Monazz parašė:
Sveikos. Mamytes. Turiu savaite leliuka.
Gryzome namo po 4dienu, po CP.
Hormonų siautulys. Ir realybė/kasdienybė turbūt pasirodė kitokia nei laukėt. Būna ir taip. Pirmiausia tiesiog priimkit savo būseną, savijautą. Priimkit tai, kad Jūsų gyvenime pokyčiai. Gyvenkit šia diena, o ne mintimis, kas bus, jeigu bus.
Jau šiandien galite pradėti daryti du dalykus:
1. Kuo daugiau oda prie odos kontakto. Žindydama nusirenkit iki pusės ir išrenkit vaikelį iki sauskelnės (ar iš vis nuogą vaikelį žindykit ant neperšlampamo paklotėlio). Liečiantis odai prie odos “automatiškai” išsiskiria laimės hormonai ir endorfinai, kurių taip reikia Jūsų geresnei savijautai. Plius milijonas kitų pliusų - vaikeliui lengviau reguliuoti temperatūrą, kvėpavimą, pagreitėja dienos ir nakties suvokimo atsiradimas, mažylis jaučiasi saugus, lengviau adaptuojasi ir tt.
2. Pasistenkit įžvelgti pozityvą. Visi Jums padeda, palaiko. Dabar Jūsų mintys juodos, bet mažyliai auga ir stebina mus net ne dienomis, o valandomis. Rytoj bus nauja diena ir ji bus geresnė! Yra normalu prašyti ir priimti pagalbą. Negraužkit savęs mintimis, kad viena nesusitvarkysit. Juk Jums ir nereikia būti vienai!
Neaišku, kodėl maitinimas nemalonus. Jums skauda žindant? Ar tiesiog mintys susijaukę? Ar “nervina”, kad dažnai nori valgyt? Neleidžia pamiegoti? Klausykit muzikos per ausines žindydama, skaitykit knygą, žiūrėkit filmą su subtitrais. Su nostalgija atsimenu tuos laikus, kai sūnus po dvi valandas kabodavo miegodamas man prie krūties, o aš turėjau tiek daug laiko knygoms be sąžinės graužimo! Dabar gi laiko nuo vaikų dar daugiau, žinoma, bet jį reikia skirti vyrui, darbui, namams, sodui, giminėms, draugams... Kai vaikas žinda, vienas privalumas akivaizdus - jis tada neverkia ir nereikia verstis per galvą raminant
Jeigu yra kažkokios problemos su žindymu, ateikit į temą “Viskas apie žindymą” - išspręsim kartu. Taip pat viaada galite pasiskambinti ir paprašyti pagalbos iš La Leche lygos : https://llllietuva.eu/ (kontaktai puslapio apačioje, pagalba nemokama) arba pasikalbėti su mama-mamai savanorėmis (kontaktai pradzia.prg puslapyje). Galiausiai - galima išsikviesti žindymo konsultantę.
Čia straipsnyje yra keli kontaktai nemokamos psichologinės pagalbos: mamyste.lt/pogimdyvine-depresija/ Jeigu Jūsų savijauta artimiausiu metu nepagerės, kreipkitės į šeimos gydytoją arba psichologą. Kaip rašo straipsnyje, išlipimui iš duobės: kalbėkite, judėkite, ilsėkitės.