveikos, mažyliui 3mėn. Per pastarąjį mėnesį priaugo laibai mažai svorio - 200g (1mėn - 800g, 2mėn - 500g). Į ūgį paaugo neblogai - 3cm.
    Žinda dažnai, sisioja tikrai daugiau nei 6 kartus per parą, kakoja pastaruoju metu retai (kas kelias dienas, kas savaitę).
    Įtaria alergiją maistui, todėl du mėnesius esu apribojusi smarkiai savo racioną. Ryt važiuojame darytis tyrimų.
    Žinda pataruoju metu neramiai, tampo krūtį, stumdosi, kartais čepsi. Krūtys sumažėjusios. Galvojau, kad gal trijų mėn krizė.
    Šiek tiek prisegtas liežuvėlis, bet nekirpo, sakė, jog tai netrukdo judėti liežuviui.
    Gydytoja siūlo nusitraukti, pažiūrėti, ar yra pieno. Bet nemanau, kad tai parodo, kiek vaikas suvalgo.
    Ką galėtumėte patarti? Kaip elgtis?

7. 2018.10.22 16:03 (prieš 3 sav.)

kliunkis parašė:
    Sveikos, mažyliui 3mėn. Per pastarąjį mėnesį priaugo laibai mažai svorio - 200g (1mėn - 800g, 2mėn - 500g). Į ūgį paaugo neblogai - 3cm.

Tikrai neverta traukti, nes pati tiek neištrauksite, kiek vaikas. Tada geriau jau prieš ir po žindymo sverti, kad sužinoti kiek suvalgo. Bet juk sisiukų norma. Mano nuomone nirmaliai Jūsų vaikas priaugo, nes bendroj sumoj trijų mėn vidurkis 500 gr gaunasi. Kuo vėliau, tuo mažiau ims priauginėti svorio ir tai normalu. Mes šeštą mėn išvis tik 50 gr priaugome. Turbūt todėl, kad prieš tai buvome daugiau priaugę

8. 2018.10.22 16:29 (prieš 3 sav.)

LaMona parašė:
    Tikrai neverta traukti, nes pati tiek neištrauksite, kiek vaikas. Tada geriau jau prieš ir po žindymo sverti, kad sužinoti kiek suvalgo. Bet juk sisiukų norma. Mano…

Aš irgi pagalvojau, kad geriau sverti, o ne nusitraukinėti. Jau išsiunčiu vyrą svarstyklių
    Na, būtų 6mėn, tai gal nesirūpinčiau jau. Dukra nuo 6mėn irgi pradėjo po labai mažai priaugti. O dabar neramu šiek tiek. 3mėn, o sveria tik 5000g, yra ant trečios procentilės. Suprantu, kad visi skirtingi vaikučiai gal tikrai viskas gerai, tiesiog bijau ką nors praleisti.
    Galvoju, gal tikrai pieno sumažėjo, nes jau du mėnesius valgau tik kruopas ir daržoves, pačiai svoris krenta. Gal trūksta kokių medžiagų.

9. daktariukė 3 m. 2 mėn.
    programukas 5 m. 11 mėn.

2018.10.22 16:56 (prieš 3 sav.)

kliunkis parašė:
    Aš irgi pagalvojau, kad geriau sverti, o ne nusitraukinėti. Jau išsiunčiu vyrą svarstyklių

O kokiu pagrindu įtaria alergiją? Kaip ir nuo kada pasireiškia? Tai jei du mėnesius “ant dietos” - koks rezultatas? Gal glitimui/kruopoms ir alergiškas...

Svorio nedaug. Augimas lėtėja. Tik klausimas, ar dėl pieno kiekio, ar dėl kitų priežasčių...

Kokia vaikučio savijauta? Ką veikia, kai būdrauja? Ką moka? Kaip miega?

Pasidarykit sau kraujo tyrimą.

10. 2018.10.22 17:55 (prieš 3 sav.)

Boružėlytė parašė:
    O kokiu pagrindu įtaria alergiją? Kaip ir nuo kada pasireiškia? Tai jei du mėnesius “ant dietos” - koks rezultatas? Gal glitimui/kruopoms ir alergiškas...

Kai buvo beveik 3sav. išbėrė veiduką. Galvojau, kad hormoninis bėrimas. Bet bėrimai didėjo, per pirmo mėnesio vizitą gydytoja pasakė, kad alergija ir liepė pasikaikyti dietos. Per porą savaičių bėrimas smarkiai sumažėjo. Apsilankėme pas alergologę, liepė ir toliau laikytis dietos ir 3mėn pasidaryti tyrimus. Bėrimai beveik išnyko. Keletą kartų buvo vėl smarkiau pabėrę, kai suvalgiau kieto sūrio kelis gabalėlius, pomidoro.
    Mažylis nėra iš pačių ramiausių, dieną miega tik ant rankų prie krūties arba nešynėje. Išmiega įvairiai ir po pusvalandį, ir po 2-3val. Budrauja irgi įvairiai 30min - 1,5val. Budravimo metu žiuri į žaisliukus, guli ant pilvuko, labai mėgsta būti kalbinamas, šypsosi. Būna ir nelaimingas. Naktį miega neblogai, valgo kas 2-4val.
    Gydytoja šiandien sakė, kad mažylis viską daro, kas priklauso, jei ne svoris, nebūtų prie ko prikibti.
    Susirūpinau būtent dėl pieno kiekio todėl, kad pastaruoju metu žinda labiau neramiai, nepatenkintas, stumdosi, tamposi, spardosi. O žinda labai dažnai.
    Su dukra nesisekė žindyti, tris mėn bandžiau visaip ir galų gale teko nusitraukinėti ir šiek tiek primaitinti mišinuku. Iš pradžių neėmė krūties, paskui ištraukdavo tik po 20-40ml.
    O kokį tyrimą pasidaryti? Tiesiog bendrą kraujo ar kažką daugiau?

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras