Laukiuosi pirmojo vaikelio, nedirbu, neištekėjusi. Ką galiu gauti iš valstybės aš ir draugas?

Komentuoti
 1. 2018.08.03 08:37 (prieš 9 mėn.)

  Sveiki. Esu busima mamyte. Laukiuosi pirmojo vaikelio. Dar tiksliai nezinau kiek laiko, taciau jau su nekantrumu laukiu apziuros
  Situacija tokia, kad nuo siu metu kovo menesio nedirbu, bet gaunu bedarbio pasalpa. Ja gausiu dar iki gruodzio menesio. Iki isejimo is darbo du metua dirbau be pertraukos, tik kitoje darbovieteje. Ta prasme, metus laiko atidirbau vienoje, isejus is darbo ta pacia diena isidarbinau i kita darbo vieta. Ir mane neramina, kaip tu pinigeliu daugiau gauti, nezinau kas man priklauso ir ka galiu gauti. Gimdyti tureciau kazkur balandzio menesi. Birzoje dar nepranesiau, kad laukiuosi. Kai pranesiu ar ir toliau gausiu bedarbio pasalpa? Ar gausiu kazka kai iseisiu i dekreta? Nes tikimybe rasti darba iki gimdymo labai maza. O jei pavyktu rasti darba ar geriau eiti dirbti kiek leis ar isbuti iki galo darbo birzoje? Dar kitas svarbus klausimas, kuris man neduoda ramybes, su suzadetiniu esam dar nesusituoke. Ar jis gali gauti is darbo menesi tevystes atostogu ar ilgesniam laikui? Ir jei iki gimdymo nesusituoksim, skaitysiuos kaip vienisa bedarbe mama. Ar kazkas keiciasi del pinigeliu ismokos. Nes situose reikaluose esu visiskai zalia. Tad gal kas buvot susidure ir galit patarti kaip geriau elgtis, kad nereiktu gyventi tik is suzadetinio algos?

 2. Domas 11 m. 2 mėn.

  2018.08.03 09:43 (prieš 9 mėn.)

  Kol gaunate iš darbo biržos išmokas tol stažas skaičiuojasi, dekretines(nėštumo gimdymo atostogos nuo 30sav sumokės už 126k.d.)priklausys, nes stažo užteks, ar susituokę ar ne, niekas nesikeičia dėl pinigų, jei rasite darbą tai atlyginimas turbūt bus didesnis nei bedarbio išmoka, todėl dirbti tikri apsimoka, nes ką gausite auginant vaikutį priklausys nuo pajamų, kurias gaunate dabar. sodra.lt yra skaičiuoklės galite pasiskaičiuoti. Pagimdžiusi gausite 418eur išmoką vienkartinę ir vaiko pinigus, bei iš Sodros vpa(vaiko auginimo atostogos)

 3. Justina 7 m. 9 mėn.
  Kamile 10 m. 9 mėn.

  2018.08.03 09:44 (prieš 9 mėn.)

  Busima mamyte parašė:
  Sveiki. Esu busima mamyte. Laukiuosi pirmojo vaikelio. Dar tiksliai nezinau kiek laiko, taciau jau su nekantrumu laukiu apziuros

  Kol gaunat bedarbio ismoka stazas eina ir toliau, tad iseinant i dekreta manau turesit 12 men stazo per paskutinius 24 menesius, tad gausit visas motinystes ismoks is sodros, bedarbio ismoka mokes iki gruodzio, o paskui kai iseisit i dekreta, galesit is birzos issiregistruoti. Nesvarbu, kad nesusituoke, kai vyras pripazins tevyste ir vaiko gimimo liudijime bus irasytas tevu, gales eiti i tevystes atostogas. Vienisa mama nesiskaitysit, nes yra vaiko tevas, jus gyvenat kartu, vedat bendra uki.

  1
 4. Danielius 6 mėn. 4 sav.
  Vilte 6 m. 1 mėn.

  2018.08.03 09:45 (prieš 9 mėn.)

  Pagal mane jums tiek nga tiek vpa stazo pakaktu,nes ir laikas kai stovit db ir gaunat bedarbio ismoka irgi ieina i staza. As pati dabar stoviu db,gaunu ismokas. Viskas man priklausys nes pries tai dirbau ir uztenka stazo. Bet siaip tiksliausiai jums atsakys sodra. Del vyrui tevystes atostogu jam priklausys nepriklausomai jus susituoke ar ne,juk vaiko gimimo liudijime jis bus irasytas kaip tevas. Jis taip pat galetu ir vpa eiti antrais metais jei turi stazo. Cia jau reikia ziureti kuriam labiau apsimoka pagal atlyginima. Ir beje,sveikinimai🎈linkiu sklandaus laukimo😉

  1
 5. Mažoji šypsenėlė 1 m. 10 mėn.
  Didysis patrakėlis 3 m. 9 mėn.

  2018.08.03 09:49 (prieš 9 mėn.)

  Į visus klausimus atsakymų neturiu, nes nesu su tuo susidūrusi. Bet dėl NGA ir VPA, tai jums turėtų priklausyti išmokos, jeigu per 2 metus nuo išėjimo į NGA ir VPA esat išdirbusi 1 metus. Kadangi minėjot, kad prieš tai dirbot 2 metus, plius dabar gaunat bedarbio išmoką, tai vadinasi jums susidarys 12 mėn stažo per paskutinius 2 metus. Bet, žinoma, jums tikrai būtų geriau kažkur įsidarbinti ir padirbti iki dekreto, jei norit gauti didesnes išmokas.

  Dar priklausys vienkartinė 418 eu (berods) išmoka gimus vaikui ir tie 30eu kas mėn., bet čia jau visoms priklauso, nesvarbu stažas ar pajamų dydis.

  O kažkokios papildomos pašalpos, man regis, priklauso nuo pajamų. Jeigu jūsų šeimos pajamos bus pakankamai didelės, daugiau kaip ir niekas nepriklausys.

 6. 2018.08.03 10:02 (prieš 9 mėn.)

  Aciu Jums labai 😉 dabar siek tiek ramiau ant sirdies paliko 😊😊😊

 7. 2018.08.03 10:03 (prieš 9 mėn.)

  SimonaZu parašė:
  Pagal mane jums tiek nga tiek vpa stazo pakaktu,nes ir laikas kai stovit db ir gaunat bedarbio ismoka irgi ieina i staza. As pati dabar stoviu db,gaunu ismokas. Vis…

  Aciu 😊

 8. ♡ Domukas ♡ 1 m. 11 mėn.

  2018.08.03 10:32 (prieš 9 mėn.)

  Jei gimdysite balandžio mėnesį maždaug, tai dekretas maždaug nuo vasario mėnesio bus, o nėštumo gimdymo išmoką skaičiuos pagal pajamas nuo 2018-01 mėn iki 2018-12 imtinai. Kai žinosite tikslią gimdymo datą, pasiskaičiuokite kada išeisite į dekretą, preliminariai ir suną galite apsiskaičiuoti, kiek gausite dekreto metu.

 9. 2018.08.03 12:47 (prieš 9 mėn.)

  O kodel tik nuo 2018metu? O ar ne per du metus is gautu pajamu teves vidurki?

 10. Mažoji šypsenėlė 1 m. 10 mėn.
  Didysis patrakėlis 3 m. 9 mėn.

  2018.08.03 12:50 (prieš 9 mėn.)

  Busima mamyte parašė:
  O kodel tik nuo 2018metu? O ar ne per du metus is gautu pajamu teves vidurki?

  Vidurkį ves tik iš paskutinių 12 mėn, o stažą žiūri iš paskutinių 24 mėn, kad susidarytų 12 mėn.

  1
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras