Gimdymas atsisakius gydytojų intervencijų

 • Apklausa

  Leidau intervencijas, buvo komplikacijų (Balsų: 15)
  24%
  Leidau intervencijas, nebuvo komplikacijų (Balsų: 32)
  52%
  Neleidau intervencijų, buvo komplikacijų (Balsų: 2)
  3%
  Neleidau intervencijų, nebuvo komplikacijų (Balsų: 13)
  21%
Komentuoti
 1. 2015.09.09 21:17 (prieš 3 m.)

  Prašau pasidalinti savo patirtimi, kurios atsisakėte gydytojų intervencijų. Kaip praėjo gimdymas? Ar sklandžiai? Ar visgi teko leisti daktarams įsikišti, o gal net ir neatsiklausę įsikišo?

  Baisiai įdomu, o kaip būtų jei nepraplėšinėtų dangalų, jei neskatintų vaistais.. negi kai viskas gerai, pats lėlius negimtų..? Man visgi atrodo, kad daktarai kartais per daug daro intervencijų, bet ką gali žinoti, mažai dar apie tai žinau.. aš tik svarstau, kad neleisiu intervencijų, jei lėliui viskas gerai.. nes gal būtent dėl to ir plyšimai visokie ir kitokios komplikacijos būna, nes skatina ir per greit viskas vyksta, tada ir skausmai didesni ir prireikia nuskausminamųjų ar net cp.. bet bus matyt, kai realybėj susidursiu.. norėčiau daugiau išgirst tų istorijų, kurios neleido intervencijų, kaži kaip jums baigėsi..

  Būsiu dėkinga už pasidalinimą žiniomis ir patirtimi.


  mamoszurnalas.lt/gimdymas-traumu/

 2. 2015.09.09 21:57 (prieš 3 m.)

  Linkiu kad taip pavyktu!as buvau labai nusistacius pries skatinimus,epidurus,stengimasi pagreitinti gimdyma visais budais kaip vandenu nuleidinejima ir t.t.is siu visu baisumu nepatyriau tik cezario pjuvio...vienaip viskas atrodo iki gimdymo ir visai viskas apsivercia su juo susidurus.tad gal geriau stipriai nenusiteikt is anksto nes paskui skaudu kai iseina ne kaip norejai.mano pvz.pernesiojau 9 d.iki kol buvo nuspresta skatibti gimdyma nes jokia veikla neprasidejo ir nei nekvepejo.per visa pernesiojima ant lektuvelio teko gult ir krlis kartus krapste kamsti ir kaip suprantu dangalus skyre.procedura baisi iki vemimo.tai ne trupucio nepadejo.12 d atvaziavom is pat ankstyvo ryto skatinimui.pirma para dejo tabletes.siokia tokia veikla uzsikure bet per pirma para neprasivere niekas,tik centralizavosi ir tai nepilnai kaklelis.is viso gavau 3 kartus tabletes.kitos dienos ryta teko istvert vandenu nuleidima.prasidejo skaudus saremiai.kankinausi iki 7 cm atsiverimo iki pat 19 val vakaro.buvau issekusi ir jau su dangum is skausmo kalbejau.skausmas tapo nepakeliamas ir suleido epidura.kelias val iki 22 val galejau pailset bet saremiai susilpnejo ir jau ant gimdymo stalo buvo nusprsesta deti oksitocino skatinamuju laseline.buvo 13 val kaip nuleisti vandenys.stumti sekesi baisiai.nuo 22 iki 1 val 10 min stumiau mazyli.nors komplikaciju jokiu nebuvo bet va teko istvert viska ko nenorejau.manau gydytojai dare viska tik del to kad ir as issekus buvau nuo tokio ilgo prievartinio gimdymo ir vaikas ilgai be vandenu but negali.dar pernesiotas.ir ka,aisku kirpo,plysau,gime dickis 4210 g berniukas.dekoju gydytojams kad abu sveiki,gyvi.nors gimdymas buvo baisiausias isgyventas dalykas gyvenime.viskas taip prievarta.su antru sakiau jokiu isankstiniu nusistatymu neturesiu nes ir vel viskas gali buti ne pagal plana.plius daug vaikuciu buna virkstele apsisukusi tad tam tikru metu be gydytoju isikisimo irgi neitu nes turi nuimti virkstele.zodziu.labai linkiu kad jums is anksto su gydytojais aptarus situacijas,pagal nestumo eiga,su patikimaisgydytojais pavyktu pagimdyti taip kaip tikites!

  3
 3. Neegzistuojantis vartotojas
  2015.09.09 22:31 (prieš 3 m.)

  As pernesiojau, mane skatino vaistais.Pasitikejau medikais, nes pas pati su medicina nieko bendro neturiu, net nebuvo minties imti kazka ir reguliuoti,priesintis medikams.

  2
 4. 2015.09.09 23:45 (prieš 3 m.)

  Aš prieš pirmą gimdymą neturėjau jokio supratimo, kas ir kaip. Vandenis nuleido, epidurą padarė. Antro gimdymo metu daug skaičiau ir tikrai norėjau pati, natūraliai, kad akušeriai ir gydytojai, taip sakant, tik pastebėtų. Bet veikla nesivyste, kaklelis užsilenkęs, vandenis nuleido - žali, pradėjo skatinti, skausmai prasidėjo siaubingi, vėl epiduras, bent jau pagimdžiau per porą minučių, antru stūmimu išlėkė. Ir ką, buvau laiminga glausdama savo vaikelį ir dėkojau visiems už darbą ir pagalbą...

  Mano teta ruošėsi gimdyti ketvirtą kartą. Visus iki šiol pati, be nuskausminimo ir pan. Bet po trečio buvo pasiryžusi imti epidurą, bet neprireikė - taip lengvai viskas pavyko.

  Siūlau ruoštis natūraliam gimdymui: skaityti, mokintis judesių ir pozų, mokintis nusiraminti ir įveikti ar pamiršti skausmą. Bet nenusiminkite, jei taip nepavyks. Juk tikrai svarbiausia mažo žmogaus atėjimas į pasaulį.

 5. 2015.09.10 00:05 (prieš 3 m.)

  Vienintele intervencija buvo tik vandenu nuleidimas. Atvaziavau jau su 5 cm ir saremiais kas 5 min. Nuleidus vandenukus, kaklelis atsirade iki 8 cm, 40 min ant kamuolio, stumimas ir jau mazyle ant ranku jei nebutu nuleide vandenu, tai neaisku, kiek laiko butu reikeja smagintis su saremiais, nes nuskausminimo jokio nenorejau. O plysau tik truputeli, taciau pasitaike labai gera akusere, kuri saugojo labai tarpviete, kita diena jau galejau sedeti beje, intervenciju kiekis labai priklauso ir nuo istaigos, kurioje gimdysite. Kuo didesnis centras, tuo maziau cackinamasi

 6. 2015.09.10 00:07 (prieš 3 m.)

  Nesupykit, bet jusu apklausa nelabai tiksli. Nes vandenu nuleidimas ar dangalu atskyrimas tikrai skiriasi savo traumatizmu nuo pvz. tarpvietes kirpimo..

 7. 2015.09.10 01:43 (prieš 3 m.)

  artitoli parašė:
  Nesupykit, bet jusu apklausa nelabai tiksli. Nes vandenu nuleidimas ar dangalu atskyrimas tikrai skiriasi savo traumatizmu nuo pvz. tarpvietes kirpimo..

  O aš ir buvau nusiteikusi tik naturaliam gimdymui,pasirinkau gimdymą wandeny,sudarant gimdymo planą rinkausi jokių daktaru intervaciju,nes prisiskauciau kad būna visko ,ten su vakumais,replem,skatinamaisiais ir t.t manė prižiūrinti daktarė sako o tų žinai kaip vyks tawo gimdymas? Kas jame gali atsitikti? Negali NK žinoti...ir tai mane privertė pakeisti nuomone...ir LB dzg,nes jei ne daktaru pagalba aš būčiau jau mirus...dėl vaisiui mažai vandenu teko skatinti gimdymą,ir gimdymas wandeny negalimas...po zwakutes praėjus 8 val prasidėjo saremiai ,ir jau gimdziau ant stalo prižiūrint 2 daktaram.kiek stumiau kiek stengiasi mažylė nelindo man,tad teko panaudoti reples..kirpo ape 2cm,ir negana to nesišalino placenta,buvo priaugusi,teko aptureti narkozė ir ją šalino rankiniu būdu...ko pasekoje nukraujawau tiek kad teko daryt perpylimą kraujo ir ligoninėje praleisti visą savaitę,kol atsigawau o patikekit jaučiasi kaip gyvas lawonas ...bet ačiū D mes sweikos ir gyvos.tad gerai pagalvokit moterys,nes negali nuspėti kas gali nutikti gimdymo metų...o nėštumas buvo LB lengvas iki pat galo.

 8. Julijus 3 m. 2 mėn.
  Augustas 7 m. 1 mėn.

  2015.09.10 08:26 (prieš 3 m.)

  Man taip pat teko patirti daug intervenciju, pradedant dangalu atskyrimu, vandenu nuleidimu, skatinimu ir pabaigoje CP, vaikutis buvo pernesiotas, nuleidziant tekejo zali vaisiaus vandenys, kurie pabaigoje jau buvo rudi. Be gydytoju isikisimo neaisku kokia baigtis butu buvusi, gali but kad nei manes nei maziuko siame pasaulyje jau nebutu. Taip kad merginos, dekokim Dievui kad gyvenam dabar, o ne pries kokius 200 metu ir netrukdykim gydytojams dirbti savo darbo.

  3
 9. 2015.09.10 09:49 (prieš 3 m.)

  As ir mano vyras pries gimdyma tikrai daug ruosemes ir skaiteme, klausemes specialistu paskaitu. Taciau, labai gaila, kad viso gimdymo metu teko kovoti del naturalaus gimdymo. Nors viskas buvo gerai, man automatiskai (kaip ir daugeliui gimdyviu lietuvoje) norejo nuleisti vandelis, nepateike nei vienos logiskos priezasties kam to reikia apart "naaaa.... jus paskui busit pavargusi.... ir vaikelis gali`buti pavarges" neesme, kad rizika vaikeliui iskyla tik tada kai vandenys jau nubege. Negaliu suskaiciuoti kiek kartu man primygtinai siule epidura, "biski paskatinti" ir nuleisti vandenis, nepateikiant jokiu pagristu argumentu. Daktaro veidas vis pilkejo, pareiske, kad neturi laiko cia su manim terliotis, nes yra daug gimdanciu (mano gimdymas vyko beveik para) Jau esant pilnam atsidarymui daktaras vel pareiske, kad dabar tikrai kirps vandenis - man pasakius, kad noriu gimdyti su vandenu pusle labai sutriko, paskui is seseles supratau, kad jiems nera teke priimti tokio gimdymo... gydytojas nusprende dar karta patikrinti kakleli - si karta labai keistai, stipriai ir grubiai ir taip "netycia" nuleido vandenis....

  Na, esme tame, kad norint gimdyti naturaliai lietuvos ligonineje reikia buti labai gerai pasiruosus, zinoti ne vien kada kokia intervencija yra butina ir kada jos galima isvengti, bet ir zinoti savo, kaip pacieto teises ir nebuti avyte, kuri daro viska, ka kazkas jai liepe, nes "juk daktarai zino geriau" dekoju savo vyriui, nes vienai gimdant atlaikyti toki daktaru spaudima visokiausioms nereikalingoms intervencijoms butu buve praktiskai neimanoma. Labai gaila, kad negalejau atsipalaiduoti ir megautis tomis ipatingomis, reiksmingiausiomis gyvenime akimirkomis, taciau dziaugiuosi, kad pavyko isvengti daugumos nereikalingu isikisimu ir, kad pagimdziau savo sveika, grazia dukryte saugiausiu jai ir naturaliausiu budu

  4
 10. 2015.09.10 10:50 (prieš 3 m.)

  Cia zinot, svieskites nesisvietusios, bet visos kortos bus atverstos tik prasidejus gimdymui. Jei veikla klostosi taip kaip turi buti tai zinoma, kam tu intervenciju, bet deja daznai buna kitaip. As tikrai mazai domejausi gimdymu (bijojau, net zinoti kas per ji vyksta prisiklausius ivairiu istoriju), vienintelio patarimo is draugiu sulaukiau, kad nestumciau, o "kakociau". Nuo atvykimo i ligonine pagimdziau per valanda, nors kitos smarkiai "apsisvietusios" negali isstumt leliaus. O intervencijos manau reikalingos jei viskas nesiklosto kaip "is vadovelio".

  2
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras