Pshichologinė pagalba nėštukėms ir būsimiems tėvams

 1. tevudarzelis
  2013.04.22 10:49 (prieš 5 m.)

  tevu-darzelis.lt 8 m. 3 mėn.

  2013.04.22 10:49 (prieš 5 m.)

  Prie mūsų konsultantų būrelio prisijungia Daiva Martinkuvienė ir Sonata Vizgaudienė www.tevystespsichologija.lt .

  Jų specializacija - prenatalinė psichologija, kuri nagrinėja šias temas:
  • Nėštumo metu iškylantys sunkumai (nėštumo komplikacijų, baimių, santykių problemų ir kt.)
  • Pasiruošimas tėvystei ir parama tėvams, susiduriantiems su kūdikių ir vaikų auginimo sunkumais.
  • Prenatalinės netekties skausmas (vaikelio netektis bet kuriuo nėštumo metu ar neilgai trukus po gimdymo).
  • Parama moterims arba poroms, negalintiems susilaukti vaikelio.
  • Psichologinė pagalba moterims, savo noru nutraukusioms nėštumą.
  • Pogimdyminė depresija ar didelis nerimas.

  Kaip ir kiti specialistai, Daiva ir Sonata konsultuoja laisvu nuo darbo metu ir tai daro nemokamai, tad gerbkite jų darbą ir prieš kurdami temą/ klausimą, patikrinkite, ar jis jau nebuvo atsakytas.

  Ačiū

  37
 2. brum
  2013.04.22 11:41 (prieš 5 m.)
  2013.04.22 11:41 (prieš 5 m.)

  Ačiū specialistėms!Tikrai kam nors pagalba bus naudinga

  3
 3. Reklama
 4. User has not uploaded an avatar
  2013.05.02 09:33 (prieš 5 m.)
  2013.05.02 09:33 (prieš 5 m.)

  Laba diena, laukiuos antro mažylio? Pirmas gimdymas buvo sunkus. Labai bijau gimdyti. Kaip įveikti gimdymo baimę?

  1
 5. tevystespsichologija
  2013.05.02 12:16 (prieš 5 m.)
  2013.05.02 12:16 (prieš 5 m.)

  Sveiki. Jūs rašote, kad pirmas Jūsų gimdymas buvo sunkus, todėl Jūsų atveju gimdymo baimė greičiausiai susijusi su skausmo bei nežinomybės dėl sėkmingos gimdymo baigties baime ir tai visai natūralu. Juk nesinori, kad kartotųsi neigiama patirtis. Jūs jau gimdėte ir daug žinote apie tai, kas vyksta gimdymo metu. Visgi svarbu gauti realios informacijos apie gimdymo procesą. Dažniausiai apie gimdymą kalbama, kaip apie baisų dalyką ir tai moteris nuteikia laukti kažko labai nemalonaus. Įrodyta, jog žiaurus skausmas normalaus gimdymo metu – tai mitas. Realybėje tai iš tiesų sunkus kūno darbas, nekomfortiškas, tačiau normalus žmogiškas darbas. Žmogus per gyvenimą gali patirti dar baisesnių skausmų, tokių kaip inkstų diegliai, dantų skausmas. Be to, tokie skausmai yra destruktyvūs ir labai ūmūs, ilgai besitęsiantys, o gimdymo metu tarp sąrėmių niekas neskauda. Skauda tik sąrėmių metu, kurie tęsiasi nuo 5 sekundžių (pradžioje) iki 1 minutės (pabaigoje). Tai ypatingas skausmas, nes jis neturi neigiamų padarinių. Yra paskaičiuota, kad normalaus gimdymo metu moteris skausmą išgyvena tik 40 minučių (susumavus sąrėmių laiką). O jei dar turėtume omenyje, kad pirmoje gimdymo pusėje sąrėmiai nėra stiprūs, tai galima šį laiką dalinti pusiau. Žinoma, pasitaiko, kad gimdymo metu kažkas vyksta ne taip, tokiu atveju galima pasinaudoti nuskausminimu, kuris taikomas gydymo įstaigose.
  Svarbu suprasti, ar tikrai yra reali priežastis bijoti. Juk pats gimdymas labai pozityvus procesas, kurio metu į pasaulį ateina mūsų vaikai. Tai didelis džiaugsmas. Tad gimdymo baimę galima įveikti iš anksto jam aktyviai ruošiantis, mokantis atsipalaidavimo pratimų, kurie labai padeda tarp sąrėmių ir palengvina gimdymo procesą. Taip pat dirbant su savimi, aktyviai mokantis kuo lengviau pagimdyti. Niekas negali 100 proc. garantuoti, kad gimdymas tikrai pavyks labai sklandžiai, tačiau nusiteikus tam ir ruošiantis, lengviau pagimdoma tikrai dažniau. Gimdymo baimę gali padėti įveikti mokėjimas adekvačiai reaguoti į jau anksčiau pasitaikiusias stresines situacijas (jei susidorojote gerai, pavyks ir šį kartą), reikia pasikliauti savo kūnu ir tikėti, kad viskas bus gerai. Juk jūs jau pagimdėte vieną vaikelį, nors buvo sunku, bet tai padarėte. Vadinasi, reikia pozityvaus nusiteikimo ir pasiruošimo. Įsivardinkite, ko konkrečiai bijote ir paanalizuokite, galbūt pasirodys, kad tai ne taip jau ir baisu. Pasikalbėkite apie savo baimę su artimaisiais. Pabendraukite su moterimis, kurių gimdymas praėjo sklandžiai (o tokių tikrai nemažai, Lietuvoje atliktas tyrimas parodė, kad daugiau nei 60 proc. moterų savo gimdymą įvertino kaip vidutinį ar lengvą). Išmokite atsipalaiduoti, tuo galėsite pasinaudoti gimdymo metu. Galvojimas apie kūdikio gerovę, jo atėjimą į pasaulį per jus taip pat gali padėti įveikti baimę.

  5
 6. miegaliux
  2013.05.02 13:07 (prieš 5 m.)

  Broliukas 6 m. 3 mėn.

  2013.05.02 13:07 (prieš 5 m.)

  Sveiki, gal patarsite kaip ramia sirdimi palikti vaika darzelyje? zinau kad juo tenais pasirupna, bet mintys nuolat apie ji.

 7. tevystespsichologija
  2013.05.06 18:01 (prieš 5 m.)
  2013.05.06 18:01 (prieš 5 m.)

  Sveiki, iš Jūsų klausimo panašu, kad dar visai neseniai išlydėjote savo vaikutį į darželį. Nemaža dalis tėvų iš pradžių nerimauja, kaip jam ten sekasi, kaip jis išgyveną visą dieną be artimiausių jam žmonių. Kai Jūs sakote, kad vaikučiu darželyje tinkamai pasirūpina, lyg ir atrodytų, jog realaus pagrindo nerimauti nėra, tačiau... širdis nerami. Vis tik pabandykite konkrečiai atsakyti sau į klausimą, dėl ko labiausiai pergyvenate po to, kai uždarote grupės duris, palikusi ten savo vaiką. Paanalizuokite, kokios mintys tuo metu sukasi Jūsų galvoje. Tikėtina, susikoncentravusi į tai, Jūs pati rasite atsakymą į tai, kas Jums trukdo jaustis ramiai.

  3
 8. Reklama
 9. 2013.06.19 14:02 (prieš 5 m.)
  Neegzistuojantis vartotojas
  2013.06.19 14:02 (prieš 5 m.)

  Laba diena,
  esu pasimetusi... visada svajojau, kad pastojusi išgyvensiu patį gražiausią laikotarpį. Labai laukiau nėštumo. Dabar, kai jau esu nėščia, mano visos iliuzijos sugriuvo. Aš esu negraži, pikta, mane viskas nervuoja, man nuolat bloga, nebejaučiu jokio džiaugsmo. Bijau, kad tokia nebepatiksiu vyrui. Ką daryti? Ar tai normalu?

 10. tevystespsichologija
  2013.06.26 07:57 (prieš 5 m.)
  2013.06.26 07:57 (prieš 5 m.)

  Sveiki,
  Be to, kad nėštumas yra tikrai malonus laikas, kada naujos patirtys ir svajonės apie būsimą kūdikį labai praskaidrina šį laikotarpį, aišku, yra ir ne tokių malonių dalykų. Visų pirma, būsimos mamos savijauta labai keičiasi ypač pirmo trimestro metu. Juk nėštumas – tai aktyvios hormonų veiklos laikotarpis. Šiuo metu organizmas gamina ne tik daugiau iki tol gamintų hormonų, bet ir naujų, kurių reikia šiai būsenai palaikyti. Ypač hormonai, estrogenas ir progesteronas, lemia ne tik nėštumui išsaugoti reikalingus pokyčius, bet ir valdo emocijas. Būtent dėl jų veiklos ir ypatingos vykstančios permainos, moterų emocijos nestabilios: nuo labai ramios nuotaikos iki emocijų srauto, liūdesio, verksmingumo, beribio džiaugsmo ir pan. Be to, pati moteris jaučia įtampą dėl besikeičiančios jos padėties įvairiais aspektais. Keičiasi moters figūra, kūnas nebepriklauso tik jai, artėjanti motinystė kelia ne tik džiaugsmą, bet ir nerimą. Nuotaika natūraliai svyruoja. O kitiems šeimos nariams belieka prisitaikyti ir pildyti moters pageidavimus. Dažnai pora turi atsisakyti kai kurių savo įpročių, hobi (pvz., važinėjimo dviračiais, aktyvių kelionių ir pan.), tai irgi gali kelti tam tikrą diskomfortą ar nesutarimus. Tai ir poros santykių išbandymas, kaip ji sugeba išgyventi tokias rimtas permainas. Taigi poros laukia nepaprastas įvykis, todėl ir laukimas ne toks jau vien tik šviesiom spalvom pieštas.
  Prisiminkite, kad viskas, kas su Jumis vyksta šiuo metu, yra normalu, o dabar svarbiausia yra vaikelis ir jo gerovė, vien dėl to į visas iškylančias problemas verta žvelgti kuo pozityviau. Pasistenkite rasti sau malonų užsiėmimą, palepinkite save, o nėštumas, perkopęs į antrą trimestrą, Jums tikrai suteiks taip lauktą džiaugsmą. Sėkmės.

  1
 11. 2013.08.15 22:07 (prieš 5 m.)
  Neegzistuojantis vartotojas
  2013.08.15 22:07 (prieš 5 m.)

  Sveiki. Labai norejau vaikelio,bet pradejus nesutart su vyro seima ir zinant kad jiem visai nepatinku as pradejau nebenoret savo vaiko Man skaudu labai bet bijau likt vienisa mama. Jau 20 savaiciu kaip laikiuosi nei isvalymo,nieko nepasidarysiu. Kaip man toliau elgtis...

 12. 2013.08.15 22:45 (prieš 5 m.)
  Neegzistuojantis vartotojas
  2013.08.15 22:45 (prieš 5 m.)

  Sveiki,
  Mes laukiamės antro mažylio.
  Vaikelis planuotas, nėštumas sklandus - lyg ir viskas gerai.
  Tačiau, vis dažniau mane sukausto abejonės: kaip viskas bus, kai būsim keturi?
  Pirmagimis dar nėra visiškai savarnkiškas. Jam labai reikia tiek mano, tiek tėvelio meilės ir dėmesio.
  Bijau, kad gimus broliui, pirmasis sūnelis jausis atstumtas, nelaimingas.
  Mes visuomet viską darom kartu, o greitu metu dėmesio Jam, tikrai sumažės.
  Bijau, kad nesugebėsiu mylėt antro vaiko, taip, kaip myliu pirmąjį, kad kažkuris visuomet jausis atstumtas.
  Aš tiesiog noriu, kad mano mažylis ir toliau augtų apsuptas meilės, šilumos ir dėmesio, bet tuo pačiu bijau, kad jeigu neišeis paskirstyti visko tolygiai abiems, vienam iš Jų sugriausiu vaikystę.
  Man planuojamas cezario pjūvis, faktas, kad po operacijos negalėsiu kelti sunkių daiktų ir t.t
  Tam tarpe ir vyresnėlio.
  Kaip elgtis tuomet? Nenoriu Jo atstumt, tiek Jam tiek man būtų labai skaudu.

Reklama

Tema uždaryta

Ši tema yra uždaryta naujiems pranešimams.
Naujos temos ir grupės
Skelbimai
8,00 €
98 | 2.5 - 3 m.
4,00 €
40 | 12 | M
11,00 €
80 | 9-15 mėn.