Būsimos ir esamos mamytės Švedijoje

Komentuoti
  1. 2019.06.08 14:36 (prieš 1 sav.)

Innce parašė:
    As buvau ant biuletenio per nestuma du kartus, pirma pradzioje, kai pykino, antra gal nuo 6-7 men ir iki galo, nes jau nebegalejau dirbti. Bandziau tvarkytis gravid…

Supratau pirmadieni skambinsiuos i poliklinika, aciu labai mergaites

2. 2019.06.09 14:50 (prieš 1 sav.)

Naste Bi parašė:
    Sveikos, turiu beda.. Man 15sav. Ir galvos skausmas nezmoniskas ar cia migrena ar kas nezinau, daktare liepia gerti paracetamoli arba ibuprofena niekas man nepadeda…

Jeigu jau turit SGI (esat išdirbus pusę metų), tai išėjus iš darbo esant nėščiai, tas SGI laikosi dar pusę metų. Yra kelios išeitys, ką galit daryt: papasakot darbinę situaciją gydytojai ir prašyt nedarbingumo (čia išduoda ir dalinį, tai 25%, 50% arba 75%), tai jei neduotų 100%, vis geriau padirbėt tik dalį dienos. Dar galit įstot į profsąjungą ir prašyt jų pagalbos. Aš buvau panašioj situacijoj, tik pas mane darbe buvo rizikos, kurių darbdavys nepripažino. Tai iš pradžių pakalbėjau su gydytoja, davė vieną mėnesį 25% nedarbingumą, o paskui du mėnesius 100%, o aš tuo metu su profsąjunga išsireikalavau nešališko darbo vietos įvertinimo. Profsąjunga įpareigojo darbdavį užsakyti įverinimą iš företagshälsovård. Teko palaukt apie mėnesį pokalbio su jų gydytoju, tuo metu turėjau nedarbingumą. Gydytojas įvertino, kad yra fizinio smurto rizika (dirbau su autistišku asmeniu), sunkio kilnojimo rizika, per daug streso, įtampos ir nepakankamai poilsio darbe. Darbdavys buvo priverstas atleisti nuo darbo dėl rizikų (utlåtande från arbete på grund av risk). Susitvarkėm popierius su F-kassa ir dabar gaunu nėštumo pinigus. Blogiausiu atveju būčiau išėjus iš darbo, nes SGI jau turėjau, o iki gimdymo buvo likę mažiau nei pusmetis.

3. 2019.06.09 18:19 (prieš 1 sav.)

Dulksna parašė:
    Jeigu jau turit SGI (esat išdirbus pusę metų), tai išėjus iš darbo esant nėščiai, tas SGI laikosi dar pusę metų. Yra kelios išeitys, ką galit daryt: papasakot darbi…

Aciu!! Man darbas tikrai parasys ta lapa, kad negali suteikti man salygu dirbti tai manau iseisiu 30sav i dekreta ir paskui gausiu pinigus, o dabar galvoju keliausiu pas savo seimos daktare kalbetis.. Nes darbe atrodo manes negirdi kai sakau, kad nebegaliu dirbti kaip dirbau seniau.. Jeigu nepades daktare tada darysiu kaip saket su profsajunga, nes jau galvojau gal kreiptis i juos, bet vis dvejoju

4. 2019.06.10 00:37 (prieš 1 sav.)

Naste Bi parašė:
    Aciu!! Man darbas tikrai parasys ta lapa, kad negali suteikti man salygu dirbti tai manau iseisiu 30sav i dekreta ir paskui gausiu pinigus, o dabar galvoju keliausi…

Gydytoja gali suteikt tik laikiną nedarbingumą, jeigu yra kažkokių nėštumo komplikacijų. Jie negali išrašyt nedarbingumo dėl rizikų darbe. Bet jeigu jus kamuoja migrena dėl streso darbe ir didelio tempo, tai irgi gali būt priežastis nedarbingumui. Gal tik ne 100%. Aš jūsų vietoj tikriausiai kreipčiausi į profsąjungą bet kuriuo atveju, bent jau pradinei konsultacijai. Akivaizdu, kad darbdavys nesudaro jums tinkamų sąlygų darbui nėštumo metu. Pagal įstatymą, jums priklauso galimybė pailsėti darbe gulimoj pozicijoj (tarkim, ant sofos). Ir jau tikrai neturi būti tokio streso, kad sukeltų migreną. Daugiau galit pasiskaityt čia https://www.av.se/halsa-och-sakerhet/graviditet-och-amning/?hl=graviditet%20f%C3%B6reskrift

1
  5. 2019.06.10 01:16 (prieš 1 sav.)

As turejau cia panasia situacija. Dirbau valymuose. Labai kamavo nugaros skausmai. Nuvykusi pas gydytoju gavau bilioteni tik 1 sav. Po savaites kreipiausi vel, bet visi seimos gyditojai kaip susitare pasake kad tai normalu nestumo metu. Kiso skeletus, rode kad pleciasi kaulai. Na zodziu kiekvienas apsilankymas tapo manes net nesiklausimo vizitais. Vienintele Barnmoska pasake kad sis darbas per sunkus. Ir pasiule pakalbet su gydytojais. Taciau gavosi bergzdzias reikalas. Tad su vyru nusprendeme kad reikia eiti lauk is darbo. Nes kad ir valandu pamazino, taciau dirbt tinkamai jo negalejau. Dabar nezinau ka darysiu, neisivaizduoju kur kreiptis. 12 birzelio einu i vizita pas barnmoska. Gal ka pasakys. O dar ir planai persikelti i kita miesta. Gal jus esate susidurusi kuri su panasia situacija? Ar tokiu atveju imanoma kur kreiptis?

6. 2019.06.10 12:13 (prieš 1 sav.)

rositukss parašė:
    As turejau cia panasia situacija. Dirbau valymuose. Labai kamavo nugaros skausmai. Nuvykusi pas gydytoju gavau bilioteni tik 1 sav. Po savaites kreipiausi vel, bet …

O jūs jau išėjot iš darbo? Jei taip, tai nelabai ką bepadarysi jau. Galit pradėt ieškotis kito darbo, ne fizinio. Čia juk yra trumpalaikių darbų, vasarą dauguma atostogauja, tai kompanijos samdo darbuotojus vasarai. Vis geriau, nei nieko. Eikit į darbo biržą, prašykit pagalbos, papasakokit savo sveikatos situaciją. Gal padės susirast ką nors, ką galėtumėt dirbt besilaukdama. O dėl nugaros skausmų, eikit pas sjukgymnast - duos pratimų, kurie padeda nuo skausmų. Man simfizio skausmai buvo, tai vaikščiojau į akupunktūrą. Tikrai labai pagerėjo situacija. Bet čia individualu. Kitoms padeda mankštos vandeny arba pratimai nugarai.

1
  7. 2019.06.10 15:02 (prieš 6 d.)

Dulksna parašė:
    Gydytoja gali suteikt tik laikiną nedarbingumą, jeigu yra kažkokių nėštumo komplikacijų. Jie negali išrašyt nedarbingumo dėl rizikų darbe. Bet jeigu jus kamuoja mig…

Ojej pas mane toli grazu iki gulejimo as dazniausiai dirbu po 9h, per jas priklauso 30min pertrauka ir nevisada ja gauni, nes nera kas pakeistu... Net prisest nera nei kur nei kada.. Dabar va dirbu 7dienas be iseiginiu po 6val be jokios pertraukos o jeigu kreipciausi i prof sajunga paskui grizti nebutu man problemu i darba?

8. 2019.06.10 17:02 (prieš 6 d.)

Naste Bi parašė:
    Ojej pas mane toli grazu iki gulejimo as dazniausiai dirbu po 9h, per jas priklauso 30min pertrauka ir nevisada ja gauni, nes nera kas pakeistu... Net prisest ne…

Aš jūsų vietoj jaudinčiaus dėl savo ir vaikelio sveikatos, darbą galima pakeist, jei ką. Mano atveju darbdavys pradėjo daug labiau su manim skaitytis, kai pradėjom bendraut per profsąjungą. Jis norėjo sudėliot man tokį darbo grafiką, kad išeičiau iš darbo savo noru. Žinojo, kad negaliu dirbt vakarais, naktimis ir savaitgaliais, nes turiu mažą vaiką, bet specialiai sudėjo tokį grafiką, kai kreipiausi į profsąjungą dėl rizikų. Tai profsąjunga ir šitą problemą išsprendė. Gal atleidimo nuo darbo dėl rizikų ir negausit, bet darbo sąlygas tikrai įmanoma pasigerint. Išėjimas iš darbo turėtų būt blogiausias variantas, ir tai tada geriau prašyt profsąjungos, kad išsiderėtų atleidimą, nes jei jus atleistų, gautumėt pinigus iš A-kassos (jei mokat įmokas bent pusmetį). Aš irgi buvau pasiruošus tokiam variantui, bet paskui gavau nedarbingumą, kurio nesitikėjau, o tada företagshälsovård gydytojas nusprendė mano naudai, kad negaliu dirbti tokio darbo nėščia. Tai viskas susidėliojo gražiai. Bet net jeigu nelaimėtumėt prieš darbdavį, verta pabandyti. Vargu ar sugebėsit dirbt tokiu tempu ir tokiom sąlygom trečiam trimestre.

1
  9. 2019.06.10 18:22 (prieš 6 d.)

Dulksna parašė:
    Aš jūsų vietoj jaudinčiaus dėl savo ir vaikelio sveikatos, darbą galima pakeist, jei ką. Mano atveju darbdavys pradėjo daug labiau su manim skaitytis, kai pradėjom …

Ne ne 30sav tureciau nustot dirbti nei vienai nestukei neleidzia dirbti pas mus nuo 30sav, darbdavys pats pasake, kad rasyt ta lapa jog darbo salygos kenksmingos nesciajai tik va dabar iki to laiko reik kazka daryti, na pirma bandysiu su daktarais kalbetis 🤗 aciu labai uz issamia info

10. 2019.06.10 20:14 (prieš 6 d.)

Sėkmės

1
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras
Skelbimai
30,00 €
35 | 22,3 cm
7,00 €
19 | 11,6 cm
7,00 €
68 | 3-6 mėn.