NE juvenalinės justicijos įteisinimui Lietuvoje!

 • Apklausa

  Ar pritariat Juvenalinei justicijai?
  Taip (Balsų: 5)
  6%
  Ne (Balsų: 78)
  92%
  Man nesvarbu (Balsų: 2)
  2%
Komentuoti
 1. 6 m. 5 mėn.

  2013.05.11 20:38 (prieš 5 m.)

  Lietuvių šeima prarado savo trimetį sūnelį Didžiojoje Britanijoje, kai pasiskundė, jog jį

  darželyje sumušė penkiametis.

  • D. Britanijoje naujagimis atimtas iš mamos, nes ji blogai mokėsi ir galėjo ateityje "emociškai sužeisti" savo vaiką.

  • Musulmonė mama neteko sūnaus Norvegijoje, kai jis iškrito iš sūpuoklių.

  • Rusijoje vieniša mama neteko sūnelio, nes jos nuomojamas butas buvo per skurdus, vaikutis turėjo per mažai žaislų.

  • Vokietijoje tėtis 7 dienas praleido kalėjime, nes neleido pradinukui lankyti seksualinio
  švietimo pamokų.

  • Suomijoje 10metė mergaitė paimta iš šeimos po to, kai mama uždraudė jai valgyti
  saldumynus ir nuvedė praustis.

  • Norvegijoje, vien per penkerius metus (nuo 2007 iki 2011) iš šeimų buvo paimta 61
  tūkstantis vaikų, iš jų apie 40 tūkstančių – galutinai, be sugrąžinimo tikriesiems tėvams.

  (pavyzdžiai iš šalių, kur jau galioja JTO Agenda 21, vad. juvenalinė justicija).

  Mes, Lietuvos žmonės, neabejingi savo vaikų ir tautos ateičiai bei gerovei, nenorime, kad tokie atvejai taptų mūsų realybe. Todėl reikalaujame atmesti JTO Agenda 21 pagrindu sukurtus ir Seimo narių O.Valiukevičiūtės ir R.Šalaševičiūtės pateiktus teisės aktus (Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 2, 10, 49, 56 ir 57 straipsnių pakeitimo ĮSTATYMO PROJEKTAS, XIIP-317 2013-03-05, Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 24, 56 straipsnių pakeitimo ir papildymo ir Įstatymo papildymo 47(1), 56(1) straipsniais ĮSTATYMO PROJEKTAS XIIP-321 2013-03-05) kaip grubiai pažeidžiančius net keletą Lietuvos Konstitucijos Straipsnių ir žmogaus teises. Prisidengiant kilniu tikslu – „kova prieš smurtą prieš vaikus“, siekiama įteisinti patį didžiausią smurtą prieš vaiką ir šeimą – savavališką ir nepagrįstą palengvintą vaiko paėmimą iš šeimos, grubų kišimąsi į šeimos gyvenimą.

  Užsienio patirtis rodo, kad panašių teisinių aktų priėmimas ir įgyvendinimas tampa laisvos prekybos vaikais ir nepagrįsto šeimų ardymo įrankiu. Įgyvendinus įstatymo pataisas, tėvai ir pedagogai neteks bet kokių poveikio priemonių, kurių trumpalaikis taikymas dėl objektyvių priežasčių vaiko elgesio korekcijos tikslais nesukelia jokios žalos jo sveikatai ir pozityviajai raidai. Vykdant šį įstatymą, vaiką dėl menkiausios priežasties bus galima paimti iš tėvų, neatsižvelgiant į vaiko ir tėvų psichologinius – emocinius ryšius, prigimtinę teisę augti su tėvais, ir perkelti jį gyventi pas kitus globėjus, nors jie ir būtų tolimi vaiko etninei ir kultūrinei aplinkai.

  Lietuvos atsakingos institucijos turėtų padėti šeimoms, suteikdamos psichologinę ir materialinę pagalbą, sukurdamos tėvystės įgūdžių ugdymo ir palaikymo sistemą, o ne koncentruotis į prievartinius poveikio mechanizmus.

  Mes jau turime Nepilnamečių apsaugos ir Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymus, kurių atsakingas vykdymas padėtų apsaugoti pačius pažeidžiamiausius visuomenės narius. Reikalaujame vykdyti 13 Konstitucijos straipsnį (Lietuvos valstybė globoja savo piliečius užsienyje) ir aktyviai dalyvauti sugrąžinant į Lietuvą mažuosius Lietuvos piliečius, atimtus iš tėvų užsienyje (D. Britanijoje, Norvegijoje ir t.t.).

