Nugulėta kūdikio galvytė (plagiocefalija)

Plagiocefalija (arba plokščios galvos sindromas) yra kūdikiams būdinga galvos deformacija, kuomet viena galvos dalis yra plokštesnė. Skaityti visą straipsnį
 • Apklausa

Komentuoti
 1. 2018.01.08 22:29 (prieš 1 m.)

  tikrai ne visada galva atsistato. tiesiog plaukų priauga ir nebepastebi.... šalmų lietuvoje nėra. tiesiog reikia nuo kūdikystės labai stebėti ir saugoti. maniškis nugulėjo ir kad ir ką dariau, galva liko nugulėta.

 2. 2018.01.08 22:40 (prieš 1 m.)

  beje, kai vaikas nugulėjo galvą, pradėjau dažnai gatvėse matyti su nugulėtomis galvomis, ko ankčiau niekada nepastebėdavau. tiesiog kol nežinai, tol ir nepastebi. kai žinai, iškart akivaizdžiai ant vyrų pasimato, kad nugulėtos kūdikystėje galvos. taigi, tikrai daug kam neatsistato.

 3. Domas 9 m. 4 mėn.

  2018.01.09 10:43 (prieš 1 m.)

  slapukeb parašė:
  niekinis straipsnis.... nes tikrai ne visada galva atsistato. tiesiog plaukų priauga ir nebepastebi.... šalmų lietuvoje nėra. tiesiog reikia nuo kūdikystės labai st…

  Aš prisimenu jus, įstrigote, nes čia rašėte, kad vaiką migdote su pagalve: https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/ar-kudikiui-reikalinga-pagalve, o profilyje matau, kad sukūrėt temą apie nugulėtą vaiko galvytę. Tai taip suprantu, jūsų vaiko galva - nugulėta?

  O tam straipsnyje apie pagalves kaip tik ir buvo parašyta, kad ji didina nugulėjimo riziką.

  Tad nesuprantu, ko jūs ant straipsnių pykstate, jei jau jums visos rekomendacijos niekinės ir viską vis tiek savaip darote?

  Aš suprantu, kada dabar iš vaiko pagalvės jau neatimsite, bet tai nereikia sakyti, kad "padariau viską".

  5
 4. 2018.01.09 14:34 (prieš 1 m.)

  Uoga parašė:
  Aš prisimenu jus, įstrigote, nes čia rašėte, kad vaiką migdote su pagalve: https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/ar-kudikiui-reikalinga-pagalve, o profilyje ma…

  visiškai nesuprantu apie ką jūs čia rašote? pagalvėlė buvo naudojama jau po vaiko galvos nugulėjimo. ar dėl jos jisai nenugulėjo daugiau - nežinau. visi žino, kad pagalvėlės spec mažina nugulėjimus, padeda, o ne atvirkščiai. "padariau viską" - iš kur iš viso ta frazė - neįsivaizduoju ? rekomendacijos efektyvios tik iki tam tikro laiko. užsieniečių straipsniuose visur rašo - iki 5mėnesių, po 5 mėnesių jei neatsistatė, tai ir nebeatsistatys. o čia rašo 2metai, kas tikrai nesamonė. šalmų lietuvoje nėra, o čia rašo kitaip. ar jūs bent domėjotės užsienietiškuose portaluose kas tai? nes panašu, kad ne.

 5. 2018.01.09 14:37 (prieš 1 m.)

  Uoga parašė:
  Aš prisimenu jus, įstrigote, nes čia rašėte, kad vaiką migdote su pagalve: https://www.tevu-darzelis.lt/forumas/topic/ar-kudikiui-reikalinga-pagalve, o profilyje ma…

  mane piktinate jūs, o ne straipsnis. nu tikrai. kodėl aš savo vaiko negaliu migdyti su pagalve, jei kitaip jis neužmiega...... ar žinote, ką reiškia - neužmiega? ? ? kol mažiukas buvo užmigo, bet jei būčiau tą spec pagalvę naudojusi nuo kūdikystės, gal nebūtų jokių nugulėjimų.

 6. 2018.01.09 14:39 (prieš 1 m.)

  ar aš čia dabar poniai turėčiau aiškinti ir smulkiai dėstyti, ką dariau, po nugulėjimo? ogi, ką ir rašo: guldai ant pilvo, nešioti. nesakiau, kad šita straipsnio dalis klaidinanti. aiškiai parašiau, kas straipsnyje yra klaidinanti informacija, nes domėjausi ir žinau, o žurnalistams rūpi tik daugiau straipsnių prikepti per trumpą laiką, todėl ir gavosi jiems šitaip.

 7. 2018.01.09 14:47 (prieš 1 m.)

  yra spec pagalvės ir jos iš niekur neatsirado, jei rašo, kad jos padeda nuo nugulėjimo, tinka profilaktikai, mažina, kartais net atstato nugulėjimą, ir tokios pardavinėjamos visame pasaulyje. manau, jei tai būtų klaidinti info, jau seniai jos būtų uždraustos. apie paprastas pagalves nieko nežinau, bet tokia naudojama vaikui ir nebuvo, tik kai pas mus lovoje kartais užmiega, tai nuo savo pagalvės pereina ant mūsų, bet čia jau visiškai su nugulėjimu nebesusiję, nes kaukolė iš esmės auga ir formuojasi iki metukų, vėliau labai minimaliai. tikrai ne iki dviejų metų, nes net šalmai dedami tik iki 12mėn užsienyje. iki 5mėn dar galima tikėtis natūralaus atsistatymo.

 8. 2018.01.09 15:03 (prieš 1 m.)

  Aiškiai kur įmetėte nuorodą esu parašiusi, kad vaiką migdau ant pagalvės nuo 4mėn (neįvardinau, kad ant spec, nes ten ne apie nugulėjimą straipsnis, nemačiau reikalo ), o žinote, kada vaikas nuguli galvą? 6-8 gyvenimo savaitę. nežinau gal tos paprastos ir didina riziką, bet aš nenaudojau apskritai jokios. o jūs išimate žodžius iš konteksto ir susilipdote kaip jums patinka.

  "Tai taip suprantu, jūsų vaiko galva - nugulėta? " taip jūs teisingai supratote, mano vaikas su nugulėta galva, bet aš šitą parašiau dar pirmame komentare aiškiai kažką skaitote, kažko nedaskaitote.

 9. Dawid 6 m. 1 mėn.

  2018.01.09 16:48 (prieš 1 m.)

  slapukeb parašė:
  tikrai ne visada galva atsistato. tiesiog plaukų priauga ir nebepastebi.... šalmų lietuvoje nėra. tiesiog reikia nuo kūdikystės labai stebėti ir saugoti. maniškis n…

  ai
  Ar stipriai kreiva galvyte? Pas maniske irgi kreiva. Darem tomografija kad gal per anksti galvos kaulu siulai suauge, bet pasake viskas gerai. Sake iki 7metu sumazes kreivumas. Labai tikiuosi Kadangi plaukai uzdengia tai ta kreivuma tik mes su vyru matom.

 10. 2018.01.09 17:15 (prieš 1 m.)

  Kriste13 parašė:
  ai
  Ar stipriai kreiva galvyte? Pas maniske irgi kreiva. Darem tomografija kad gal per…

  mums nugulėta, bet niekas nepastebi, kas nežino, kas žino, tai mato, bet sako, kad dabar kai plaukų daugiau išvis nelabai ką pasakytum. maniškiui pakaušis nugulėtas, bet gana proporcingai, žodžiu visai padori ta kaukolė bet visiškai nemažėja, sušlapus plaukams ir nufotografavus, tai visiškai nesuapvalėjo.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras