Ar galima atleisti nėščiąją, jei nedarbingumas trunka 140 d. iš eilės?

Komentuoti
 1. Tomas 7 m.
  Matas 24 m. 1 mėn.

  2011.03.29 14:31 (prieš 7 m.)

  Sveiki,
  Mano situacija tokia. Nuo vasario dvidešimt trečios iki kovo dvidešimt pirmos turėjau nedarbingumą dėl trūkusio čiurnos raiščio. Po to iš karto nuo kovo dvidešimt antros turiu nedarbingumo pažymą dėl gręsiančio persileidimo. Kiek jis tęsis, kol kas nežinau. Nėštumas komplikuotas, yra visokių bėdų, gydytoja sakė, kad geriau būtų nedirbti ir iki pat dekreto, kuris tik rugpjūčio pirmą.
  Dirbu didelėje įmonėje, pažymos apie nėštumą dar nepateikiau. Jei siūsiu paštu, ar neįsižeis, kad įteikiu tokiu būdu? Jei nunešiu, kas turi pasirašyti, gen. direktorius ar tinka personalo sk. vedėja?
  Ar gali būti atleista nėščioji, jei ji turės nedarbingumą daugiau kaip šimtą keturiasdešimt dienų iš eilės per paskutinius dvylika mėnesių?
  Pagal DK 132 str., lyg ir ne, o kaip pagal 133 str.?
  Iš anksto dėkoju.

 2. Mažylė 4 m. 10 mėn.
  Žiogelis 7 m. 3 mėn.

  2011.06.07 13:11 (prieš 7 m.)

  Po to, kai darbovietei pristatai gydytojo pazyma apie nestuma, taves atleisti negali. Pazyma gali pristatyti pati (geriausia, jei turetumei ir pazymos kopija ant kurios tau pazymetu gavimo zyma) arba siusti registruotu laisku. Kuriuo budu pateikti - rinktis tau, jug geriau pazisti darbdavi.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras