• Apklausa

  Kelintas IUI bandymas buvo sėkmingas?
  Iš pirmo karto (Balsų: 176)
  37%
  Iš antro karto (Balsų: 51)
  11%
  Iš trečio karto (Balsų: 26)
  5%
  Iš ketvirto karto arba daugiau (Balsų: 42)
  9%
  visi IUI kartai buvo nesėkmingi, pastoti pavyko kitu būdu (Balsų: 182)
  38%
 1. 9 m. 8 mėn.

  2011.04.28 21:41 (prieš 8 m.)

  1. STIMULIUOJANTYS FOLIKULŲ AUGIMĄ VAISTAI:
  Clostilbegyt, Gonal, Puregon jie gali būti skiriami vieni, t.y. tik clost., ar tik gonalis, bet gali būti ir kombinuoti, t.y. clost.+gonal (puregon).
  2. SPROGDINANTYS (IŠŠAUKIANTYS OVULIACIJĄ) VAISTAI: Ovitrelle, Pregnyl - hormonas HCG - abu vaistai injekcijomis leidžiami į poodį.
  3. PAPILDOMI VAISTAI:
  Estrofem - estrogenas - gleivinei auginti
  Climara - estrogeninis pleistas - gleivinei auginti
  Thrombo ASS - kraujui skystinti
  Bromokriptinas - kas turi problemų su padidėjusiu prolaktinu
  Duphaston - progesteronas
  Cetrotide - skirima, kad nesprogtų nenubrendę folikulai
  BŪTINA nuolatinė ginekologo, o geriausia vaisingumo specialisto priežiūra echoskopu!

  OVULIACIJOS STIMULIACIJA:

  Dažniausiai stimuliacija pradedama 2, 3 arba 5 c.d., o apžiūrai echoskopu paskiriama 9, 10, 11 ar 12 c.d., kad pažiūrėti, kas užaugo kiaušidėse ir koks gimdos gleivinės storis. Vidury ciklo gali tekti echoskopuotis 1 - 3 kartus. Kai užderi gražus derlius, paskiriami sprogdukai (nors pirmomis stimuliacijomis su clostilbegitu gali ir nepaskirti, galbūt folikulai patys gražiai ovuliuos), kurie suveikia maždaug po 36 val., ir prasideda OVULIACIJA. Jaučiasi kiaušidžių ir pilvo tempimas. Nors tai daugiau dėl sprogdukų. Ovuliacija gali įvykti ir šiek tiek vėliau, ypač jeigu folikulas ne vienas, tai jie gali sproginėti skirtingu laiku. Todėl svarbu, kad per anksti nebūtų paskirtas duphaston'as, nes jis slopina ovuliaciją.

  Tinkamas ovuliuoti folikulas laikomas nuo 18 mm, o 26 mm jau gali būti peraugęs ir nebetinkamas. Per parą folikulas paauga vidutiniškai apie 2 mm.
  Vaisingomis dienomis, žinoma, reikia sąžiningai atlikti ND, bet nepersistengti. Geriausia kasdien po 1 kartą.
  Gleivinės storis prieš pat ovuliaciją geriausias apie 10 mm ir šiek tiek daugiau. Tačiau būna, kad pakanka ir 8 mm, yra atvejų, kad pastojo net su 6 mm gleivine. Svarbu, kad ji būtų trisluoksnė. Tom, kas turi problemų su gleivinės storiu, rekomenduojama greičiau pereiti prie leidžiamųjų stimuliuojančiųjų vaistų gonadotropinų (gonal, puregon), nes jie padeda auginti gleivinę, o ir folikulai būna geresnės kokybės. Clostilbegyt'as gleivinę labai plonina, nes yra antiestrogenas.

  Po to prasideda laukimo periodas iki NT arba HCG rezultatų, arba atsibeldžiančių mmm...
  Jeigu prasideda mmm, ciklo pradžioje 2 - 3 c.d. būtina pasitikrinti echoskopu dėl galimų cistų, ir tik tada pradėti sekančią stimuliaciją. Būna, kad užsilieka nesprogęs folikulas, tuomet reikia mėnesio pertraukos su KT arba duphaston'u, kad išsivalytų kiaušidės ir vėl grįžtumėte prie stimuliacijos. Bet tai paaiškins jūsų vaisinugmo specialistas.
  Kiekvienai vaistai skiariami individualiai, ir dozės labai individualios, ir geriausiai paskiria tik nevaisingumo specialistai

  INTRAUTERININĖ INSEMINACIJA (IUI) – tai apvaisinimas moters kūne metodas, kai paruoštos spermijų suspensijos kateteriu sušvirkščiama į gimdą, esant pratekantiems abiem ar vienam kiaušintakiams. IUI gali būti atliekamas natūraliame moters cikle ovuliacijos metu arba stimuliuojant ovuliaciją. Gali būti atliekamos viena arba dvi IUI vieno mėnesinių ciklo metu.
  IUI efektyvumas – 10-15% nėštumų. (sveikos poros tikimybė pastoti natūraliame cikle yra tik 20%)

  IUI rūšys:
  Intrauterininė inseminacija (IUI)
  Intrauterininė inseminacija (IUI) su specialia pompa
  Intra Uterininė Tubo Peritonealinė Inseminacija (IUTPI)

  Išsamesnis aprašymas apie IUI rūšis nmc.lt/vaisingumo-centras/pagalbinio-apvaisinimo-proceduros/apvaisinimas-moters-kune/

  IUI kainą sudaro: IUI procedūros kaina + vizitų pas gydytojus kaina + stimuliuojančių vaistų kaina + 'sprogdukų' vaistų kaina.
  Priklausomai nuo klinikos kaina gali varijuoti nuo ~700lt iki 2000lt ir daugiau (priklausomai nuo moters sveikatos - kiek vaistų reikia stimuliuoti ovuliaciją)

  KAIP ATLIEKAMA IUI:

  1-3 ciklo dieną (CD) moteris nueina pas ginekologę. Ginekologė su echoskopu pasižiūri ar nėra cistų. Tada sutariama ar bus bandoma daryti IUI natūraliame cikle (jei pas moterį nėra jokių problemų ir ji yra pakankamai jauna kad ilgiau laukti norint atlikti daugiau bandymų), ar stimuliuotame (čia eina vaistų dozės, bet tikimybė pastojimui didesnė gaunasi - užauga daugiau folikulų).
  Jei reikia sudaromas stimuliacijų planas, išrašomi receptai, paskiriamas sekančio vizito laikas.
  Antras vizitas būna apie 10 CD, tada tikrinama kaip folikulai auga, atsižvelgiant į tai gali būti paskirtas papildomos apžiūros laikas.
  Kai folikulai pakankamai užaugę paskiriami 'sprogdukai', kurie priverčia folikulus ovuliuoti tam tikru laiku. Folikulai po sprogdukų suleidimo ovuliuoja maždaug po 36 val.
  Paskiriama IUI data ir laikai: kada atvykti vyrui arba atvežti spermą ir kada atvykti moteriai.
  IUI dieną vyras atvyksta į kliniką maždaug valanda anksčiau už moterį - čia jis 'priduoda' spermą (jos 'gaminimui' dažniausiai skiriama tam tikra patalpa, visos didesnės klinikos tam sudaro sąlygas), arba atveža ją iš namų (steriliame indelyje, laikant šiltai prie kūno ir ne ilgiau nei per pusvalandį).
  IUI dieną moteris atvyksta maždaug valanda po to kai vyras priduoda spermą, per tą laiką sperma būna 'paruošta' - išrinkti tik patys judriausi spermatozoidai ir kuo didžiausia jų koncentracija.
  Moteris guldoma ant 'lėktuvo' ir specialios įrangos pagalba paruošta sperma sušvirkščiama jai į gimdą.
  Jei gimda yra normalioje padėtyje ('neužsilenkusi'), tai IUI procedūra visai neskausminga, jausmas kaip per apžiūrą su vidiniu echoskopu.
  Po spermos sušvirkštimo leidžiama pagulėti (15 min ar ilgiau, priklausomai nuo klinikos).
  Po IUI gali truputį 'pateplioti' - IUI metu su kateteriu gan dažnai užkliudomas kaklelis, iš įdrėskimo truputį pakraujuoja. Tai IUI rezultatui įtakos neturi.
  Po IUI gali būti paskirti vaistai gleivinei auginti (pvz., Duphaston). Juos reikia gerti iki kol ateis mėnesinės, o jei jos neateina - tęsti kol gydytojas nelieps nutraukti. Savavališkas nutraukimas gali iššaukti persileidimą!

  APVAISINIMAS MĖGINTUVĖLYJE (IVF – in vitro fertilizacija) - tai moters kiaušialąsčių ir vyro spermos sujungimas ne moters kūne.

  Kaip vyksta IVF procedūra?
  1.Gydymas medikamentais skatinant kiaušialąsčių brendimą kiaušidėse. Taikomos kelios gydymo schemos, kurios parenkamos priklausomai nuo moters amžiaus, nevaisingumo priežasties, organizmo reakcijos į vieną arba kitą gydymo schemą. Paprastai gydymas užtrunka nuo 2 iki 4–5 savaičių, priklausomai nuo organizmo reakcijos į jį.
  Trumpa schema- nuo 1-3 cd
  Ilga schema- nuo 21 cd
  2.Gydymo stebėjimas – kiaušidžių atsakas į gydymą vertinamas atliekant ultragarso bei hormoninius tyrimus, nuo kurių rezultatų individualiai kiekvienai moteriai koreguojama vaistų dozė, kad galima būtų išvengti nepageidaujamo gydymo poveikio organizmui.
  3.Kiaušialąsčių išėmimas iš kiaušidžių. Procedūra atliekama per makštį esant intraveninei nejautrai. Kontroliuojant ultragarsu specialia adata punktuojamos kiaušidės. Procedūra trunka 10–20 minučių.
  4.Spermos gavimas. Sperma gaunama masturbacijos būdu.
  5.Lytinių ląstelių apsivaisinimas. Poros lytinės ląstelės apsivaisina pačios mėgintuvėlyje, kuris patalpinamas inkubatoriuje. Apsivaisinimo rezultatai vertinami po 1 paros.
  6.Embrionų dalijimasis vertinamas dar po 1 paros.
  7.Embrionų perkėlimas. Gerai besidalijantys embrionai perkeliami į gimdą po 2–3 parų po kiaušialąsčių išėmimo. Perkeliami 2 arba 3 embrionai. Kiti embrionai užšaldomi.
  Po embrionų perkėlimo vartojami medikamentai nėštumui gimdoje išlaikyti. Ar moteris pastojo, paaiškėja po 2 savaičių atlikus tyrimus, kurie patvirtintų nėštumą.

  Intracitoplazminė spermatozoido injekcija į kiaušialąstę (ICSI) - papildoma mikromanipuliacinė procedūra, kurios metu spermatozoidas yra sušvirkščiamas į kiaušialąstę
  Indikacijos:
  1) prasta vyro spermos kokybė (mažesnė nei 5 mln. spermatozoidų koncentracija spermoje, progresyvinis judrumas mažesnis nei 50%,
  2) prasta spermatozoidų morfologija (mikroskopu vertinama išvaizda),
  3) sunkaus laipsnio imuninis nevaisingumas – prieš tai buvusių IVF metu nevyko kiaušialąsčių apsivaisinimas

  Intracitoplazminė morfologiškai atrinktos spermos injekcija(IMSI)
  Naujoji IMSI sistema ypatingai gali padėti sprendžiant komplikuotus vyrų nevaisingumo atvejus. Sistema turi 7200 kartų vaizdą didinantį mikroskopą, kuris leidžia pamatyti vidinę spermatozoidų struktūrą ir atrinkti geriausius. Iki šiol naudota ICSI sistema vaizdą didino 400 kartų, galėjome įžiūrėti tik labai stambius spermatozoidų pokyčius. Dabar dirbama daug tiksliau, kiaušialąsčių apvaisinimui atrenkami tik visiškai normalūs spermatozoidai ir tai neabejotinai pagerins rezultatus.IMSI galima tirti ir kiaušialąstes bei embrionus.

  Pagalbinis embriono dangalo paruošimas (Assisted Hatching -AH)
  Ir taikant DAB, ir natūralaus pastojimo metu, embrionai, patekę į gimdą, išsilaisvina iš dangalo ir esant palankiom sąlygom, įsitvirtina gimdos sienelėje. Jei embrioną gaubiantis išorinis dangalas yra storas, taikomas AH metodas. Šis būdas padeda embrionui įsitvirtinti gimdoje.
  Indikacijos:
  1) storas embriono išorinis dangalas (Zona Pellucida),
  2) ankstesnių DAB ciklų metu moteris nepastojo, į gimdą perkėlus geros kokybės embrionai,
  3) moters amžius ≥ 35,
  4) ypatingai tinka užšaldytiems ir atšildytiems embrionams.
  Kai kurių autorių duomenimis, AH labai padidina nėštumo tikimybę.

  Blastocistų auginimas
  Blastocista - penktos–šeštos dienos embrionas su atitinkamai išsidėsčiusiomis ląstelėmis.
  Natūralaus apvaisinimo metu embrionas pasiekia gimdą ir implantuojasi būtent šioje stadijoje. Šis metodas padeda atrinkti geriausius embrionus ir padidina nėštumo tikimybę.
  Indikacijos:
  1) vyresnio amžiaus (≥ 35-ių) moterims
  2) kai anksčiau atlikti keli nesėkmingi IVF ciklai
  3) siekiant sumažinti daugiavaisio nėštumo tikimybę
  4) siekiant padidinti nėštumo tikimybę.

  TESA (anglu k. - testicular sperm extraction) metodika, kurios metu spermatozoidai iš sėklidės gaunami, atliekant perkutaninę (pro odą) sėklidžių punkciją. Tokiu būdu gautais spermatozoidais apvaisinamos moters kiaušialąstės, naudojant ICSI metodą.

  Tyrimai prieš IVF (priklausomai nuo klinikos):
  LH, FSH, E2, PRL, raudoniuke, citomegalovirusas , toksoplazmoze , hepatitas B ir C, ZIV ir sifilis, ureaplazmas, mikoplazmas, chlamidijas ir paselis

  Labai prašau pasipasakoti sėkmingas IUI ir IVF istorijas temutėje
  Sėkmingos IUI ir IVF istorijos, statistika
  Iš anksto dėkoju

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.01.07)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.02.15)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.03.27)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.05.04)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.06.19)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.08.12)

  Viskas apie IUI, IVF ir ovuliacijos stimuliaciją (Archyvas iki 2017.09.10)

 2. 2017.09.10 14:37 (prieš 1 m.)

  O gal žinot mergaites kokia konsultacijos ir šio tyrimo kaina alfoje Vilniuje pas Serapina ?

 3. 2017.09.10 14:43 (prieš 1 m.)

  Pilietė parašė:
  O gal žinot mergaites kokia konsultacijos ir šio tyrimo kaina alfoje Vilniuje pas Serapina ?

  Gyd. Serapino konsultacijos kaina Alfa kliniloje 50 €, o apie kokį tyrimą kalbate?

 4. 2017.09.10 14:43 (prieš 1 m.)

  Pilietė parašė:
  O gal žinot mergaites kokia konsultacijos ir šio tyrimo kaina alfoje Vilniuje pas Serapina ?

  Konsultacijos kaina 50 eur; tyrimu kainas paieskokit alfaclinic.lt puslapyje.

 5. 2017.09.10 14:51 (prieš 1 m.)

  Pilietė parašė:
  O gal žinot mergaites kokia konsultacijos ir šio tyrimo kaina alfoje Vilniuje pas Serapina ?

  As su siuntimu santaruose jau pridaviau tyrimus laukiu ats. Nemokamai buvo.

 6. 2017.09.10 15:03 (prieš 1 m.)

  LaMona, dekuj uz jusu pasisakyma,kad po ivf negalima wc steneti,bet is kur tokia ingormacija ? Nes as nezinojau net o pas mane viduriai ir taip kaip akmeniniai,tai jauciu po ivf bus isvis katastrofa reikes isbandyti jusu rekomenduota Duphalac geriama tirpala,bet ar nuo jo nebus,kad staiga ims ir susuks teb viska? ir ar poto netapsi priklausomas nuo jo kazin wc atzvilgiu

 7. 2017.09.10 15:05 (prieš 1 m.)

  Na aš skaitau dar prieš tai buvusią temutę. Ji jau archyve, tai komentuoti negalima. Tai jei jūs nepyksite, tai aš dar čia parašysiu:
  Esu nustebusi, bet blogąja prasme, kad Kostai 4 sodino. Ar dabar galiojantis įstatymas nedraudžia daugiau 3 sodinti? Pikta dėl gydytojų tokio neatsakingumo
  Skaistuliukas kažkodėl manęs klausė kur vyro turtą tyrėme. Tai mes nw sg darėme, po to tris kartus prieš iui vk ten tą paprastą tokį tyrimą be morfologijos darėme, po to dar Embriologe sg darėme ir dar Tr Memoriale paskutinį kartą.
  Mojjito, ar tiksliai niką parašiau nžn, apie donorinę klausia, tai aš norėčiau paklausti, o tai pas Jus visai 0 ar jau bandėte ivf su savom ląstelėm ir nepavyko? Žinokit yra daug porų, kurios lt ar lv išgirdo, kad be donoro nieko nebus, bet užsieny ivf pasidarė ir susilaukė savo biologinių vaikų. Mes vieni jų. Mums vk sakė, kad be donorinės kiaušialąstės nieko nebus. O klydo

 8. 2017.09.10 15:06 (prieš 1 m.)

  cola parašė:
  As su siuntimu santaruose jau pridaviau tyrimus laukiu ats. Nemokamai buvo.

  Šeimos gydytoja išrašė ? Kiek laiko užtrunka kol ateina atsakymai ? Kokiu būdu imamas mėginys ?

 9. 2017.09.10 15:10 (prieš 1 m.)

  kama27 parašė:
  LaMona, dekuj uz jusu pasisakyma,kad po ivf negalima wc steneti,bet is kur tokia ingormacija ? Nes as nezinojau net o pas mane viduriai ir taip kaip akmenin…

  Man gydytojas po ivf uždraudė stenėti ir tą vaistą skyrė. Aš dar jo iš tr parsivežiau, bet pamačiau, kad ir lt jo yra. Aišku tik kaina kita . Aš kartą gėriau prieš pat gimdymą. Gal jau prieš pat ir negerai, nes gi greitai reikėjo ir žindyti. Tai išgėrus tik vieną kartą į wc nuėjau. Nepaleido visai dienai vidurių. Ir šiaip nepaleido, tik lengviau buvo. O kaip su pripratimu, tai aš nžn, kadangi tik kartą gėriau. Gali būti, kad reikia stengtis kuo rečiau vartoti, nes esu girdėjusi kam prie arbatos "Figūra" priklausomybė išsivystė. Bet tai nėštumas nėra ilgas periodas. Gal per tiek organizmas neįpras

 10. 2017.09.10 15:13 (prieš 1 m.)

  As tai isvis pagalvojau, kad jei ne forumas,tai tiek visko nezinociau nes realiai per vizitus pas G, jis puse vizito laiko suvedineja i kompa informacija,raso receptus,ir beveik nieko nekalba,nepasakoja nebent kazko pati paklausi..tik supildes visus dokus pakelia akis ir sako- darome viska kaip iki siol,ir pasimatome apziurai po poros dieneliu,viskas,visogero

  Tai pagalvojus,kai gavau is pradziu leistis dipherelina,tai tik cia suzinojau kas cia per vaistas,ir kad gali buti salutinis poveikis,kad jis sukelia klimaksa..gi G tik israse recepta,ir viso gero..ne zodelio kas cia,nuo ko,kam ir ko tiketis jei ne forumas,turbut buciau pagalvojus kad einu is proto,nes man buvo nekokie tie salutiniai pozymiai
  Poto irgi, ryt apziura dar viena,ir greiciausiai antr arba trec punkcija,bet G irgi ne zodelio,kad pvz padarykite myliuka sestadieni,kad jei ka,butu kelios dienos susilaikymas iki punkcijos.. o tai jeigu as sito pati ir is forumo merginu nezinociau,neskaityciau,tai pvz ryt ryte padarom myliuka nezinodami, o antradieni pvz paskiria punkcija, tai ant kiek nukentetu spermos kokybe po puse paros tik susilaikymo... ir dar sako jis neskaitykite jus tu forumu... kur gi ne..
  Tai taip pikta,kad negali net paprasciausios info trumpai pasakyti. Reikia viska traukti uz liezuvio

  6

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.