Šlapimo sulaikymas nėštumo metu (retencija/ anurija)

Komentuoti
  1. 2015.01.07 20:34 (prieš 3 m.)

    Sveiki, neradau temos apie šlapimo sulaikymą, todėl tikiuosi atsiras tokių nėščiųjų ar jau esamų mamyčių, kurios susidūrė su šia problema ar gal dar kam nors bus aktualu, jei pasitaikytų toks atvejis. Nes žiauriai kankina nežinia ir galvojimas, kad esu tokia tik viena Lietuvoje ir daktarai nieko nežino.
    Tokio atvejo kaip pas mane dar kol kas niekur Lietuvos forumuose nesu radus, neradau, kad kas nors pasidalintų tokiu išgyvenimu, tačiau užsienio šaltiniai (moksliniai straipsniai, forumai pateikia nemažai informacijos).
    Taigi, 14 nėštumo savaitę pasitaikė 2 kartai, kai pabudusi naktį ar ryte negalėjau nusišlapinti (angl. - "urinary retention"), viską dariau - duše stovėjau, vandenį atsukus buvau, turbūt viską išbandžiau, kas rekomenduotina tokiu atveju, bet nieko nepavyko. Abu kartus vykau į ligoninę, kur buvau nukateterizuota po 1l šlapimo Po pirmo kateterio šlapinaus įprastai, tačiau jau stengdavausi nueiti naktį prisisukus žadintuvą 2-3 kartus, kad tik pūslė nepersipildytų (nors labai smarkiai kėlimasis naktį iki tol manęs nevargino), tačiau sekantį kartą tereikėjo tik 2 val. kad į tualetą nenueičiau, aišku buvo blogai, kad prieš miegą vandens nemažai išgėriau ir šlapimo pūslė greitai persipildė, na ir blogiausia, kad nepavyko nieko pačiai padaryti. Užsienio literatūroje rašoma, kad moterims, kurių gimda užlinkusi į nugaros pusę taip nutinka 10-16 sav. eigoje, tačiau ne visoms. Gimda užspaudžia šlapimo pūslę ir nepavyksta nieko padaryti...urologai, ginekologai ir neurologai, su kuriais dėl savo padėties konsultavausi, nieko Lietuvoje nežino, tiesiog neturi patirties, todėl viliuosi, kad praėjus toms 16 savaičių šis košmaras baigsis...gal atsiras kas nors kada nors irgi patyręs tokį atvejį, būtų gerai pasidalinti informacija.
    Po antro įvykio pastoviai atrodo noriu šlapintis (nueinu ir po 10 min rodos vėl noriu), einu į tualetą kas valandą, bet mažai kas išeina, o atrodo noras didelis - čia tikiuosi tas nėštumo požymis kaip ir daugeliui...?

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras