Komentuoti
 1. Mylimauziukas 9 m. 4 mėn.

  2011.12.14 14:01 (prieš 7 m.)

  sveikutes, gal kuri skiepino savo vaikuti nuo vejaraupiu?kiek skiepuku buvo ir kokia mazdaug kaina?
  o kazin kodel kitur tik viena karta skiepina?

 2. Eleonora 5 m. 2 mėn.
  Ignotas 7 m. 10 mėn.

  2012.02.17 11:15 (prieš 7 m.)

  Vėjaraupių komplikacijų atsiranda 1:50 atvejų. Dažniausiai pasitaiko pūlinga odos infekcija, sukelta streptokokų ir stafilokokų (piodermija, rožė, flegmona), rečiau įvairios neurologinės komplikacijos – meningitas, encefalitas, poliradikulitas ir kt.
  Gali būti pneumonija, hepatitas, trombocitų sumažėjimas. Sunkiausios komplikacijos yra vėjaraupių encefalitas ir pneumonija. Paaugliams, suaugusiems, nėščioms moterims, žmonėms kurių imuninė sistema nusilpusi – komplikacijų dažnis keliolika kartų didesnis. Iki visuotinio skiepijimo pradžios JAV kasmet nuo vėjaraupių mirdavo 100 žmonių.
  Persirgus įgyjamas ilgalaikis imunitetas. Tačiau virusas turi savybę dešimtmečius gyventi nervų mazguose šalia stuburo ir gali reaktyvuotis, - susergama juostine pūsleline. Šia liga kasmet suserga 600 tūkst. – 1 mln. amerikiečių.
  Ji pasireiškia vienpusiu, skausmingu pūsleliniu bėrimu – dažniausiai krūtinės ar veido srityje. Po to mėnesius ir metus gali tęstis skausmas, įvairūs nemalonūs jutimai. Jei vaikas persirgo vėjaraupiais naujagimystėje ar iki 18 mėn – labiau tikėtina, kad jam ateityje pasireikš juostinė pūslelinė
  Vėjaraupių vakcina buvo sukurta 1970 metais ir yra naudojama vaikų ir suaugusiųjų skiepijimui. Skiepijimo tikslas – sumažinti vėjaraupių atvejų skaičių ir išvengti sunkių, komplikuotų ligos formų. Ji taip pat saugo nuo įgimtų vėjaraupių ir nuo juostinės pūslelinės rizikos ateityje.
  Jos efektyvumas – 71 – 100 procentų. Nuo vidutinio sunkumo ir sunkios ligos formos apsauga 95 – 100 procentų. Viena dozė apsaugo 85 procentus paskiepytųjų.
  Jei kūdikio motina turi imunitetą nuo vėjaraupių – kūdikis gimsta turėdamas antikūnų, saugančių nuo vėjaraupių. Per šešias savaites jų sumažėja perpus. 5 mėn amžiuje antikūnų beveik nelieka.
  Vėjaraupių vakcina yra gyva susilpninta vakcina, ji rekomenduojama vaikams nuo 12 mėnesių amžiaus. Anksčiau vaikams iki 12 metų buvo siūloma viena dozė, bet nustatyta, kad per keletą metų imunitetas vėjaraupiams susilpnėja, todėl dabar yra rekomenduojamos dvi dozės.
  Pirmąją dozę rekomenduojama įskiepyti 12 – 15 mėn amžiaus vaikams, antrąją 4 – 6 metų.
  Antrąją dozę galima skiepyti ir anksčiau: vaikams iki 13 metų rekomenduojamos dvi dozės mažiausiai 3 mėnesių intervalu, vyresniems nei 13 metų minimalus laikotarpis tarp dviejų dozių 4 – 8 savaitės. Visiems, anksčiau gavusiems vieną dozę rekomenduojama įskiepyti antrąją. Dvi dozės 98 procentais atvejų apsaugo nuo vėjaraupių ir 100 procentų nuo sunkios ligos formos. Imunitetas yra ilgalaikis. Galima skiepyti sergančius leukemija vaikus, jei yra ligos remisija.
  Jei po kontakto su vėjaraupiais dar nepraėjo 72 val – galima skiepyti, ligos galima išvengti arba persergama lengvesne ligos forma.
  Jei moteris planuoja nėštumą ir nėra tikra ar yra sirgusi vėjaraupiais, skiepytis reikėtų mažiausiai prieš mėnesį iki nėštumo, arba 1 mėn po gimdymo. Nėščiųjų skiepyti nerekomenduojama.
  Jei žmogus nežino ar yra sirgęs vėjaraupiais – skiepijimas neturės jokių neigiamų pasekmių.
  Kokie galimi vakcinos šalutiniai poveikiai?
  Vėjaraupių vakcina yra efektyvi ir saugi. Labai retai, maždaug po dviejų savaičių nuo vakcinos įskiepijimo gali atsirasti keletas pūslelių odoje. Skiepijimas ne tik apsaugo nuo ligos, jis padeda išvengti socialinio šeimos gyvenimo sutrikdymo: tėvams nereikia nedarbingumo pažymėjimo, nebūna „siurprizų“ prieš keliones, šventes, skiepijant vyresniuosius – galima padėti apsaugoti vaikus neturinčius vienerių metų.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  2012.04.17 13:27 (prieš 7 m.)

  giedruma parašė:
  vyresniems tai rekomenduoja pasiskiepyti, o kodėl mažiukas vaikas turi kentėti? net ir užsikrėtęs susirgųt daug lengviau, negrėstų tos baisios komplikacijos. savo a…

  Vyresniems rekomenduojama, nes ligos eiga labai sunki. Nesuprantu kas cia per do issigalvojimai nuo bet ko skiepytis. Jau N straipsniu ir moksliniu tyrimu padaryta del skiepu salutinio poveikio ir vistiek dar mamos skiepija nuo tokiu vaikisku ligu. Elementari vaiksika liga kuria persirgus susidaro imunitetas visam gyvenimui. Nuo visko mes tu vaiku nesuskiepysim.

  17
 4. Neegzistuojantis vartotojas
  2012.04.17 13:49 (prieš 7 m.)

  RODODENDRA parašė:
  Vyresniems rekomenduojama, nes ligos eiga labai sunki. Nesuprantu kas cia per do issigalvojimai nuo bet ko skiepytis. Jau N straipsniu ir moksliniu tyrimu padaryta …

  Net persirgus galima vel sirgt imunitetas tikrai nesusidaro visam gyvenimui,as taipogi esu uz sita skiepa

 5. kotryna 7 m.
  elzbieta 15 m. 7 mėn.

  2012.04.17 14:29 (prieš 7 m.)

  vejaraupiu skiepas desimciai metu

 6. kotryna 7 m.
  elzbieta 15 m. 7 mėn.

  2012.04.17 14:30 (prieš 7 m.)

  RODODENDRA parašė:
  Vyresniems rekomenduojama, nes ligos eiga labai sunki. Nesuprantu kas cia per do issigalvojimai nuo bet ko skiepytis. Jau N straipsniu ir moksliniu tyrimu padaryta del skiepu salutinio poveikio ir vistiek dar mamos skiepija nuo tokiu vaikisku ligu. Elementari vaiksika liga kuria persirgus susidaro imunitetas visam gyvenimui. Nuo visko mes tu vaiku nesuskiepysim.

  as ir nesuprantu,kam nuo vejaraupiu skiepint maza vaika

  12
 7. Mylimauziukas 9 m. 4 mėn.

  2012.04.17 21:22 (prieš 7 m.)

  na cia kiekvienos mamos reikalas manau ar ji nori skiepinti ar ne,ir privalomais skiepais skiepinti vaikai suserga, taj kam tada skiepint privalomais...

 8. Neegzistuojantis vartotojas
  2012.04.17 21:41 (prieš 7 m.)

  blankute parašė:
  na cia kiekvienos mamos reikalas manau ar ji nori skiepinti ar ne,ir privalomais skiepais skiepinti vaikai suserga, taj kam tada skiepint privalomais...

  Todel,kad privalomieji skiepai yra nuo gan baisesniu ligu kurios palieka gan rimtas pasekmes.Skiepai zymiai sumazina rizika jomis susirgti.O isimciu yra visur...
  Kekviena renkames kas musu seimai geriausia...pries renkantis betkokius skiepus butina pasidometi apie ju sudedamas dalis,pasverti visus uz ir pries...tada spresti ko mums istikruju reikia,o beko tikrai galime apsieiti ir likti galbut net sveikesni

  3
 9. 7 m.
  10 m. 4 mėn.

  2012.04.17 22:08 (prieš 7 m.)

  net nebuvo tokios minties skiepyt

  persirgome vejaraupiais , labai lengvai , minimaliai isberti buvom ir be tempos , kasymosi ir ttt

 10. Neegzistuojantis vartotojas
  2018.09.18 12:16 (prieš 9 mėn.)

  Sveiki, ar skiepas nuo vejaraupiu privalomas visiem vaikuciam? Geriau skiepyti juo ar palikti neskiepyta ir laukti kol persirgs pats vaikas?

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras