• Apklausa

  Kelintas IUI bandymas buvo sėkmingas?
  Iš pirmo karto (Balsų: 175)
  37%
  Iš antro karto (Balsų: 50)
  11%
  Iš trečio karto (Balsų: 26)
  6%
  Iš ketvirto karto arba daugiau (Balsų: 42)
  9%
  visi IUI kartai buvo nesėkmingi, pastoti pavyko kitu būdu (Balsų: 176)
  38%
 1. astukijus
  2011.04.28 18:41 (prieš 7 m.)

  8 m. 8 mėn.

  2011.04.28 18:41 (prieš 7 m.)

  1. STIMULIUOJANTYS FOLIKULŲ AUGIMĄ VAISTAI:
  Clostilbegyt, Gonal, Puregon jie gali būti skiriami vieni, t.y. tik clost., ar tik gonalis, bet gali būti ir kombinuoti, t.y. clost.+gonal (puregon).
  2. SPROGDINANTYS (IŠŠAUKIANTYS OVULIACIJĄ) VAISTAI: Ovitrelle, Pregnyl - hormonas HCG - abu vaistai injekcijomis leidžiami į poodį.
  3. PAPILDOMI VAISTAI:
  Estrofem - estrogenas - gleivinei auginti
  Climara - estrogeninis pleistas - gleivinei auginti
  Thrombo ASS - kraujui skystinti
  Bromokriptinas - kas turi problemų su padidėjusiu prolaktinu
  Duphaston - progesteronas
  Cetrotide - skirima, kad nesprogtų nenubrendę folikulai
  BŪTINA nuolatinė ginekologo, o geriausia vaisingumo specialisto priežiūra echoskopu!

  OVULIACIJOS STIMULIACIJA:

  Dažniausiai stimuliacija pradedama 2, 3 arba 5 c.d., o apžiūrai echoskopu paskiriama 9, 10, 11 ar 12 c.d., kad pažiūrėti, kas užaugo kiaušidėse ir koks gimdos gleivinės storis. Vidury ciklo gali tekti echoskopuotis 1 - 3 kartus. Kai užderi gražus derlius, paskiriami sprogdukai (nors pirmomis stimuliacijomis su clostilbegitu gali ir nepaskirti, galbūt folikulai patys gražiai ovuliuos), kurie suveikia maždaug po 36 val., ir prasideda OVULIACIJA. Jaučiasi kiaušidžių ir pilvo tempimas. Nors tai daugiau dėl sprogdukų. Ovuliacija gali įvykti ir šiek tiek vėliau, ypač jeigu folikulas ne vienas, tai jie gali sproginėti skirtingu laiku. Todėl svarbu, kad per anksti nebūtų paskirtas duphaston'as, nes jis slopina ovuliaciją.

  Tinkamas ovuliuoti folikulas laikomas nuo 18 mm, o 26 mm jau gali būti peraugęs ir nebetinkamas. Per parą folikulas paauga vidutiniškai apie 2 mm.
  Vaisingomis dienomis, žinoma, reikia sąžiningai atlikti ND, bet nepersistengti. Geriausia kasdien po 1 kartą.
  Gleivinės storis prieš pat ovuliaciją geriausias apie 10 mm ir šiek tiek daugiau. Tačiau būna, kad pakanka ir 8 mm, yra atvejų, kad pastojo net su 6 mm gleivine. Svarbu, kad ji būtų trisluoksnė. Tom, kas turi problemų su gleivinės storiu, rekomenduojama greičiau pereiti prie leidžiamųjų stimuliuojančiųjų vaistų gonadotropinų (gonal, puregon), nes jie padeda auginti gleivinę, o ir folikulai būna geresnės kokybės. Clostilbegyt'as gleivinę labai plonina, nes yra antiestrogenas.

  Po to prasideda laukimo periodas iki NT arba HCG rezultatų, arba atsibeldžiančių mmm...
  Jeigu prasideda mmm, ciklo pradžioje 2 - 3 c.d. būtina pasitikrinti echoskopu dėl galimų cistų, ir tik tada pradėti sekančią stimuliaciją. Būna, kad užsilieka nesprogęs folikulas, tuomet reikia mėnesio pertraukos su KT arba duphaston'u, kad išsivalytų kiaušidės ir vėl grįžtumėte prie stimuliacijos. Bet tai paaiškins jūsų vaisinugmo specialistas.
  Kiekvienai vaistai skiariami individualiai, ir dozės labai individualios, ir geriausiai paskiria tik nevaisingumo specialistai

  INTRAUTERININĖ INSEMINACIJA (IUI) – tai apvaisinimas moters kūne metodas, kai paruoštos spermijų suspensijos kateteriu sušvirkščiama į gimdą, esant pratekantiems abiem ar vienam kiaušintakiams. IUI gali būti atliekamas natūraliame moters cikle ovuliacijos metu arba stimuliuojant ovuliaciją. Gali būti atliekamos viena arba dvi IUI vieno mėnesinių ciklo metu.
  IUI efektyvumas – 10-15% nėštumų. (sveikos poros tikimybė pastoti natūraliame cikle yra tik 20%)

  IUI rūšys:
  Intrauterininė inseminacija (IUI)
  Intrauterininė inseminacija (IUI) su specialia pompa
  Intra Uterininė Tubo Peritonealinė Inseminacija (IUTPI)

  Išsamesnis aprašymas apie IUI rūšis nmc.lt/vaisingumo-centras/pagalbinio-apvaisinimo-proceduros/apvaisinimas-moters-kune/

  IUI kainą sudaro: IUI procedūros kaina + vizitų pas gydytojus kaina + stimuliuojančių vaistų kaina + 'sprogdukų' vaistų kaina.
  Priklausomai nuo klinikos kaina gali varijuoti nuo ~700lt iki 2000lt ir daugiau (priklausomai nuo moters sveikatos - kiek vaistų reikia stimuliuoti ovuliaciją)

  KAIP ATLIEKAMA IUI:

  1-3 ciklo dieną (CD) moteris nueina pas ginekologę. Ginekologė su echoskopu pasižiūri ar nėra cistų. Tada sutariama ar bus bandoma daryti IUI natūraliame cikle (jei pas moterį nėra jokių problemų ir ji yra pakankamai jauna kad ilgiau laukti norint atlikti daugiau bandymų), ar stimuliuotame (čia eina vaistų dozės, bet tikimybė pastojimui didesnė gaunasi - užauga daugiau folikulų).
  Jei reikia sudaromas stimuliacijų planas, išrašomi receptai, paskiriamas sekančio vizito laikas.
  Antras vizitas būna apie 10 CD, tada tikrinama kaip folikulai auga, atsižvelgiant į tai gali būti paskirtas papildomos apžiūros laikas.
  Kai folikulai pakankamai užaugę paskiriami 'sprogdukai', kurie priverčia folikulus ovuliuoti tam tikru laiku. Folikulai po sprogdukų suleidimo ovuliuoja maždaug po 36 val.
  Paskiriama IUI data ir laikai: kada atvykti vyrui arba atvežti spermą ir kada atvykti moteriai.
  IUI dieną vyras atvyksta į kliniką maždaug valanda anksčiau už moterį - čia jis 'priduoda' spermą (jos 'gaminimui' dažniausiai skiriama tam tikra patalpa, visos didesnės klinikos tam sudaro sąlygas), arba atveža ją iš namų (steriliame indelyje, laikant šiltai prie kūno ir ne ilgiau nei per pusvalandį).
  IUI dieną moteris atvyksta maždaug valanda po to kai vyras priduoda spermą, per tą laiką sperma būna 'paruošta' - išrinkti tik patys judriausi spermatozoidai ir kuo didžiausia jų koncentracija.
  Moteris guldoma ant 'lėktuvo' ir specialios įrangos pagalba paruošta sperma sušvirkščiama jai į gimdą.
  Jei gimda yra normalioje padėtyje ('neužsilenkusi'), tai IUI procedūra visai neskausminga, jausmas kaip per apžiūrą su vidiniu echoskopu.
  Po spermos sušvirkštimo leidžiama pagulėti (15 min ar ilgiau, priklausomai nuo klinikos).
  Po IUI gali truputį 'pateplioti' - IUI metu su kateteriu gan dažnai užkliudomas kaklelis, iš įdrėskimo truputį pakraujuoja. Tai IUI rezultatui įtakos neturi.
  Po IUI gali būti paskirti vaistai gleivinei auginti (pvz., Duphaston). Juos reikia gerti iki kol ateis mėnesinės, o jei jos neateina - tęsti kol gydytojas nelieps nutraukti. Savavališkas nutraukimas gali iššaukti persileidimą!

  APVAISINIMAS MĖGINTUVĖLYJE (IVF – in vitro fertilizacija) - tai moters kiaušialąsčių ir vyro spermos sujungimas ne moters kūne.

  Kaip vyksta IVF procedūra?
  1.Gydymas medikamentais skatinant kiaušialąsčių brendimą kiaušidėse. Taikomos kelios gydymo schemos, kurios parenkamos priklausomai nuo moters amžiaus, nevaisingumo priežasties, organizmo reakcijos į vieną arba kitą gydymo schemą. Paprastai gydymas užtrunka nuo 2 iki 4–5 savaičių, priklausomai nuo organizmo reakcijos į jį.
  Trumpa schema- nuo 1-3 cd
  Ilga schema- nuo 21 cd
  2.Gydymo stebėjimas – kiaušidžių atsakas į gydymą vertinamas atliekant ultragarso bei hormoninius tyrimus, nuo kurių rezultatų individualiai kiekvienai moteriai koreguojama vaistų dozė, kad galima būtų išvengti nepageidaujamo gydymo poveikio organizmui.
  3.Kiaušialąsčių išėmimas iš kiaušidžių. Procedūra atliekama per makštį esant intraveninei nejautrai. Kontroliuojant ultragarsu specialia adata punktuojamos kiaušidės. Procedūra trunka 10–20 minučių.
  4.Spermos gavimas. Sperma gaunama masturbacijos būdu.
  5.Lytinių ląstelių apsivaisinimas. Poros lytinės ląstelės apsivaisina pačios mėgintuvėlyje, kuris patalpinamas inkubatoriuje. Apsivaisinimo rezultatai vertinami po 1 paros.
  6.Embrionų dalijimasis vertinamas dar po 1 paros.
  7.Embrionų perkėlimas. Gerai besidalijantys embrionai perkeliami į gimdą po 2–3 parų po kiaušialąsčių išėmimo. Perkeliami 2 arba 3 embrionai. Kiti embrionai užšaldomi.
  Po embrionų perkėlimo vartojami medikamentai nėštumui gimdoje išlaikyti. Ar moteris pastojo, paaiškėja po 2 savaičių atlikus tyrimus, kurie patvirtintų nėštumą.

  Intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI) - papildoma mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu spermatozoidas yra sušvirkščiamas į kiaušialąstę
  Indikacijos:
  1) prasta vyro spermos kokybė (mažesnė nei 5 mln. spermatozoidų koncentracija spermoje, progresyvinis judrumas mažesnis nei 50%,
  2) prasta spermatozoidų morfologija (mikroskopu vertinama išvaizda),
  3) sunkaus laipsnio imuninis nevaisingumas – prieš tai buvusių IVF metu nevyko kiaušialąsčių apsivaisinimas

  Intracitoplazminė morfologiškai atrinktos spermos injekcija(IMSI)
  Naujoji IMSI sistema ypatingai gali padėti sprendžiant komplikuotus vyrų nevaisingumo atvejus. Sistema turi 7200 kartų vaizdą didinantį mikroskopą, kuris leidžia pamatyti vidinę spermatozoidų struktūrą ir atrinkti geriausius. Iki šiol naudota ICSI sistema vaizdą didino 400 kartų, galėjome įžiūrėti tik labai stambius spermatozoidų pokyčius. Dabar dirbama daug tiksliau, kiaušialąsčių apvaisinimui atrenkami tik visiškai normalūs spermatozoidai ir tai neabejotinai pagerins rezultatus.IMSI galima tirti ir kiaušialąstes bei embrionus.

  Pagalbinis embriono dangalo paruošimas (Assisted Hatching -AH)
  Ir taikant DAB, ir natūralaus pastojimo metu, embrionai, patekę į gimdą, išsilaisvina iš dangalo ir esant palankiom sąlygom, įsitvirtina gimdos sienelėje. Jei embrioną gaubiantis išorinis dangalas yra storas, taikomas AH metodas. Šis būdas padeda embrionui įsitvirtinti gimdoje.
  Indikacijos:
  1) storas embriono išorinis dangalas (Zona Pellucida),
  2) ankstesnių DAB ciklų metu moteris nepastojo, į gimdą perkėlus geros kokybės embrionai,
  3) moters amžius ≥ 35,
  4) ypatingai tinka užšaldytiems ir atšildytiems embrionams.
  Kai kurių autorių duomenimis, AH labai padidina nėštumo tikimybę.

  Blastocistų auginimas
  Blastocista - penktos–šeštos dienos embrionas su atitinkamai išsidėsčiusiomis ląstelėmis.
  Natūralaus apvaisinimo metu embrionas pasiekia gimdą ir implantuojasi būtent šioje stadijoje. Šis metodas padeda atrinkti geriausius embrionus ir padidina nėštumo tikimybę.
  Indikacijos:
  1) vyresnio amžiaus (≥ 35-ių) moterims
  2) kai anksčiau atlikti keli nesėkmingi IVF ciklai
  3) siekiant sumažinti daugiavaisio nėštumo tikimybę
  4) siekiant padidinti nėštumo tikimybę.

  TESA (anglu k. - testicular sperm extraction) metodika, kurios metu spermatozoidai iš sėklidės gaunami, atliekant perkutaninę (pro odą) sėklidžių punkciją. Tokiu būdu gautais spermatozoidais apvaisinamos moters kiaušialąstės, naudojant ICSI metodą.

  Tyrimai prieš IVF (priklausomai nuo klinikos):
  LH, FSH, E2, PRL, raudoniuke, citomegalovirusas , toksoplazmoze , hepatitas B ir C, ZIV ir sifilis, ureaplazmas, mikoplazmas, chlamidijas ir paselis

  Labai prašau pasipasakoti sėkmingas IUI ir IVF istorijas temutėje
  Sėkmingos IUI ir IVF istorijos, statistika
  Iš anksto dėkoju

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.01.07)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.02.15)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.03.27)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.05.04)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.06.19)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.08.12)

 2. User has not uploaded an avatar
  2017.08.12 09:51 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 09:51 (prieš 11 mėn.)

  Meshka parašė:
  Na Karpenko gera gydytoja, bet ji kartais daro daugiau nei jos kompetencijos ribos leidzia Daznai dirba ir uz imunologa, genetika ir hematologa Aisku daug m…

  Visiškai Jums pritariu. Na gal kam padėjo ,kam ne ... nera turbut tobulu gydytoju. Ji mano pazistamai išgelbėjo vaikutį kai jau butu praradusi nes kiti praleido problema. Ir Karpenko spėjo išgelbėti. Zinau kad ji linkusi skirti vaistų daugiau nei reikia is atsargumo,bet mano atveju ji kaip tik sako kad nereikia. Ji matomai hcg man db kartojo nes kai buvau lv paskutinį karta jai jis pasirodė per mažas. Pakartojom. Tai sake stebėsim ta puslele,kol kas viskas normoj tai tikimės kad savaime paaugs . O jei ne ieškos budu kaip ja išauginti. Tik neisivaizduoju kaip. Tiesa del aspirino ,sake ,kad kitos nėščiosios nors ir nereikia vistiek is atsargumo pageria bent po tabelete kas trečia diena,bet sako kam jum dar vaistų kai ir taip organizmas dabar visko gavo per akis

 3. Meshka
  2017.08.12 09:55 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 09:55 (prieš 11 mėn.)

  Pilietė parašė:
  Visiškai Jums pritariu. Na gal kam padėjo ,kam ne ... nera turbut tobulu gydytoju. Ji mano pazistamai išgelbėjo vaikutį kai jau butu praradusi nes kiti praleido pro…

  O koks HCG jums buvo paskutinio tyrimo metu?

 4. User has not uploaded an avatar
  2017.08.12 10:00 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:00 (prieš 11 mėn.)

  Meshka parašė:
  O koks HCG jums buvo paskutinio tyrimo metu?

  Pilnos 8sav nėštumo hcg 36 373

 5. Meshka
  2017.08.12 10:06 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:06 (prieš 11 mėn.)

  Pilietė parašė:
  Pilnos 8sav nėštumo hcg 36 373

  Neatrodo l.zemas. Bet kaip ir minejau, dabar tiksliau per echo matosi situacija nei is hcg
  O koks jusu hemoglobinas, hematokritas?
  Prie tirsto kraujo sie rodikliai buna prie virsutines ribos.

 6. User has not uploaded an avatar
  2017.08.12 10:21 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:21 (prieš 11 mėn.)

  Meshka parašė:
  Neatrodo l.zemas. Bet kaip ir minejau, dabar tiksliau per echo matosi situacija nei is hcg

  Bendra kraujo pamiršau pasidaryti nors liepė. As gal pasitaisysiu , kad neprisneket nesąmonių Jus gerai klausiat is ko sprendžiu kad kraujas tirštas ,as taip galvojau del homocisteino tyrimo nes 10 tai nemažai.... bet ne jis juk rodo tirstuma ,tai pati buvau susimaisiusi.bet kiti tyrimai kaip ir normalus. Tai nesuprasi ko tas homocisteinas aukštas.d-dimerai 120 kai norma iki 250.tai irgi neviršija . Pas mane gaunasi vaisius 16mm ,o puslyte 26,3 mm

 7. Meshka
  2017.08.12 10:26 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:26 (prieš 11 mėn.)

  Pilietė parašė:
  Bendra kraujo pamiršau pasidaryti nors liepė. As gal pasitaisysiu , kad neprisneket nesąmonių Jus gerai klausiat is ko sprendžiu kad kraujas tirštas ,as taip galv…

  D-didimerai nestumo metu padideja, tai normalu, bent man taip aiskino gydytojas.
  Nestumo metu mamos kraujas turi atsiskiesti, t.y., kristi hemoglobinas ir hematokritas. Jeigu hemoglobinas islieka labai aukstas, leliukui nera gerai. Pasidarykit bendra kraujo tyrima kai bus galimybe. Kumstukai uz jusu mazyli!!!

 8. User has not uploaded an avatar
  2017.08.12 10:29 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:29 (prieš 11 mėn.)

  Meshka parašė:
  D-didimerai nestumo metu padideja, tai normalu, bent man taip aiskino gydytojas.
  Nestumo metu mamos kraujas turi atsiskiesti, t.y., kristi hemoglobinas ir hematokr…

  Man iškart Karpenko pasake bendra kraujo pasidaryti bet as varna pamiršau ... aciu uz info ,kai pasidarysiu žinosiu i ka atkreipti dėmesį ! ir dar labiau aciu uz palaikymą

 9. Citruse
  2017.08.12 10:44 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:44 (prieš 11 mėn.)

  Meshka parašė:
  D-didimerai nestumo metu padideja, tai normalu, bent man taip aiskino gydytojas.
  Nestumo metu mamos kraujas turi atsiskiesti, t.y., kristi hemoglobinas ir hematokr…

  O koks butu aukstas hemoglobinas nestumo metu? 135 daug ar norma?

 10. Meshka
  2017.08.12 10:55 (prieš 11 mėn.)
  2017.08.12 10:55 (prieš 11 mėn.)

  Citruse parašė:
  O koks butu aukstas hemoglobinas nestumo metu? 135 daug ar norma?

  Tiksliai nepasakysiu, bet apie 140 jau daugoka....

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.