Dvikalbio vaiko auginimas gyvenant užsienyje

Komentuoti
 1. 2018.02.23 18:45 (prieš 1 m.)

  Sveikos esamos ir busimos mamytes!

  Sukuriau sia tema diskusijai apie vaiku auginima dvikalbeje aplinkoje. Pati gyvenu DE, mano vyras vokietis tad ir su vaiku bus kalbama is karto dvejomis kalbomis.

  Gal pasidalinsite savo patirtimi ir kalbu mokymo budais su vaikais, kurie auga dvikalbeje ar daugiakalbeje aplinkoje, seimoje?

  Su kokiais issukiais teko susidurti? Kaip su vaiku kalbate jus ir jusu vyras? Kuri kalba yra dominuojanti jusu seimoje?

 2. 2018.02.23 18:56 (prieš 1 m.)

  Laba
  Pas mus tokia situacija: vyras su vaikai kalba viena kalba, aš - kita. Jokių ypatingų metodikų netaikom, tiesiog nuo gimimo su vaikais abu kalbam savo kalba. Vaikai įprato su kiekvienu kalbėt jo kalba, jų nepainioja tas pats yra ir su kitais žmonėmis, ne tik mama ir tėčiu su vyru kalbame vyro kalba.
  Skaičiau, kad vaikams apskritai naudinga augti nevienakalbėje aplinkoje - geriau vystosi smegenys. O ir šiaip įžvelgiu vien privalumus

  1
 3. 2018.02.23 19:52 (prieš 1 m.)

  Pixius parašė:
  Laba
  Pas mus tokia situacija: vyras su vaikai kalba viena kalba, aš - kita. Jokių ypati…

  Sveiki, kaip suprantu esate pasirinke dominuojancia kalba kuria bendraujate jus su vyru vaikui girdint ir ta pacia kalba tetis su vaiku + antroji kalba, kuria kalbate tik jus su vaiku? Ar vaikui nebuvo problemu kai pats pradejo kalbeti?

 4. 2018.02.23 20:05 (prieš 1 m.)

  Musu dvimetis dar nekalba, manau kad itakos turi, kad gyvena dvikalbeje aplinkoje, nors mes abu esam lietuviai, bet gyvenam de, tai su vaiku viena akimirka kalbu lietuviskai, kita jau vokiskai, priklauso tarp kokiu zmoniu esu.

 5. 2018.02.23 20:10 (prieš 1 m.)

  G-mania parašė:
  Musu dvimetis dar nekalba, manau kad itakos turi, kad gyvena dvikalbeje aplinkoje, nors mes abu esam lietuviai, bet gyvenam de, tai su vaiku viena akimirka kalbu l…

  O kokia kalba dominuojanti? Vokieciu ar lietuviu? Siaip supranta viska abejomis kalbomis?

 6. 2018.02.23 20:34 (prieš 1 m.)

  pas mus bus aplinka trikalbe, tevas kalbes graikiskai ir angaliskai, as-lietuviskai, su juo kalbam tik angliskai, graikiskai as nemoku, kai vaikas ismoks graiku, tai gales mane mokinti :))

 7. 2018.02.23 20:40 (prieš 1 m.)

  Moniqs parašė:
  O kokia kalba dominuojanti? Vokieciu ar lietuviu? Siaip supranta viska abejomis kalbomis?

  Sunku pasakyt, kuri dominuojanti, nes esam pagrinde tarp vokieciu, vaiko draugai vokietukai, bet mes namie su vyru tarpusavy lietuviskai kalbam.tai gal sakyciau, abi panasiai naudojamos

 8. Neegzistuojantis vartotojas
  2018.02.23 20:57 (prieš 1 m.)

  Na mano dukra tik pusantrų, tačiau kalba tik lietuviškai ir puikiai sekasi jai, turim ir vokiškų knygelių, o iš aplinkos tai kasdien nebūnam tarp vokiškai kalbančių asmenų tai ji nelabai gaudosi, bet atskiria, kad kažkas kito, tiesa taip ir planuojam dabar benrauti lietuviškai, bet nuo kokių trejų pasamdyti auklę, labiau dėl kalbos, nes į darželį neplanuojam taip po biški pasriruoš mokyklai.

 9. 2018.02.23 21:47 (prieš 1 m.)

  Stavreta parašė:
  pas mus bus aplinka trikalbe, tevas kalbes graikiskai ir angaliskai, as-lietuviskai, su juo kalbam tik angliskai, graikiskai as nemoku, kai vaikas ismoks graiku, ta…

  Va cia jau sudetingesnis variantas, idomu kaip seksis Nes mes realiai taip pat dabar su vyru kalbame angliskai, vokieciu moku, bet ne idealiai, o ir pati noriu, kad vaikas lietuviskai moketu. Tai realiai galvoju, kad tureciau namie su vyru sneketi tik vokiskai, kad vaikui nebutu soko. Bet gal ir trys kalbos is karto butu naudinga?

  G-mania parašė:
  Sunku pasakyt, kuri dominuojanti, nes esam pagrinde tarp vokieciu, vaiko draugai vokietukai, bet mes namie su vyru tarpusavy lietuviskai kalbam.tai gal sakyciau, ab…

  Vaikas su draugais ir siaip bet kur, susisneka vokiskai be akcento? Nes as del to nerimauju, kadangi jau gyvenam DE tai noriu, kad vaikui si kalba bet kokiu atveju butu pagrindine, nesinoretu, kad grybautu mokykloje su akcentu ir nepilnom kalbos ziniom :/

  Margarita27 parašė:
  Na mano dukra tik pusantrų, tačiau kalba tik lietuviškai ir puikiai sekasi jai, turim ir vokiškų knygelių, o iš aplinkos tai kasdien nebūnam tarp vokiškai kalbančių…

  Labai geras spredimas, pasamdyti aukle, kad mokintu kalbos O jus neplanuojate su vaiku vokiskai pradeti kalbetis? Kaip bus pvz. ateityje su namu darbu pagalba ir t.t?

 10. broliukas 3 m. 2 mėn.
  Didysis brolis 5 m. 11 mėn.

  2018.02.23 23:15 (prieš 1 m.)

  Sveikos. Mano sunus irgi auga dvikalbej aplinkoj. As su vyru lietuviai abu,bet gyvenam skotijoj,tai visa aplinka kalba angliskai. Namuose bandraujam tik lietuviskai. Vyresnelis lanko darzeli nuo 2 metu,tai ten pramoko anglu kalbos,siais metais pradejo lankyt priesmokykline klase,jokiu bedu su kalbom jam nekyla. Niekada nebendrauju su juo angliskai,nebent keleta zodziu. Man net viena is mokytoju patare namuose kalbet su vaikais tik savo kalba,kad itvirtint pagrindus,nes anglu ir taip jis ismoks,nes eis i mokykla ir anglu kalba bus pagrindine bet kokiu atveju. O lietuviu gali greit pamirst,jei namuose nenaudosim.
  Mano tikslas islaikyt lietuviu kalba,kad vaikai su seneliais ir likusiais Lietuvoj giminaiciais kalbetu nelauzydami liezuvio,apie rasyma ir skaitima tai nezinau ar pajegsiu ismokint,bet kalbet ,noreciau,kad kalbetu graziai lietuviskai.

Žinutės parašytos:

Naujas komentaras