Gimdymas vandenyje

Komentuoti
  1. 2018.09.25 18:42 (prieš 4 mėn.)

Buvau Kaune mažylio gimdymo namuose, ir krikscioniskuose gimdymo namuose, tai tiek ten tiek ten pasakė kad reikia tartis is anksto su akušere, ir kad tokiu būdu gimdo vos kelis kart per metus. Pati iš Vilniaus esu bet dar nebuvau nuvaziavus i paskaiteles, bet labai viliuosi kad Vilniui labiau taiko šią praktiką. Nors prieš tai galvojau kad Kaune tai įprastas gimdymas...

2. 2018.10.13 13:43 (prieš 4 mėn.)

Spalio 4 d. VGN gimdžiau sūnų būtent vandenyje. Pirmas gimdymas, tai neturiu su kuo palyginti skirtumo, bet man buvo tiesiog 👌 Pagimdžiau greitai, o ir skausmai įlipus vandenin sumažėjo kelis kartus. Neįsivaizduoju, kaip būtų reikėję išgulėti ant lovos... vien veiklos matavimui pagulėti ramiai buvo daug reikalų... 🙈
    O kad labai mažai kas taip gimdo, tai galiu patvirtinti, jog būtent tą patį pasakė ir akušerė. Man belipant vonion iškart perspėjo, kad tikrai galiu persigalvoti, jokios gedos ar problemos dėl persigalvojimo nebus, kad jei ką, tikrai galiu lipt lauk ir gultis ant lovos, nes daugumai būtent taip ir būna. Čia akušerės žodžiai

4
  3. 2018.10.13 19:04 (prieš 4 mėn.)

IngaN. parašė:
    Spalio 4 d. VGN gimdžiau sūnų būtent vandenyje. Pirmas gimdymas, tai neturiu su kuo palyginti skirtumo, bet man buvo tiesiog 👌 Pagimdžiau greitai, o ir skausmai įli…

Nuoširdžiausi sveikinimai sulaukus savo stebuklelio! 😍Džiugu kad pasidalinot savo patirtimi. O sakykit kuri akusere priėmė gimdymą? Ar taretes is anksto?

4. 2018.10.13 19:08 (prieš 4 mėn.)

IngaN. parašė:
    Spalio 4 d. VGN gimdžiau sūnų būtent vandenyje. Pirmas gimdymas, tai neturiu su kuo palyginti skirtumo, bet man buvo tiesiog 👌 Pagimdžiau greitai, o ir skausmai įli…

Man irgi aktualu, ar is anksto kazkaip specialiai tam ruosetes? Gal ka patarsite neapsisprendusioms;) tai manau, kad cia dar ir sutapti turi, kad butu laisva ta vonia..

5. 2018.10.13 21:52 (prieš 4 mėn.)

Melanijaaa parašė:
    Nuoširdžiausi sveikinimai sulaukus savo stebuklelio! 😍Džiugu kad pasidalinot savo patirtimi. O sakykit kuri akusere priėmė gimdymą? Ar taretes is anksto? :)……

Dėkojam labai už sveikinimus
    Gimdžiau pas žymiąją Boženą. Prižiūrintis nėštumą gydytojas mus supažindino prieš porą savaičių iki gimdymo ir patarė akušere rinktis ją, nes jau seniai buvau išreiškusi norą gimdyti ne lovoje. Gydytojas patikino, kad ji praktiškai vienintelis variantas norint nestandartinio gimdymo (standartinio labai bijojau po perskaitytos užsienio literatūros). Mes kaip ir buvome susitarusios, kad jei ką, skambinu jai, nes mano gydytojas tuo metu atostogavo. Ir še kad nori - prasidėjo gimdymas būtent tuo laiku! Pasiskambinau jai ir sužinojau, kad ji kaip tik dirba savo pamainą. Tai tas toks tarimamsis išpuolė jos darbo metu Tiek, kad ji jau žinojo, jog gali būti čia su manimi įdomesnių reikalų, nors jokių gimdymo planų ar scenarijų aptarusios nebuvom. Gimdymą vonioje ji pasiūlė pati, nors iki tol aš buvau nusiteikusi vertikaliam gimdymui.

1
  6. 2018.10.13 22:33 (prieš 4 mėn.)

Mazutaite parašė:
    Man irgi aktualu, ar is anksto kazkaip specialiai tam ruosetes? Gal ka patarsite neapsisprendusioms;) tai manau, kad cia dar ir sutapti turi, kad butu laisva ta von…

Na, mano pasiruošimas buvo toks, kad daug skaičiau užsienio literatūros apie gimdymą, būdus, rezultatus ir tt. Dėl to buvau labai prieš gimdyti lovoje ir ieškojau alternatyvų tiek dėl vaiko, tiek dėl savo gerovės. O kad Lietuvoje tai - sudėtingas reikalas, supratau praktiškai iškart...

Buvau labai nusiteikusi vertikaliam gimdymui, tam ruošiausi darydama mankštas, labai daug vaikščiojau, paskutinius 5 km treniruotėje nuėjau likus lygiai savaitei iki gimdymo.

Gimdymas vonioje atsirado apmąstymuose tada, kai supratau, kad tikras gimdymas vertikaliai Lietuvoj įmanomas turbūt taip pat kaip meteorito nukritimas. Bet kadangi man sąrėmiai prasidėjo kiek netikėtai ir gimdymo veikla vystėsi žaibo greičiu, tai nelabai ten buvo laiko ką strateguoti - tikrai net negalėjau pagalvot, kad viskas bus taip greitai. Nuvažiavom ligoninėn, greitai nuvedė į tą gimdyklą su vonia ir akušerė iškart pasiteiravo, ar bandysim vonioj, nes panašu, kad visos fiziologinės aplinkybės leidžia, gimdymo veikla stipri, vaiko tonai geri ir jo reakcija į sąrėmius taip pat tinkama, nuskausminimas nedarytas, fizinis pasiruošimas yra. Sutikau iškart.

Dėl laisvumo, tai man susidarė toks vaizdas, kad tą gimdyklą duoda arba gimdymui vandenyj, arba tik vonioj pagulėt ateit iš kitos gimdyklos - žodžiu, nelaiko jos užimtos jei yra laisvų kitų paprastam gimdymui lovoje. Gal ir klystu

Patarimas neapsisprendusioms? APSISPRĘSTI Raginčiau moteris domėtis, ruoštis ir nusiteikti gimdymui kaip tiesiog natūraliam fiziologiniam procesui ir nedaryti iš to didelės dramos. Koks skirtumas kaip gimdyti, jai moteris yra įsitikinusi, kad būtent tas būdas yra geriausias tiek vaikučiui, tiek jai?! Vienai gali visiškai netikti ta vonia, kitai sunku gulėti lovoj, o trečiai gal net kažko ir negalima pagal indikacijas. Bet bent man tai tiko visu 100%! Skausmas gerokai sumažėjo, buvo malonu jausti vandenį, mažyliui netgi į vandenį ateiti yra mažesnis stresas. Skausmas apskritai kaip ranka nuimtas buvo kai tik vonion įlipau. Jutau tik labai didelį tempimą ir tokį karštį tarp kojų, bet ne skausmą. Ai, tik va, kas tikrai svarbu gimdant vonioje - SAVIKONTROLĖ!!! Nes gimdymas vandenyj turi tam tikros specifikos vaikui slenkant gimdymo takais - konkrečiai - persisukimai tam tikru metu, kuriuos reikia profesionaliai suprasti akušerei ir sukontroliuoti jų epizodus. Gimdančiajai tuo metu reikia ypač save sukontroliuoti ir prakvėpuoti sąrėmius be stūmimų, kol akušerė su mažyliu užims tam tikras pozicijas. O vat šita dalis buvo, ko gero, sunkiausia per visą gimdymą, nes noras stumti yra nenormalaus dydžio, o to daryti griežtai negalima ir reikia be galo gerai suprasti akušerės komandas ir net nebandyt ko nors nepaklausyt. Taip pat be galo svarbi kvėpavimo technika. Bet rezultatas - puikus! Nekirpo, neplyšau, tik keli vidiniai sukabinimai makštyje dėl raumeningos makšties įtrūkių ir pakraujavimų. Tą pačią dieną galėjau vaikščioti, atsistoti, o vaikutis po gimdymo gavo 10/10 APGAR balų. Žodžiu, arba mums pasisekė, arba mums tikrai padėjo vonia su nuostabia akušere 😍👌

3
  7. 2018.10.13 22:55 (prieš 4 mėn.)

IngaN. parašė:
    Na, mano pasiruošimas buvo toks, kad daug skaičiau užsienio literatūros apie gimdymą, būdus, rezultatus ir tt. Dėl to buvau labai prieš gimdyti lovoje ir ieškojau a…

Ačiū už išsamų pasidalinimą savo patirtimi! Atsirado vilties ir man pagimdyti vandenyje! 🙏Aš 100 proc jaučiu kad tai man tinkamiausias variantas! 😍

8. pupa:) 9 m. 3 mėn.

2018.10.13 23:18 (prieš 4 mėn.)

IngaN. parašė:

O ar reikėjo iš anksto tartis? Norėčiau irgi vandenį VGN, bet į kursus neišeina man ten nuvažiuoti nes nesutampa mano darbo grafikas su jų kursu laikais. Ir reikėjo pačiai iš anksto kažkokio pasirodymo tam kad leistu gimdyti vandenį.

9. 2018.10.13 23:36 (prieš 4 mėn.)

Melanijaaa parašė:
    Ačiū už išsamų pasidalinimą savo patirtimi! Atsirado vilties ir man pagimdyti vandenyje! 🙏Aš 100 proc jaučiu kad tai man tinkamiausias variantas! 😍

Linkiu Jums sėkmės ir pozityvaus nusiteikimo! Viskas bus tiesiog 👌😉

1
  10. 2018.10.13 23:43 (prieš 4 mėn.)

ajlija parašė:
    O ar reikėjo iš anksto tartis? Norėčiau irgi vandenį VGN, bet į kursus neišeina man ten nuvažiuoti nes nesutampa mano darbo grafikas su jų kursu laikais. Ir reikėjo…

Kursuose Jūs nieko ir nesusitarsite, nes kursus veda visai kitas žmogus nei priiminėja gimdymus vandenyje. Vandenyje, mano žiniomis, Vilniuje gimdymus priiminėja tik Božena (VGN) ir Svetlana (Antakalnyje), tai reikėtų su jomis ir kontaktuoti, tartis. Gimdymas vandenyje reikalauja tam tikrų specialių įgūdžių, atitinkamos kvalifikacijos ir žinių, todėl tikrai ne bet kas sutiks tuo užsiimti, nors įranga ir bus po ranka.

Aš neturėjau 100% ketinimo gimdyti būtent vandenyje ir dėl to nesitariau. Žinojau tik tai, kad tikrai negimdysiu gulėdama lovoje.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras