Kaip ir kur rinkot informaciją apie kūdikio maitinimą?

Komentuoti
  1. A. 7 m. 1 mėn.

2012.09.07 14:20 (prieš 6 m.)

Sveikos mamytes, man idomu ar jus, budamos nescios arba jau pasigimde savo vaikucius, kokiu nors budu domejotes apie kudikio maitinima, pienuko gamyba?Gal skaitet kokias knygas, ieskojot internete, klausinejot mamu,gydytoju, draugiu ir pan.

2. Neegzistuojantis vartotojas
    2012.09.07 14:49 (prieš 6 m.)

-Eglė- parašė:

Budama nescia ir jau pagimdziusi naudojau visus jusu isvardintus varijantus gauti informacijai.Nebuvau abejinga ir domejausi viskuo,kas susija su mano stebukleliu
    Buvo ir yra viskas ydomu.Informacijos perdaug tikrai nebus,tik beliks atsirinkti ka ir kada galima pritaikyti,o ko ne

3. Julijus 3 m. 2 mėn.
    Augustas 7 m. 2 mėn.

2012.09.07 14:49 (prieš 6 m.)

Budama nescia lankiau kursus teveliams "Mano seimos akademijoj" tai ten buvo paskaitele apie kudikio zindyma, o siaip tai daugiausia ziniu is interneto, zurnalu mamytems "Tavo vaikas", "Mamos zurnalas" ir labai daug ismokau is savo patirties nes kiekvienas vaikiukas yra labai skirtingas ir kartais bendri patarimai tinka ne visiems

4. Berniukas 5 m. 11 mėn.
    Berniukas 7 m. 11 mėn.
    Berniukas 14 m. 6 mėn.

2012.09.07 15:40 (prieš 6 m.)

as is visur kur imanoma informacija bandau gaudyti, kas ka pasake, kas ka rekomenduoja, nemazai praleidziu laiko forumuose, kur mamos diskutuoja apie tai, zurnalai, straipsniai internete, knyga kokia jei gaunu paskaitau, dakturu nuomones ir rekomendacijos ir galu galiausiai savo patirtis

5. Liucija 3 m. 1 mėn.
    Pijus 7 m. 2 mėn.

2012.09.07 15:50 (prieš 6 m.)

Kadangi buvau nusiteikusi maitinti pati, pagrindine informacija gavau is drauges, kuri savanoriauja "Pradziu pradzioj". Kai jau gime vaikelis, teko papildomai pasidometi forumuose, kas skatina pienuko gamyba, nes vienu metu buvo pienukas beveik visai prie pabaigos. Su gydytoja tartis pradejau, kai pradejau primaitinima - ka galima, ko reiketu vengti, ka naujo pabandyti, kada ivesti dar viena maitinima kietu maistu ir panasiai.

6. Neegzistuojantis vartotojas
    2012.09.07 16:25 (prieš 6 m.)

O aš pamačiau, kad kuo daugiau "žinovų" aplinkui, tuo sunkiau... ypač, jei mažo vaiko iki savojo nesi čiupinėjus Manau, užtenka kokių 2-3 patikimų šaltinių, tokių, kurie tau autoritetai. Paskui jau bus galima žinias pasipildyt pagal poreikį. Taigi, su vyru klausėm paskaitą apie žindymą "Sveikoj pradžioj", dr. Eglė Markūnienė. Kai buvo neaišku, kokią 3ą sav, nuėjom pas ją į konsultaciją, parodė jau su vaiku, nebe su lėle, kaip prie krūties pridėt. Labai džiaugiausi, kad atitempiau vyrą, nes paskui reikėjo "atlaikyt" jo giminės patarimų maitint pagal grafiką laviną. Be to, jam nebereikia aiškint, kas čia per procesas, kodėl tiek trunka ir pan. Taigi, dar skaitinėju A.Vingro "Pirmieji enkeri gyvenimo metai". K.Vitkausko "Nepakeičiamas kaip motinos meilė" puiki knyga apie žindymą, ypač jei nėra galimybių eit į kursus. Jo yra ir zindyk.lt portalas. Taip pat Vilniuje yra Prieraišiosios tėvystės centras - konsultuoja, veda kursus. Apie primaitinimą skaitau Vingrą, dar "Tavo vaike" keletą straipsnių užtikau. Toliau pasitikėsiu mūsų šeimos gydytojos ir jos sesutės žiniomis: abi turi paauginę vaikus, sukaupę nemažai info, o svarbiausia - abiejų požiūris man labai priimtinas.

7. Jogailė 2 m. 7 mėn.
    Jorūnė 6 m. 10 mėn.

2012.09.07 16:33 (prieš 6 m.)

Tiesa pasakius, man kažkaip natūraliai buvo vienas kūdikio maitinimo būdas-krūtimi. Gal todėl, kad mačiau kaip mama jaunesnes seses ir brolį maitina ir man tai buvo savaime suprantama. Kai gimus mažylei susidūriau su tam tikromis problemomis informacijos teiravausi mamų forumuose, temose apie žindymą, jų paraginta konsultavausi su mama-mamai konsultantėmis

8. Benas 7 m. 3 mėn.

2012.09.08 07:59 (prieš 6 m.)

Budama nescia ejau i kursus, nesciuju, bet buvo ir viena paskaita apie zindyma - galiu pasakyt, neatsimenu nieko, ka ten pasakojo Apskritai, viska, ka skaiciau ar girdejau pasimirso kai mazylis buvo ant ranku buvo toks tarpas, kai maniau, kad "neturiu pienuko", bet kazkur priskaiciau, kad jis gaminasi pagal mazylio poreikius, todel nepasidaviau ir dazniau zindziau, taip pramaitinau iki 10 men.
    del kieto maisto tai daugiausia is interneto viska, yra labai geru puslapiu, pvz www.mazylioreceptai.lt arba jei angliskai supranti, yra dar geresnis: www.homemade-baby-food-recipes.com/ cia raso, nuo kada galima duoti atitinkama produkta, kaip ji paruosti ir kokiom salygom laikyti.. o del kiekio.... niekad per prievarta neverciau valgyti, kazkur girdejau, kad mazi vaikai turi "nesugadinta" sotumo jausma, todel nereikia persistengti

9. K. K. 6 m. 9 mėn.

2012.09.08 09:45 (prieš 6 m.)

Aš skaičiau K. Vitkausko knygą "Nepakeičiamas kaip motinos meilė". Į žindymo kursus norėjau nueit bet nepavyko. Aplink turėjau keletą pavyzdžių įvairių (viena draugė maitino MP virš 2metų, o buvo ir nemaitinusių), bet man nekilo klausimų kuo gimusį vaiką maitint, kažkaip akivaizdu buvo tad mane labiau domino žindymo technika bei primaitinimas..

10. Mažytė 7 mėn. 3 sav.
    burbulyte 4 m. 2 mėn.
    6 m. 3 mėn.

2012.09.08 11:44 (prieš 6 m.)

as bendrai info iš interneto paskaitinėjau. Bet kai parsivežiau mažylę, tai papildomai dar perskaičiau Nepakeičiamas kaip motinos meilė. Labai patiko šita knyga, nors dėl mitybos kai ką rašo priešingai, nei rekomenduoja interneto šaltiniai. bet manau pasitikėsiu šios knygos autoriumi, nes jis tikrai rimtą mokslinį tyrimą atlikęs. Man aktualiausia dėl mitybos buvo tai, kad aš visada valgau daug vaisių ir daržovių (apie 50 proc raciono nevirto ir nekepto maisto), o ligoninėje prigrasė, kad tik viskas virta, košytės ir pan. Bet mažylei pilvuką pučia, kad ir pagal ligoninės valgiaraštį maitinuosi. Tad dabar bandysiu vėl grįžti į tai, kaip maitinausi anksčiau, žiūrėsiu kaip gausis. ir bandysiu pieno visai nebegert, nes visokias košes su pienu savaitę gaminau. ;)

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras