Gestacinis diabetas (nėščiųjų diabetas) (Archyvas iki 2018.08.22)

Gestaciniu diabetu susergama, kai nėštumo hormonai sutrikdo insulino gamybą ir jo dalyvavimą medžiagų apykaitoje. Skaityti visą straipsnį
  1. 2018.08.21 17:14 (prieš 3 mėn.)

DANIELA26 parašė:
    Suprantu ir as kad jo nelabai reik nes buvo norma 5,5 o jau pakeite ir iskart nuo naujos normos insulinas,na pas 2 daktarus buvau,skambinau ir birzieciui ir dar dau…

Tai mano pirmas ir buvo virs 4 kg. Gimdziau 13 valandu is viso ir dar su skatinimu. Ir jam buvo hipoglikemija, del ko itaria, kad su pirmu turejau gd nediagnozuota. Tad apriaugau apie 15 kg. Ir liko turbut pasekmes, nes labai daug svorio po gimdymo priaugau, o pernai po persileidimo is viso per 4 men +10kg. Dabar nuo pradinio svorio yra apie -6-7 kg. Ir tikiu, kad mazesni vaika gimdyt lengviau, bet va laikantis dietos, kad ir rytinis bus retkarciais apie 5,4, tas svoris bus mazesnis, nei valgant viska ir reguliuojant insulinu... Na arba cia tik mano isitikinimai jei medikai nesusitaria kur teisybe, kokios normos ir kada skirti insulina ir ar jis kenksmingas, tai ir mes nezinosim visos tiesos.

2. 2018.08.21 17:20 (prieš 3 mėn.)

sweetdrop parašė:
    Tai mano pirmas ir buvo virs 4 kg. Gimdziau 13 valandu is viso ir dar su skatinimu. Ir jam buvo hipoglikemija, del ko itaria, kad su pirmu turejau gd nediagnozuota.…

Dienai man nereikia insulino,kitos leidziasi dienai insulina,ar suvalgau 50g ryziu ar ko kito ar 200g nekyla virs ribos,tai net neisivaizduoju kaip maistas sukelia rytini jei diena nevirsija ka bevalgant,tiesiog neimanoma kazko ribot ar mazint,ar grikiai ar ryziai ar bulves ir kiek norisi neuzkelia,jei uzkeltu galima butu normas pasidaryt

3. 2018.08.21 17:22 (prieš 3 mėn.)

O gali būti per maža riba? Kokia ji nėštumo metu?

Aš jau dabar su svaigstančia galva, o valgyti tik už valandos.

Ačiū visoms sureaguojančioms už kantrybę atsakant!

4. 2018.08.21 17:25 (prieš 3 mėn.)

Banginukas parašė:

Turbut kad 4,4 bet nesu tikra

5. 2018.08.21 17:33 (prieš 3 mėn.)

Banginukas parašė:

Maziausia riba man rodos 3,3. Tada jau hipoglikemija ir reik butinai kazko saldaus. O siaip patare man endo, kad po valgio praejus dviem val rodiklis nebutu maziau 5 🙂

6. 2018.08.21 17:49 (prieš 3 mėn.)

sweetdrop parašė:
    Maziausia riba man rodos 3,3. Tada jau hipoglikemija ir reik butinai kazko saldaus. O siaip patare man endo, kad po valgio praejus dviem val rodiklis nebutu maziau …

O gal uz tai ryte ir pakyla ta alkio glikemija juk ir vadinasi

7. 2018.08.21 18:04 (prieš 3 mėn.)

DANIELA26 parašė:
    O gal uz tai ryte ir pakyla ta alkio glikemija juk ir vadinasi

Gali but. Gali but ir tai, kad tikrai nakti nesusitvarko organizmas jusu... Bet pries skiriant insulina, kai tokie mazi virsijimai, tai as vis tiek prasyciau issamesnio veninio tyrimo (to, kur parodo 3 men gliukozes kieki kraujyje)

8. 2018.08.21 18:27 (prieš 3 mėn.)

DANIELA26 parašė:
    Turbut kad 4,4 bet nesu tikra

sweetdrop parašė:
    Maziausia riba man rodos 3,3. Tada jau hipoglikemija ir reik butinai kazko saldaus. O siaip patare man endo, kad po valgio praejus dviem val rodiklis nebutu maziau …

Ačiū, reiks pasistengti išmokti laviruoti, kol kas jaučiuosi kaip apsvaigusi, alkana ir trūksta organizmui angliavandenių toks jausmas, gal cukraus pagirios prasidėjo

9. 2018.08.21 18:33 (prieš 3 mėn.)

sweetdrop parašė:
    Gali but. Gali but ir tai, kad tikrai nakti nesusitvarko organizmas jusu... Bet pries skiriant insulina, kai tokie mazi virsijimai, tai as vis tiek prasyciau issame…

tai pries 10sav buvo 4.96 tai ir tas ieitu i bendra vidurki tai tie menesiai islygintu dabartini pakilima,nemanau kad tai butu tikslu.
    Petrenko aiskina kad vaikuciui idealiausiai yra rytinis 5.00 bet dar nieko nedaro iki 5.2 o jei 5.3 ir i virsu tada vaikuciui negerai,as jau nekalbu pas ka rytiniai 11-12,galbut ta glikemija pas mane nuo mazens siek tiek pakite nes nuo mazens valgau naktim,bet visada i normas tilpau nestumo metu kol ju nepakeite db jau ar valgiau nakti ar nevalgiau vistiek kaip uzburta 5.4

10. 2018.08.21 18:44 (prieš 3 mėn.)

Banginukas parašė:
    Ačiū, reiks pasistengti išmokti laviruoti, kol kas jaučiuosi kaip apsvaigusi, alkana ir trūksta organizmui angliavandenių toks jausmas, gal cukraus pagirios prasidė…

Angliavandeniu visiskai neatsisakykit. Tik reikia stebet kiek ju galit suvalgyt :)ir riboti viska, kas is baltu miltu (makaronai, picos, bandeles, balta duona ir batonas ir pan.), o daugiau naudot tuos geruosius angliavandenius -grikius, koses ivairias. pvz man bulves net nekelia, tai ju neatsisakau, bet kieki sumazinau bet cia jau stebedama matysit visiskai atsisakius angliavandeniu arba kai bus ju trukumas ryskus, tai ketonu atsiranda... Dabar turetu ir atidziau del ju stebeti ir visada pries matuojant svarbu labai gerai rankas nusiplaut, tada tikslesni rezultatai o siaip tikiu, kad viskas bus gerai 🙂

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.