Išsėtinė sklerozė ir nėštumas/ gimdymas

Komentuoti
 1. 2011.12.06 09:39 (prieš 7 m.)

  Gal kuri su tuo esate susidurusi?

 2. Ignas 6 m. 7 mėn.
  Simas 9 m.

  2011.12.06 15:36 (prieš 7 m.)

  Jei čia apie išsėtinę sklerozę, tai šiek tiek informacijos:
  Išsėtinė sklerozė neveikia vaisingumo. Jei planuojate turėti vaikų, pasikonsultuokite su savo neurologu dėl nėštumo ir galimo išsėtinės sklerozės gydymo. Gimdymo taktiką parenka gydytojas akušeris pagal motinos ir vaisiaus būklę. Maitinimas krūtimi išsėtinės sklerozės eigos nepablogina. Nenustatyta neigiamo nėštumo ir gimdymo, taip pat ir geriamųjų kontraceptikų poveikio ligos aktyvumui bei prognozei.
  Moterims, sergančioms išsėtine skleroze, anksčiau gydytojai drausdavo gimdyti. Dabar to nebėra. Iš tikrųjų nėštumo metu ligonių būklė pagerėja. Gimdyvėms liga lėčiau vystosi ir būna ilgesnis laikas jai pereiti į kitą stadiją. Tyrimais nustatyta, kad nėštumo nutraukimas sergančiosioms išsėtine skleroze yra daug pavojingesnis nei gimdymas. Tikimybė, kad sergančios motinos vaikas susirgs, nėra didelė. Juk paveldima ne pati liga, o polinkis ja susirgti.

 3. 9 m. 1 mėn.

  2011.12.06 15:36 (prieš 7 m.)

  na, nestumas ir gimdymas tai cia ta prasme matyt kad sergant Issetine skleroze (jei cia apie tai) kaip sekesi susilaukt ar nebuvo kokiu problemu iskile

 4. D. 8 m.
  A. 12 m. 4 mėn.
  J. ir R. 12 m. 7 mėn.

  2011.12.06 15:39 (prieš 7 m.)

  Jei tai Išsėtinė sklerozė - tai štai ką sako apie gimdymus.

  Genetika ir aplinka

  Keičiasi požiūris į ligą. Daugelis gydytojų prieš dešimtmetį kategoriškai būtų patarę išvengti nėštumo ir gimdymo, o šiandien moksliniai tyrimai įrodė, kad nėštumo metu ligos paūmėjimų kaipsyk sumažėja. Lieka padidėjusi rizika po gimdymo, kad būklė pablogės, bet ta rizika niekuo nesiskiria nuo moterų, kurios nepastojo ir negimdė. Nuogąstavimai, kad palikuonys susirgs ta liga, gali pasitvirtinti, jei abu tėvai serga IS arba ja serga dar keli artimieji.

  Nustatyta, jog kuo toliau į Šiaurę, tuo sergamumas IS didesnis. Europoje skandinavai, britai, škotai dažniausiai ja serga, australiečiai - pietinėje šalies dalyje, kuri arčiau Antarktidos. Baltieji serga dažniau nei afroamerikiečiai, Afrikos juodaodžiai, azijiečiai - itin retai. Tyrimai parodė, kad asmenys, iki paauglystės persikėlę gyventi į didelio sergamumo vietoves, turi didesnę riziką susirgti IS. Įdomūs ir dvynių tyrimai: vienas jų, gyvenantis Sibire, turi didesnę tikimybę susirgti negu jo brolis, gyvenantis šiltame krašte.

  1
 5. Neegzistuojantis vartotojas
  2014.06.27 21:31 (prieš 4 m.)

  As sergu is,nereikejo net testo darytis,kai supratau kad laukiuosi.simptomai ligos visi dingo...po gimdymo po truputi vel teko prisiminti kad turiu liga

  1
 6. 2018.10.02 12:47 (prieš 2 mėn.)

  Laba diena, norėčiau sužinoti jūsų nuomone už ir prieš neštuma sergant šią liga?

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras