Metodas (lytinių hormonų estrogenų piko testas) pagristas vaisingo periodo nustatymu pagal išdžiūvusių moters seilių kristalų struktūrą. Medicinoje šis reiškinys žinomas kaip "arborizacijos" efektas. Šveicarų mokslininkas Papanikolau dar 1946 metais nustatė, kad menstruacinio ciklo metu mikroskopo pagalba analizuojant moters seilių kristalų struktūrą su didele tikimybe galima spręsti apie vaisingo, tarpinio ir nevaisingo periodo laikotarpius.
Keletas dienų prieš ovuliaciją, kartu su estrogenų lygio padidėjimu moters organizme, jos kūno terpėse (gleivės, seilės ir t.t.) dramatiškai išauga mineralų (ar druskų) kiekis. Galimybė identifikuoti ši druskų padidėjimą testmikroskopu ARBOR™ yra alternatyvus metodas nustatyti ovuliaciją.
Moksliškai ištirta ir kliniškai įrodyta, kad mikroskopu tiriant išdžiūvusį, vaisingo periodo metu paimto moters seilių ar gleivių bandinį, jo struktūra primena "paparčio lapus". (taip vadinamas arborizacijos efektas) Faktiškai, šie "paparčio lapai" tai susigrupavę druskų kristalai. Jie pasirodo 4-6 dienos prieš ovuliaciją ir išnyksta 1-2 dienos po jos. Kitomis ciklo dienomis matomi tik netvarkingi smėlio ar grūdelių formos kristalai.
Taigi ar yra čia naudojančių arba naudojūsių šį daigtą? Ar pasiteisino? Ar greitai perpratot?