Tarptautiniai vardai

Komentuoti
 1. 2015.06.09 10:59 (prieš 3 m.)

  Kalbu apie vardus, kurie yra tokie patys ir Lietuvoje ir užsienyje; gali būti lengvai sulietuvinti ar linksniuojami.

  Gyvenant užsienyje galima duoti vardą kaip Noah, bet lietuviškai kalbant/Lietuvoje vadinti Nojumi. Ingrid Skandinavijoje, Ingrida Lietuvoje. Emma angliškai, Ema - lietuviškai. O vardai kaip Diana, Laura tik tariasi kitaip.

  Aurora, Diana, Nora, Greta, Evelina, Laura, Elsa, Olivia/Olivija, Samantha/Samanta, Emma/Ema, Maya/Maja, Leah/Lėja, Lucas/Luke/Lukas, Eleanor/Elenora, Eric/Erikas, Isabel/Isabelle/Isabelė, Ines/Inesa, Abigail/Abigailė, Lucy/Liucija, Sarah/Sara, Sophie/Sofija, Alice/Alisa, Emily/Emilė/Emilie/Emilija, Daniel/Danielius, Thomas/Tomas, Lily/Lilė, Edward/Edvardas vieni iš žinomiausių.
  Jei nėra atitinkančio vardo lietuviškai, bet vistiek norit turėt kokį, galima pagriebti arčiausią variantą: Ellen/Elena, Jacob/Jokūbas.
  Matau daug mamyčių kurios ilgai gyvena ir planuoja likti kitose šalyse, tačiau duoda savo vaikams lietuviškus vardus. Iš jų atima lietuviškas raideles - Aušrinė -> Ausrine ir jie palieka neištariami, ir žinoma, keistoki..

  Kokie tarptautiniai vardai patinka jums?

  1
 2. 2015.06.09 11:24 (prieš 3 m.)

  Koks temos tikslas?
  Dar priklauso, ar vaikui reikės dokumentus LT gaminti, neleis registruoti Maya dėl lietuvių kalbos taisyklių. Taigi bus Maja ir užsieniečiams bus keblu.

  2
 3. 2015.06.09 11:30 (prieš 3 m.)

  Ugnavija parašė:
  Koks temos tikslas?
  Dar priklauso, ar vaikui reikės dokumentus LT gaminti, neleis registruoti Maya dėl…

  Tema tarptautiniams vardams diskutuoti, ką jūs čia? Kalbu apie vardus užsienyje... Ir aš pati, gyvenu užsienyje, bet kalba ne apie mane. Neberašykit.

  3
 4. 2015.06.09 11:55 (prieš 3 m.)

  Suneliui davėme trumpą ir aiškų vardą - Tim. Gyvenam Vokietijoj. Beje, kai viesesim Lietuvoje, visi galės vadinti Timu, Timuku O vyro giminėje daug rusiškai kalbančių giminaičių, tada jie mažąjį tiesiog vadina Timusik arba Timik Taigi šis vardas neturėtų niekur trukdyti mūsų mažajam, kad ir kur jį likimas nuneštų ;)

  1
 5. Dukrytė 5 m. 1 sav.
  Sūnelis 6 m. 11 mėn.

  2015.06.09 12:24 (prieš 3 m.)

  Mes taip pat gyvename Vokietijoje,sunaus vardas Danielius ,retai kada reikia pataisyti labai vardo neiskraipo.
  O dukryte pas mus Elia,tai visom kalbom ji istaria taisyklingai

  1
 6. 2018.02.12 21:30 (prieš 11 mėn.)

  Labai aktuali tema. Pasaulis kiekvienais metai vis globalesnis ir tarptautiskumas dabar ir ateityje bus labai svarbus. Todel tarptautiniai vardai yra labai aktuali tema. Taciau nenuostabu ir tai, kad patriotiniu, ar net nacistiniu arba siauru paziuru zmones i tokias temas skeptiskai reguoja. Siulau nekreilti demesio.
  Gal yra kur nors paskelbtas lietuvisku - tarptautiniu vardu sarasas?

 7. 2018.04.05 22:42 (prieš 9 mėn.)

  Labai aktuali tema. Aš irgi ieškojau tarptauriniu vardų sąrašo..bet kolkas nesėkmingai. Pirmagimiui davem vardą Markas, gyvenam Norvegijoje, jokių keblumų neturi jis dėl vardo, na nebent kartais Marcus pavadina..bet čia maža bėda ;) dabar laukiuosi antro,dar iki gimimo øaiko daug,bet jau sukasi mintys apie vardą. Noretusi vėl kažko trumpo ir tarptautinio ;) kokius vardus jūsų vaikučiai turi?

 8. Berniukas 6 m.
  Berniukas 8 m.
  Berniukas 14 m. 7 mėn.

  2018.04.06 00:11 (prieš 9 mėn.)

  Mano vyresnelis Justas, tai ji dažnai mokykloj Justin vadina. O mažieji Martin, Kevin. Mergyte Charlotte. Su angliška rašyba. Nes lietuviška rašyba lb komplikuota UK. Draugės mergyte pavadinta Šarlota, tai taria 'salota'

 9. 2018.04.06 08:32 (prieš 9 mėn.)

  Pas mus pirmoji Ugne vardas yra lietuviskas,italijoje normaliai taria nesutrumpinsi,neiskraipys vardo, nereikia liezuvio lauzyti tariant,antroji Arianna su italiska rasyba

 10. 2018.04.06 09:03 (prieš 9 mėn.)

  Man rodos mes kaip laisva tauta per 28 metus pasiekėm paauglystės stadiją Globalėjančiame pasaulyje vis aktualiau tarptautiniai vardai... Lietuviški neištariami... Trukdys... Gėdijamės savo šaknų ir norim būt kuo panašesni į tuos kietus vaikus už tvoros Nieko, visi išauga ir mes išaugsim Ne veltui Europos sąjungos senbūvės remia regionus (ne didmiesčius, o kaimus), skatina savitą tautinę kultūrą. O airė paklausta, kodėl vaiką pavadino Teila (uodegėle), išdidžiai atsako, kad tai tikras airiškas vardas

  Ir beje, kaip gi užsieniečiai iškraipytų tokius grynai lietuviškus vardus kaip Lina/Linas, Mantas, Goda? Nemėgstantiems lietuviškų vardų, yra daugybė mūsuose naudojamų tarptautinių vardų: Tomas, Elena, Agata, Domas... Tad nebūtina išradinėti dviračio

  5
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras