Literatūra psichologinėmis temomis

 1. 2011.06.08 23:08 (prieš 7 m.)

  Čia aš pirmiausia atsakysiu į Juodikės klausimą, kurį ji uždavė bendrame "Tėvų darželio" skyrelyje:

  "as cia gal biski ne i tema paklausiu bet jus vistiek tos srities specialistes. gal jusu mokymo programoje buvo. perskaiciau gera knyga Rudolfo Dreikurso issukis tevams laimingi vaikai. dabar ieskau to pacio autoriaus issukio "vedybinis gyvenimas", gal zinote lietuvoj tokia knyga isvis yra isversta ar ne? niekur internete nerandu"

  Man irgi neteko matyti, internete taip pat neradau, taigi greičiausiai šios knygos lietuviško vertimo dar nėra. Jei labai norisi paskaityti ir mokate angliškai, galite pabandyti atsisiųsti šią knygą, pavyzdžiui, per amazon.com. Na, o jei ne - reikia tikėtis, kad leidėjai sugalvos išversti ir išleisti .

 2. Enrika 6 m. 6 mėn.
  Raigardas 14 m. 11 mėn.
  Migle 17 m. 9 mėn.

  2012.09.07 01:27 (prieš 6 m.)

  labuka, mano sunu siunte i vilniu, vaiku raidos centra, jam rado aspergerio sindroma... labai mazai literaturos internete, nezinau kur ko ieskot...sunku

 3. 2012.09.23 13:58 (prieš 6 m.)

  Laba diena, Anna.saka, atleiskite už negreitą atsakymą.

  Literatūros apie Aspergerio sindromą lietuvių kalba išties nėra gausu, tačiau galite nemažai rasti, jei skaitote anglų kalba (manau, turėtų būti ir kitomis užsienio kalbomis). Lietuviškai galite rasti nuorodų į įvairius forumus (aš "Google" paieškos sistemoje įvedžiau "Aspergerio sindromas", ir parodė keletą nuorodų, kur galite pabendrauti su žmonėmis, turinčiais Aspergerio sindromą, taip pat jų artimaisiais), galite paskaityti S. Lesinskienės knygelę "Vaikai su Aspergerio sindromu - kaip suprasti ir padėti?". Kad geriau suprastumėte, kaip mąsto Jūsų sūnus, rekomenduoju paskaityti grožinę knygą - tai Haddon M. "Tas keistas nutikimas šuniui naktį". Taip pat siūlyčiau ieškoti literatūros apie autizmą; neseniai išleista Notbohm E. knygelė "Kiekvienas autistiškas vaikas norėtų, kad jūs žinotumėte dešimt dalykų".

  Angliškai galiu parekomenduoti panaršyti ir paskaityti Tony Attwood tinklalapį: www.tonyattwood.com.au/ . Šis žmogus yra psichologas, besidomintis Aspergerio sindromu, parašęs nemažai straipsnių ir knygų Aspergerio sindromo tema. Išsami ir įdomi knyga, apimanti pačias įvairiausias gyvenimo sritis, kurios gali kelti sunkumų žmogui su Aspergerio sindromu, yra būtent šio autoriaus "The Complete Guide to Asperger's Syndrome". Kiek teko girdėti, viena lietuvė verčia šią knygą, taigi gali būti, kad neilgai trukus sulauksime lietuviško šios knygos vertimo.

  Jeigu norėtumėte dar kažką sužinoti ar pasitikslinti - mielai prašom rašyti, pabandysiu atsakyti į Jūsų klausimus .

 4. 2014.09.03 11:52 (prieš 4 m.)

  Laba diena!
  Nežinau, ar jau ta tema buvo kalbėta, bet norėčiau paklausti, ką patartumėte paskaityti apie vaikų psichologiją?

 5. 2014.11.09 14:08 (prieš 4 m.)

  Sveiki, Pregunta,

  jei norėtumėte paskaityti apie vaikų psichologiją apskritai, ne kokia nors konkrečia auklėjimo tema - labai siūlyčiau lietuvių autorės Ritos Žukauskienės knygą "Raidos psichologija: integruotas požiūris" (www.manoknyga.lt/knyga/raidos-psichologija-integruotas-poziuris.html#.VF9YUVcgHIU). Čia pateikiama daug informacijos apie įvairius amžiaus tarpsnius, skirtingų psichologijos krypčių požiūriai, mokslinių tyrimų duomenys. Tačiau dėl to, kad knyga tokia rimta, "sunki", ji ir skaitosi nelengvai, daugiau primena vadovėlį, nei grožinę knygą.

  Jei domina kokie nors atskiri, konkretūs klausimai - parašykite, pabandysime rasti, kokių dar knygų yra knygynuose . Tiesa, jų išleidžiama vis naujų, nespėju sekti ir skaityti, todėl ne viską galiu rekomenduoti .

  1
 6. Susituoke :) 9 m. 5 mėn.
  Kartu :) 11 m. 8 mėn.

  2014.11.09 14:42 (prieš 4 m.)

  Sveiki,

  Sita Zukauskienes knyga - fantastiska, ziauriai rekomenduoju
  noreciau paklausti ka rekomenduotumet paskaityti apie vaiku kuno kalba?

 7. 2014.12.31 12:32 (prieš 3 m.)

  Knyga apie vaikų kūno kalbą:
  S. Molcho "Vaikų kūno kalba" (www.knyguklubas.lt/vaiku+kuno+kalba.html).

  Knygos apie, sakykim, "suaugusiųjų" kūno kalbą:
  S. Molcho "Kūno kalba - kelias į sėkmę" (www.knyguklubas.lt/kuno+kalba+kelias+i+sekme.html),
  A. ir B. Pease "Kūno kalbos vadovas" (www.knyguklubas.lt/kuno+kalbos+vadovas.html),
  A. Bierach "Kūno kalba" (https://www.knygos.lt/lt/knygos/kuno-kalba/),
  A. Pease "Kūno kalba. Kaip pagal gestus skaityti kitų žmonių mintis" (https://www.knygos.lt/lt/knygos/kuno-kalba-kaip-pagal-gestus-skaityti-kitu-zmoniu-mintis/).

  Negalėčiau pasakyti, kuri iš šių knygų geriausia, nes visų perskaityti neteko. Bet manau, visose jų rastumėte kažką naudinga .

  1

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.