  1
 2. 6 m. 5 mėn.

  1
 3. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.05.11 21:14 (prieš 5 m.)

  Nu tik tokia Šalasevičiūtė ir gali siulyt toki istatyma. Viskas seniai su ja aisku.
  Siaubas kazkoks, jei priims, o net neabejoju, kad priims. Ir nepades jokios peticijos. Jei po referendumo del AE valdzia pareiske, kad vistiek statys, ir butu state jei ten tie kinieciai ar kurie ten turejo statyt, nebutu atsisake, tai cia i kazkokias peticijas jiems isvis nusispjaut.

  1
 4. Miglutė:) 5 m. 7 mėn.
  Rugilė 11 m. 11 mėn.
  Aironas 16 m. 11 mėn.

  2013.05.12 06:46 (prieš 5 m.)

  As sutinku su tuo, kad reikia kazka daryti su tom seimom, kuriose yra labai didele rizika, asocialiose... Visur kalbama apie vaiku teises, o kur ju pareigos? Vienos pazistamos vaikas, darzelinukas, kai mama ji subare, atreze, kad pasiskus vaiku teisem , tai jau darzelyje vaikam ju teises desto.. O kur pareigos, kur TEVU teises??? Cia manau tik pasipynigavimas, nes istatyme numatyta, kad jei paima vaika, tai dar ir bauda susimoket teks, berods nuo 8000 iki 13000Lt Va cia manau sio istatymo priezastis. Ne vaikai jiems rupi, o pinigai... Labai tikiuosi, kad sio istatymo nepriims

  14
 5. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.05.12 08:51 (prieš 5 m.)

  Performuluokite anketos klausima, nes dabar neaisku kaip balsuoti jei esi pvz. pries Juvenalines Justicijos iteisinima Lietuvoje. Taip galima suprasti kad 90 % pas jus atsakiusiuju yra uz tai, kad ji butu iteisinta... o gal zmones nori kad ja iteisintu...?

  8
 6. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.05.12 09:34 (prieš 5 m.)

  Sermuonelis parašė:
  Performuluokite anketos klausima, nes dabar neaisku kaip balsuoti jei esi pvz. pries Juvenalines Justicijos iteisinima Lietuvoje. Taip galima suprasti kad 90 % pas …

  pritariu, as irgi nesuprantu UZ tai kad PRIES ar UZ tai, kad iteisintu

 7. Mažoji sesė 2 m. 2 mėn.

  2013.05.12 09:52 (prieš 5 m.)

  Su tuo pasipinigavimu tai isvis nesamone. Asocialios seimos nikaip nesukrapstys tokios sumos. Cia ir normaliai seimai bankrotas. Ga ir nori to istatymo, kad dar kiek pasiturincius "nugrezti". Tikrai absurdai vyksta.

 8. Mažoji sesė 2 m. 2 mėn.

  2013.05.12 09:53 (prieš 5 m.)

  Sermuonelis parašė:
  Performuluokite anketos klausima, nes dabar neaisku kaip balsuoti jei esi pvz. pries Juvenalines Justicijos iteisinima Lietuvoje. Taip galima suprasti kad 90 % pas …

  as irgi norejau balsuot, tik nesupratau kaip

 9. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.05.12 13:26 (prieš 5 m.)

  Niekas neatima vaiku uz cia isvardintus "nusižengimus".
  Patys norvegai, vaikus pusplikius vedziojasi saltu sezonu, mamos ruko stumdydamos vezimeli, vakai laksto kur tik nori ir karstosi kur tik nori, vaikai buna purvini ir nereikia cia le le. Jau nekalbant kaip daznai "apsikuite" jie gyvena.
  Del tokiu nusizengimu gali tik pasiulyti kazkokius kursus tevams lankyti del vaiku auklejimo, o ne is žkart atimti.
  Ttrumpai tariant viskas stipriai persudyta ir tiek

  5
 10. 6 m. 5 mėn.

  2013.05.12 18:48 (prieš 5 m.)

  Sermuonelis parašė:
  Performuluokite anketos klausima, nes dabar neaisku kaip balsuoti jei esi pvz. pries Juvenalines Justicijos iteisinima Lietuvoje. Taip galima suprasti kad 90 % pas …

  ar db aiskiau?

  3
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras
Skelbimai
14,00 €
116 | 5 - 6 m.
3,00 €
68 | 3-6 mėn.
9,00 €
104 | 3 - 4 m.