Kas dabar yra vertybė?

Komentuoti
 1. 2015.06.02 22:47 (prieš 3 m.)

  Aš ta prasme čia... pvz., vyresniems tėvams ar seneliams jaunystėje vertybė buvo nuotraukos. Jų gi vieną kitą teturėjo. Ar pvz kokie batai... pasakoja senoliai apie kelnes ar suknelę, kokios nieks kitas neturėjo ir sunku buvo gauti! Arba nuotrauką vienintelę draugo kokio saugo iki gyvenimo galo...

  Kai mažai turėjo, jie jautė vertę. O kas šiais laikais mums turi tokią prasmę? Apsidairius aplink, atrodo, kad nieks. Dingo nuotraukos iš tel. - aj dzin, bus tona gb kitų. Rūbų, batų - galybės.

  Pafilosofuokite, įdomu

 2. daktariukė 3 m. 3 mėn.
  programukas 6 m.

  2015.06.02 23:12 (prieš 3 m.)

  Iš daiktų man vertinga labai nedaug - vestuvinis žiedas, močiutės vestuvinis žiedas, dar keli dovanoti/palikti daiktai (pvz., močiutės rankinė siuvimo mašina ar vyro senelių senovinis lyginimo presas). Nemanau, kad blogai, jog mąžta prisirišimas prie daiktų. Tik tikrai ne visiems. Vargu net, ar daugumai...
  Man tikrosios vertybės yra neapčiuopiamos, tokios, kurios padeda priimti sprendimus ir laviruoti gyvenimo kely. Bet tai ganėtinai subjektyvu. Vienintelė, kuri, manau, tikrai turėtų rūpėti visiems - tai laikas.

  1
 3. V. 7 m. 5 mėn.
  T. 8 m. 4 mėn.

  2015.06.02 23:16 (prieš 3 m.)

  Pirma tai kyla klausimas kaip Jus pati apibudinat zodi vertybe. ? Juk vertybes neturi buti butinai materialios.. kad ir paimke tuos pacius batus, manau jie ne tiek vertybe buvo, kiek butinybe, kuri buvo prabanga.. tas pats ir su foto..

  O vertybes turesite tokias kokias issiugdysite ir isugdysite vaike.. pvz man vertybe yra: seima, vaikai, prisiminimai ir panasiai.. o daiktai uzgyvenami ir jie tik suteikia komforta gyvenimui daugiau nieko.

  5
 4. 2015.06.02 23:32 (prieš 3 m.)

  As kai apsidairau aplink matau tik viena vertybe - savo seima. Daiktai visi uzgyvenami ir dabar jau neber tie laikai kai turi vienus batus ir nesioji iki kol visai pareina. Nusipirkai, atsilupo padas, net nelipini kaip kad anksciau - i siuksline, bus kiti. O man seima, mano ir vyro santykiai. Juos islaikyti darnius - cia vertybe ir yra ka saugot ir brangint. Daiktai tokie kaip vestuvinis ziedas ar pitma vaiko echo nuotrauka - jie vienetiniai, situ nepakeisi ir susidevejus nenusipirksi nauju. Cia ir sentimentas lieka. Vertybes zmogui tokios, kokias isiugdome, kokias mum iskiepija tevai , aplinka kurioje augame - tiek vaikai budami, tiek kaip asmenybes. As galiu ir dezej prie konteinerio gyvent, jei tik bus tokia harmonija seimoj kaip dabar.

  1
 5. 6 m.
  16 m. 4 mėn.

  2015.06.02 23:37 (prieš 3 m.)

  Retas iš tikro pagalvoja, kas yra vertybė jam pačiam. Dažniau iš bendro išprūsimo vertybės vardinamos: šeima, sveikata... O realiai , pažiūri, vertybė - šeima, o skriaudžia fiziškai ar morališkai, išduoda ar po darbo namo neskuba, nesidomi vaikų pasiekimais, prageria šeimos pinigus ir t.t., vertybė- sveikata, o daro labai daug, kas visai ne į sveikatą.
  Didelis darbas yra SAVO vertybes išgryninti ir puoselėti.

  7
 6. 2015.06.02 23:53 (prieš 3 m.)

  As ivardijau kuria prasme vertybiu klausiu PACIAM PIRMAM sakiny

 7. 2015.06.02 23:58 (prieš 3 m.)

  PAklausiu aiskiau - koki daikta saugotumet iki senatves ar apie koki kalbetumet taip kaip kalba senoliai apie batus? Apie batus ne is butinybes kampo, o kaip apie kazka, ko laaaabai norejo. Kam taupe ir isigijo, nors kitokiu batu turejo.

  As ne apie dvasines vertybes cia.

 8. 2015.06.03 00:03 (prieš 3 m.)

  indodo parašė:
  PAklausiu aiskiau - koki daikta saugotumet iki senatves ar apie koki kalbetumet taip kaip kalba senoliai apie batus? Apie batus ne is butinybes kampo, o kaip apie k…

  As turiu piniginej paveiksleli su besimeldzianciu kudikeliu. Nezinau is kur ji turiu, bet kiek save atsimenu tiek ji turiu ir zadu turet iki galo kiek manes bus

 9. V. 7 m. 5 mėn.
  T. 8 m. 4 mėn.

  2015.06.03 08:03 (prieš 3 m.)

  Na as jau atsakiau, kad man daiktai nera vertybe, jie tik pagerina buiti daugiau nieko..

  1
 10. Mažasis brolis 2 m. 5 mėn.
  Mažasis princas 6 m. 7 mėn.
  Susituokę jau 13 m. 3 mėn.
  Kartu jau 18 m. 3 mėn.

  2015.06.03 08:17 (prieš 3 m.)

  Jei iš materialinės pusės, tai vertybė būtų brangūs papuošalai. Turiu itin brangų (finansine prasme) papuošalą, tai labai norėčiau, kad jis taptų vertybe mano vaikams, vaikaičiams. Žodžiu, keliautų iš kartos į kartą. Aš pamenu savo a.a. močiutės papuošalą, kuris buvo taip pat labai brangus tiek finansiškai, tiek ir dvasiškai itin vertingas. Tam papuošalui daugiau kaip 100 metų, jį įsigijo mano prosenelė Amerikoje, nešiojo močiutė, mama, aš, bet atsitiko taip, kad jį pavogė. Tai labai didelis praradimas.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras